Sony povolilo cross-play pro další tituly

12. září 2019 10:57 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (2)

Dlouhou dobu Sony bránilo otevření své platformy pro plnou podporu cross-playe, tedy hraní mezi PS4, XONE i PC. Snažilo se o uzavřený ekosystém, do kterého nikdo nemohl zasáhnout zvenčí, a až na nátlak obrovského úspěchu Fortnite se vedení uvolilo k tomu své brány otevřít a propojit hráče ze všech platforem na jeden server.

A určitě to znáte. Jakmile se dříve zakázaná věc povolí pro jednoho, chtějí ji všichni. Cross-play následně začalo podporovat i Rocket League, Dauntless, a v blízké době se k nim připojí další tři tituly, a to Paladins, Smite a Realm Royale, přičemž u určitých titulů se do soubojů připojí i hráči z Nintendo Switch. Paladins podporuje cross-play již nyní, Smite se připojí za týden, a Realm Royale připojí hráče ze všech platforem během října.

Shawn Layden, předseda Sony, navíc tvrdí, že společnost je otevřena pro cross-play, a závisí to pouze na vývojářích či vydavatelech, kteří si o povolení řeknou. Proti tomu ale vystoupil ředitel studia Chucklefish, podle kterého Sony velmi dlouho v rámci povolení cross-playe říkalo jasné ne. Tak jsme rádi, že se situace změnila, a brzy si hráči budou moct zahrát společně bez závislosti na tom, kde hrají.

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925719
casl napsal 13. 9. 2019 v 09.10

u spoustě titulů je to dle mého na škodu a dokonce se zkušenostmi :(. Nemám zájem hrát střílečky z někým kdo má gamepad a je špatný :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20863689
tuter napsal 12. 9. 2019 v 12.21

Mě by se líbil cross play u Monster Hunter a No Man's Sky, ale to se asi nejspíš nestane :-)

Nahlásit nevhodný obsah