Oznámena free-to-play střílečka Caliber

9. srpen 2019 16:00 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Chvíli se zdálo, že mají ve Wargamingu plné zuby všech těch tanků, bitevních lodí a války vůbec. Po odbočce v podobě chystané diablovky Pagan Online se nicméně vrací zpět do válečné vřavy. Oznámili totiž novou taktickou free-to-play střílečku - Caliber.

Na novém projektu spolupracují s 1C Game Studios. Chystají se oslovit dospělejší publikum (16+). Caliber se soustředí na souboj dvou čtyřčlenných týmu, důležitá je komunikace, koordinace a taktické myšlení. Těžká technika si tedy na nějaký čas odpočine.

Připraven je režim PvE, v němž se hráči utkají s počítačem řízenými protivníky, na zkušenější vojáky pak čekají klasické PvP souboje. Hráči mají možnost vybrat si ze čtyř odlišných tříd. Na bojiště se mohou vydat v roli útočníka, medika, odstřelovače nebo podpory. Vybrat si lze také příslušnost ke konkrétním speciálním jednotkám. K dispozici bude polský GROM, americké námořnictvo SEAL a německé Kommando Spezialkräfte. Znalci jistě ocení důraz na autenticitu. Ta je patrná například ve zpracování uniforem a zbraní.

Caliber si odbude svou premiéru na letošním Gamescomu. Účastníci veletrhu tedy budou mít šanci vůbec poprvé free-to-play střílečku vyzkoušet. „Jsme nadšeni, že letos poprvé představíme Caliber v Evropě, zejména proto, že bude k vidění na největší herním veletrhu Gamescom,” prohlásil produktový ředitel Alexander Zezyulin. „A ano, při navrhování hry jsme se ujistili, že vyhovuje filozofii Wargamingu: mít možnost zdarma vyhrát a být k hráčům férový. Je také důležité si uvědomit, že Caliber není jen akční střílečkou, k vítězství vám pomůže především taktika.”

Další informace o hře jsou k dispozici na oficiálních stránkách. Právě tam se mohou zájemci také přihlásit do chystaných testů a získat tak možnost zahrát si Caliber ještě před vydáním.

Zdroj: Tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20865579
zirkon0 napsal 10. 8. 2019 v 21.57

no nic moc teda. zdá se to dost zastaralí aje to furt na stejný brdo vypadá to jako vykradanej BF

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 10. 8. 2019 v 14.37

A jakej je rozdil oproti Warface?

Nahlásit nevhodný obsah

5550728
bukvak napsal 10. 8. 2019 v 09.54

Jsem jedinej, kdo vidí counter strike? :D

Nahlásit nevhodný obsah