Nintendo čelí žalobě kvůli Joy-Conům

23. červenec 2019 13:00 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (7)

Vypadá to, že oznámení nových Joy-Conů a nulové řešení problémů hráče naštvalo tolik, že se rozhodli na Nintendo poslat žalobu. Ta se týká „driftingu“, tedy problému, jenž se u Joy-Conů objeví po určitém čase používání, a způsobuje to, že hra i přes nulovou interakci s joysticky zaznamenává jejich pohyb.

Tento problém se týká velkého množství hráčů a pod oznámením nových Joy-Conů se pod příspěvkem na Twitteru objevila hromada stížností a nadávek. Jednou z obětí driftingu je i Ryan Diaz, jenž si zakoupil Switch v červenci 2017. Po 11 měsících se u ovladačů objevil drifting, načež je Diaz poslal do servisu. Po navrácení se ale problém objevil znovu. Diaz si tak zakoupil další pár ovladačů, kde se ale dočkal úplně stejného osudu.

Sesbíral tak poznatky od svých kamarádů, známých, fóra Nintenda, redditu či GameFAQu, spojil je dohromady a na Nintendo poslal žalobu. Společnost se k samotné žalobě nevyjádřila, na své sociální sítě napsala pouze toto: „V Nintendu se snažíme o co nejlepší kvalitu našich produktů a neustále se jí snažíme vylepšovat. Jsme si vědomi problémů s Joy-Cony a jejich nesprávnému pohybu. Chceme, aby byli naši zákazníci spokojení, a pokud se cokoliv stane, navštivte stránku podpory, kde vám pomůžeme“.

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20911371
yenda1042 napsal 24. 7. 2019 v 08.22

Hlavně furt ta idiotská představa, nevim kde se vzala, že si lidi kupují rádi, dobrovolně a po milionech bazmek z tržnice s obsahem na prd a ještě tleskají. To se vzalo kde? Navíc za takový těžký prachy. To nedává smysl v žádný realitě.

Trapný narativ. Nejdřív před vydaním, že to bude průšvih. To se nepotvrdilo, tak chorý mozky musej přijít s dalším....lidi to kupujou páč sou blbý.

Mám doma 2dsko několik let a nahráno x1000h. Vše funguje jak má. Je to skvělá konzolka pořád. Kéž by něco takhle kvalitního někdy na tržnici prodávali.

Switch totéž. Supr věcička se supr obsahem. S joycony problém nemám. Vím, že se objevil, ale není to tak žhavý, že by to byla nějaká epidemie driftingu.

Nahlásit nevhodný obsah

20873172
HonZyczech napsal 24. 7. 2019 v 07.49

oleg.rusov: Úplně bych netvrdil, že "misto novych her, tam vychazi kopa starych vykopavek".

Nahlásit nevhodný obsah

20872817
stul.drabik napsal 23. 7. 2019 v 21.04

Hlavně proty co hrají za týden 40 hodin

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 23. 7. 2019 v 19.50

oleg.rusov: to si nemyslim, mam switch se zakladnim parem joyconu plus dva dokoupene pro obcasne hrani ve ctyrech a po cca roce jsem furt spokojeny. a kombinace tabletu, joyconu a docku mi prijde dost vychytana, switch se da prestavet do nekolika konfiguraci. nevim po kolika hodinach se projevi drifting joysticku, ale ovladac jsem dokupoval po case i u PS3 (vycvachtane joye) a neberu to jako problem, pohyblive veci se proste opotrebuji.
Roman: co je na doku idiotskeho ? jo, je to fakticky jen kus plastu propojujici ruzne konektory, ale v zasade dela co ma, ne ?

Editováno: 23. 07. 2019 v 19.52

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 23. 7. 2019 v 19.16

oleg.rusov: Co konkrétně se nezdá? Až na naprosto idiotskou dokovací stanici nemám zatím ke Switchi výhrad, právě naopak, kvituji možnosti použít JoyCony dvěma hráči a her pro více lidí je tam snad nejvíc, co jsem kde viděl. Celkově jsem se hrami spokojený a za některý remaky bych byl rád ale co. Zeldy, Maria i Metroid Prime Trilogy na Wii jsou pořád fantastický hry i pro novýho majitele Wii. I teď vážně dokážu ocenit Wii, jak pro nehráče tak proč hráče to je prostě výborná konzole. Co je potěšující, že ty hry tam vypadají přes slabší HW skvěle a navíc skvěle běhají, kam se hrabe Sony, kde jsem dohrál mraky a mraky her na PS2 i PS3, co chodily velice rády i pod 20 fps, to byly zážitky.

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 23. 7. 2019 v 18.22

Technologie Nintenda jsou uz delsi dobu opravdu smutne. Cele spracovani Switche je otresne a mnohe produkty z trznice vykazuji lepsi kvalitu. A ten novy Switch lite bude uz podle obrazku dost podobny pripad. A nejlepsi je, ze misto novych her, tam vychazi kopa starych vykopavek.
Tohle udelat MS nebo Sony, tak je vsichni sezerou, ale je to Nintendo, tak vsichni priviraji obe oci, hrajou si na slepé a nebo rovnou tleskaji ve stoje.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 23. 7. 2019 v 14.12

To vyjádření Nintenda je asi nejvíc ubohý PR žvást, který jsem kdy četl.

Nahlásit nevhodný obsah