KSP 2 nás znovu vyšle do vesmíru

20. srpen 2019 11:40 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (3)

Postavte si raketu, namiřte ji na nebe a prostě leťte. No dobře, tak jednoduché to v prvním dílu Kerbal Space Programu nikdy nebylo a většinou jsme tak spíše než v cílové destinaci skončili rozbití na tisíce drobných kousků. Jak ale asi poznáte z volby slov, kde je díl první, tam se ukrývá i díl druhý. A právě jeho cinematický trailer na zahajovací akci Gamescomu nemohl chybět.

Ze záběrů je jasné, že nás pouta země znovu neudrží, a my se tak chtě nechtě vydáme na cestu na Měsíc, který půjde nyní i kolonizovat. Na tuto náročnou činnost ale nebudete sami, jelikož se pokračování dočká i tolik vyžadovaného multiplayeru. K tomu si připočtěte podporu modifikací a nové technologie umožňující cestování v mezihvězdném měřítku, a máte kompaktní celek, který zabaví hráče na spoustu hodin.

Co se od původního dílu dále změnilo, je vývojářský tým. Studio Squad, které mělo první díl na starosti, byste zde tak hledali marně. Namísto toho se tohoto nelehkého úkolu zhostí studio Star Theory Games spolu s Private Division. Oběma studiím navíc bude stát za zády velikán v podobě Take-Two, kteří práva na značku KSP získali již v roce 2017.

KSP 2 je plánován na jaro příštího roku ve verzi pro PC, načež budou po krátké pauze následovat i verze pro PS4 a XO.

Zdroj: Kerbal Space Program

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863111
Valvetro napsal 20. 8. 2019 v 14.15

Tak KSP je srdcovka, tohle mě tedy dostalo. Budu hře držet všechny palce, ať se to povede.

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 20. 8. 2019 v 12.39

A.A.: Jo no, a taky tam je vidět CGI grafika, která se hrou nemá moc co společnýho. Koukni na ten developer diary. Zatím mají jen pre alfu a tam to vypadá dost jako původní KSP...

Nicméně pokud má trailer slibovat takovouto herní náplň... Sem s tím!

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 20. 8. 2019 v 12.37

Jsem zvědav na gameplay. Původní KSP je super hra, ovšem je na ní vidět indie základ. Optimalizace nicmoc a textury děs a hrůza. Tady jsou textury a modely mnohem detailnější. Jdou tam vidět větší peníze, větší studio.

Nahlásit nevhodný obsah