Stadia nabídne vlastní achievementy

19. červenec 2019 15:06 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Google se chystá prostřednictvím služby Stadia zažehnout malou revoluci v konzumování videoher. Kolem ambiciózního projektu nicméně stále poletuje značné množství otazníků. Je otázkou, zda Google dostatečně dobře komunikoval, co vlastně Stadia hráčům nabídne, mnoho lidí si ostatně od služby slibovalo něco úplně jiného, než ve skutečnosti nabídne. Možná i proto se ke slovu přihlásil produktový ředitel Stadie - Andrej Doroničev.

Na Redditu měli všichni zájemci možnost zeptat se prakticky na cokoliv. Jestli má Doroničev raději párek v rohlíku, nebo sandwich, to nás zase tolik nezajímá, pojďme se tedy podívat na to podstatné.

Doroničev úvodem ujasnil, že Stadii rozhodně nelze připodobnit k Netflixu - ani v dražší verzi předplatného. Lepší přirovnání je podle něj ke službám Xbox Live Gold nebo PlayStation Plus. Stadia Pro nabídne 4K rozlišení s podporou HDR, 5.1 zvuk, exkluzivní slevy a přístup k několika hrám. Stadia Base je potom základní verze, za níž se platit nebude. Uživatelé si však v tomto případě musí vystačit s rozlišením 1080p, nižší kvalitou zvuku a bez her zdarma. V obou případech se však počítá s tím, že si hráči další hry zakoupí za běžnou cenu.

Hry zdarma evidentně budou přibývat postupně. Doroničev odhaduje, že by se mohla objevit jedna měsíčně. Tou první bude Destiny 2. Doroničeva zřejmě potěšil dotaz na achievementy. Sám sebe označil za celoživotního hráče a patologického sběratele těchto odměn. I do Stadie se chystá podobný obsah, ne však hned po spuštění služby.

Stadia také nabídne řadu sociálních funkcí. Hned po spuštění se počítá s možností přidávat si přátele do vlastního seznamu, vytvářet skupiny a využívat implementovaný voice chat. Tyto funkce vnímají jako velmi důležité, do budoucna mají v plánu zařadit i další podobné prvky.

Jednoho z tazatelů také zajímalo, co se stane, když služba nebude k dispozici (například v případě nečekaných problémů). Doroničev vyjádřil pochopení, přesun na cloud dle jeho slov může být strašidelný. Podotknul ale, že se na virtuální úložiště již dávno přesunula hudba, filmy, fotografie, dokumenty a nic hrozného se nestalo. To samé podle něj bude platit pro hry. Stadia navíc umožní uživatelům stáhnout si metadata ke konkrétním titulům, včetně uložených pozic.

Google spustí Stadii již letos v listopadu, České republiky se nicméně první ostrý start netýká. Na službu si tedy budeme muset ještě nějaký čas počkat. Co na čerstvé informace říkáte? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: Reddit

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875607
A.A. napsal 21. 7. 2019 v 14.17

Smaug.: Tak do doufám, že bude Stadia neúspěšná, protože nechci, aby se prosadil trend, kdy jsem zcela závislý na cizích službách. Chci si koupit hru, mít jí v hracím zařízení a hrát a nezajímat se o výpadky, útoky hackerů atd

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 21. 7. 2019 v 07.13

A.A.: Ne. Metadaty se obvykle myslí třeba nastavení nebo zmíněné uložené pozice. V podstatě obráceně, než to má Steam nebo podobné služby, kde máš nastavení a pozice primárně lokálně a zálohované v cloudu. To má smysl, ale varianta u Stadie je podle mě naprosto zbytečná. Pokud Stadia udrží můj účet a seznam zakoupených her, měla by udržet i metadata.
Mluvil o hudbě, filmech, fotografiích a dokumentech. No a právě tohle je rozdíl oproti hrám. To předchozí si můžeš (občas s trochou úsilí) stáhnout a používat lokálně. Hry bez cloudu nepojedou.

Editováno: 21. 07. 2019 v 07.14

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
A.A. napsal 20. 7. 2019 v 16.55

Ta podle mě nejdůležitější informace v článku je, že hry budeme mít moci kompletně na disku a když vypadne služba Stadie a my budeme mít doma dost silný hw, můžeme hrát i tak. Pochopil jsem to správně?

Jakože naše operátory nesnáším, je mi jich až líto, že kdejaká firma přijde podle mě i se zbytnou službou a operátoři nechť se pos*rou. Krásně jim letí traffic, stabilita sítě jde do kopru a Google se směje, protože má nulový podíl na budování infrastruktury.

Nahlásit nevhodný obsah