Sumo Digital vyvíjí několik her pro 2K

20. červenec 2019 20:27 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (0)

Jeden z největších nezávislých vývojářských týmů se chystá na rozsáhlou spolupráci s vydavatelem 2K. Gary Dunn ze Sumo Digital to oznámil v krátké tiskové zprávě, kde mimo jiné zaznělo, že připravují pro 2K hned několik dosud neoznámených her.

Vývoj bude probíhat v hlavní centrále studia v anglickém Sheffieldu a ve studiu Red Kite Games, které bylo Sumo Digital letos v únoru zakoupeno. Talentovaný tým prokázal své schopnosti především na projektech jako DiRT 4, Hollowpoint a remasteru třetího dílu série God of War.

Mezi další významné posily z minulého roku patří i autoři Dear Esther, Amnesia: A Machine for Pigs či Everybody’s Gone to the Rapture ze studia The Chinese Room a CCP Newcastle, vývojáři EVE Valkyrie. Sumo Digital bylo založeno v roce 2003 a v poslední době se zviditelnilo hrami jako Team Sonic Racing nebo Crackdown 3 a kromě nových projektů pro 2K mají v přípravě ještě pokračování zombie akce Dead Island.

Podle četných akvizic Sumo Digital je zřejmé, že se týmu dobře daří a chce dále růst. Současný počet zaměstnanců se pohybuje kolem 650, v plánu je však další rozšíření o zhruba 15 %. Tohoto nárůstu by chtělo studio dosáhnout během příštích 12 měsíců.

Zdroj: WCCFTech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!