Cuphead soundtrack je velmi oblíbený

12. září 2019 13:15 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

Dnešní vývoj her není pouze o programování, tvorbě animací a marketingu. Zasahují do něj i další průmyslová odvětví. Dnešním standartem je motion capture, kdy se snímají reální lidé a jejich pohyb se přenáší do her, a často za těmi postavami stojí známí herci, připomeňme si například God of War a Christophera Judge, či Death Stranding a Normana Reeduse či Madse Mikkelsena.

Mimo to ale dobrou hru dělá i hudební kulisa, a to zejména soundtracky. I ty jsou velmi často dílem několika desítek lidí a není výjimkou, že se jejich dosah dostane až za hranice herního průmyslu. Právě to se teď povedlo originálnímu soundtracku k titulu Cuphead, jenž se umístil na první příčce v jazzové části Billboardu. Je to taktéž první herní soundtrack, kterému se podařilo takové příčky dosáhnout. Této kolekci se taktéž daří ve vinylové části, kde se drží na šestém místě, hned za největšími hity Queens.

Obecně se ale hudba z herního průmyslu stává čím dál tím větším mainstreamem. Za takový první hit můžeme považovat song Survival od Eminema, jenž promoval Call of Duty: Ghosts, a který se umístil na 5 místě v Hip-hop chartu a na Youtube má v současnosti téměř 158 milionů zhlédnutí.

O 80 milionů zhlédnutí více si drží písnička Warriors od Imagine Dragons, která zase promovala Worlds 2014, tedy šampionát v League of Legends. Riot Games obecně umí dělat dobré písničky a hit POP/STARS od fiktivní skupiny K/DA se v chartu POP umístilo na šestém místě a na Youtube má 262 milionů zhlédnutí.

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925107
bluetomcat napsal 12. 9. 2019 v 15.47

Co si pamatuji tak i staré série Need for Speed měli velice dobré soundracky. Jinak ze stříleček samozřejmě první Doom a co mě obzvláště utkvělo v paměti tak to byl F.E.A.R. 1 a 2 tam to taky bylo velice povedený. Co mě v poslední době překvapilo byl Ori and the blind forest. Jinak na jazz moc nejsem ale v případě Cuphad souhlas, velice povedené.

Nahlásit nevhodný obsah