Rebellion se vyjadřuje k EGS exkluzivitě

15. červenec 2019 19:20 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (6)

Epicu se ani při vší vynaložené snaze doposud nepovedlo přesvědčit valnou většiny herní komunity o svých přednostech a důvodech, proč by k němu měli hráči přejít. A i když by se na první pohled mohlo zdát, že stejné názory budou zastávat i jednotliví herní vývojáři, pravda se může někdy ukázat jiná. Otevřeně se k celé záležitosti okolo EGS a kupování studií vyjadřuje Jason Kingsley ze studia Rebellion. Vyjádření reflektuje čerstvé oznámení studia, že jejich nejnovější Zombie Army 4: Dead War bude na PC po dobu jednoho roku výlučně dostupný pouze skrze EGS.

Kingsley sám přiznává, že není příliš velký nadšenec do titulů, které jsou uzamčeny na vybraných platformách. Současně ale pokračuje tím, že Epic si jednotlivé exkluzivity vykupuje hotovým jměním. „Všechna čest, je to naprosto fantastické a moc rádi si něco z toho balíku vezmeme pro sebe, děkujeme pěkně,” hovoří za studio Kingsley. Osobně prý vůbec neočekával, že by je EGS, vzhledem k doposud vydaným hrám, mohl oslovit. Měl prý dojem, že si Epic spíše brousí zuby na větší vývojáře, kteří by jim mohli poskytnou AAA tituly. O to více byl potěšen, když spatřil mimo nabídky i částku, kterou Epic za partnerství nabídl. O kolik přesně se jednalo, to neodpověděl, ale podle následujícího vyjádření se dá odhadnout, že málo to asi nebylo. „Byl jsem poměrně ohromen nabídkou, kterou nám udělali, ” připouští Kingsley.

Konečně se totiž prý na trhu objevil někdo, kdo vede agresivnější obchodní politiku, jež dříve či později donutí Steam k akci po dlouhé době zahálení. V závěru svého povídání si pochvaluje i volnost, s jakou mohou tvůrci dále pracovat, když se mohou plně soustředit na svou práci a nemusí se strachovat o finanční stránku věci. Zatím sice nevíme, kdy se nového Zombie Army dočkáme, avšak z oznámení na letošní E3 by se tak mělo stát na počátku nadcházejícího roku. Mimo diskutované PC se, jak je již zvykem, dočkají i majitelé PlayStationu 4 a Xboxu One.

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922314
davidwoj378 napsal 18. 7. 2019 v 10.54

Tak se z těch peněz navíc poserte LUL

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 16. 7. 2019 v 23.57

Mipe: máš to podložené nějakou statistikou, kolik hráčů toto opravdu zajímá? já jsem na steamu od začátku, ve friendlistu mám za ty roky nějakým omylem tři lidi a je mi úplně jedno, jakej sem level. Kartičky a blbosti mě akorát otravujou. Hraju singly, MP neřeším. Takhle si vycucám z prstu pravej opak tvýho argumentu. Asi tak úplně stejně jako steam levelování mě zajíma Xko gamerbody a trofeje na ps (oboje taky od začátku, co se začaly udělovat).

Nejlepší poslední tvoje věta, že hraní her se dneska kolem her netočí :D :D tvl ...

Nahlásit nevhodný obsah

20836789
Mipe napsal 16. 7. 2019 v 18.39

Na spasitele světa včetně toho herního nevěřím. Až se v Epicu probudí a zjistí, že to co spousty hráčů drží na Steamu a proč ho brání není žádný fanatismus ale sociální propojení včetně pomyslného levelování účtu a sbírání achievementů, kdy si mezi sebou hráči můžou porovnávat kdo je větší gamer a zanechat tak za sebou digitální "stopu statistik", potom se možná prosadí.. Slova že jsme ti lepší a oni špatní - proto pojďte k nám, mi vážně nic hodnotného jako koncovému uživateli nedají. Zkrátka dnes se to jen kolem her netočí, tak hodně štěstí při nakupování exkluzivit...

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 16. 7. 2019 v 12.34

Žádné překvapení, když jde o prachy, zásady jdou stranou.

Nahlásit nevhodný obsah

9067823
Plaiman napsal 16. 7. 2019 v 11.24

Upřímně, naprosto je chápu, spousta lidí by udělala to samé.

Nahlásit nevhodný obsah

20898847
Juzzy napsal 16. 7. 2019 v 05.42

Nas*at a rozmazat na studio a Epic jelikož fitgirl to jistí :D

Nahlásit nevhodný obsah