Remedy zdůvodňuje výběr Jesse pro Control

9. září 2019 17:32 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (22)

Jesse Faden je ženou mnoha tváří - agentka, vládkyně nadpřirozených schopností, ale zejména přední hvězda nově vydané akční hry Control. Své nosné role hlavní hrdinky se zhostila poměrně zdatně, a znovu tak dokázala, že i ženské protagonistky mají ve hrách své místo. Proč se pro ni ale roky nazpět v Remedy vlastně rozhodli, to je něco, o čem se autoři rozpovídali až nyní.

Přesněji tuto záležitost okomentovala jedna z designérek příběhu, Brooke Maggs. Ta ve svém rozsáhlém povídání na PAX West 2019 mimo jiných věcí otevřeně uvedla, že hlavní důvod k výběru Jesse bylo zkrátka to, že studio již cítilo, že nastal ten správný čas pro ženskou hrdinku. Na toto tvrzení následně navazuje tím, že předchozí tvorba Remedy se nesla čistě v duchu mužských protagonistů, a to ať už hovoříme o Alanu Wakovi, Maxu Paynovi nebo třeba hrdinovi Quantum Break - Jacku Joyceovi. Přechod k ženské hrdince byl tedy  prý pouze další logickou volbou, kam produkci studia posunout.

Vše od Jesseina charakteristického chování až po její unikátní styl oblékání má vypovídat o tom, že do budovy Federal Bureau of Control zkrátka nepatří, a umocňovat tak všudypřítomný pocit z tajemna a odcizení. My jsme si Jesse a koneckonců i zbylé postavy při našem průchodu hrou poměrně oblíbili a upřímně by nám vůbec nevadilo, kdybychom se s nimi setkali ještě znovu. A co vy, také vám Jesse padla do noty, nebo byste dali raději přednost jejími mužskému protějšku?

Zdroj: PlayStation Lifestyle

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20872214
Malekith napsal 9. 9. 2019 v 19.12

Nevím zda to vyvojáři dělají úmyslně (kvůli SJW) a nebo už nějak neumějí udělat hezkou hl. hrdinku. tady tahle, Aloy z Horizonu, Kasandra z AC, všechny ženy v EA hrách (za poslední 3 roky)...Nekoukatelné a to si nemyslím, že jsem nějak náročnej :D . Jediná hezká hl. hrdinka je ...no klasika Lara, ta se jim daří i v současnosti. A ještě Claire Redfield (ale to jsou Japonci, těm ještě nešibe)

Editováno: 9. 09. 2019 v 19.12

Nahlásit nevhodný obsah

20827308
VenoM119 napsal 9. 9. 2019 v 18.16

Vůbec nechápu, proč by se měli Remedy obhajovat, nebo cokoliv vysvětlovat. Kdyby Control byla hra o dejme tomu vrcholových vzpěračích a celé by to bylo o tom, jak se Jesse snaží získat zlatou medaili v mužské kategorii, asi by tu bylo o čem mluvit, ale takhle...

Nahlásit nevhodný obsah