Nová verze The Bard's Tale 4 již brzy

12. červenec 2019 15:00 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (0)

Možná jste si na sklonku minulého roku všimli, že se objevilo nenápadné RPG The Bard's Tale 4. Tento oficiálně již čtvrtý díl série se však potýkal se značnými nedostatky. O nich si nicméně můžete přečíst i v recenzi od Adama Zámečníka. I Adam ale v samotném verdiktu poukazoval na to, že se autoři vzniklé chyby snaží vyladit tak rychle, jak to jen jde. A jak bylo řečeno, tak se i stalo a my tu konečně máme datum vydání očekávaného Director's Cut updatu, který doslova překypuje obsahem.

Původně na červen zamýšlený update se vzhledem k rozsahu potřebných úprav trochu opozdil a studio InXile bylo nuceno vydání o trochu posunout. To je nyní datováno na 27. srpna a nově, spolu s vydáním tohoto přídavku zcela zdarma pro majitele PC verze, se dočkají i vlastníci PlayStationu 4, Xboxu One a Linuxu. Těm byl poslední přírůstek do série totiž až do nynějška zapovězen. V úvodu byly zmíněny výrazné chybky, které i navzdory dobrým nápadům srážely celkový dojem z hraní. Cílem Director's Cut updatu je tak vyladit v recenzích často vypichované technické nedostatky a bugy, které dokázaly být v jistých momentech opravdu frustrující.

Mimo technického vyladění však přibude i zlepšená optimalizace, vylepšení hratelnosti a nově i zdokonalená podpora využití ovladačů. Těšit se navíc můžete i na kompletně nový dungeon, jež ponese jméno Royal Necropolis of Haernhold. V něm se utkáte s plejádou nových řadových nepřátel, minibossů a na samém závěru vás čekají i dva nelehcí bossové. Za zmínku určitě stojí i přeleštění grafické stránky a zkrátka vylepšení téměř všech herních mechanik, které vás jen napadnou.

No co vám budeme povídat. Director's Cut je to vskutku macek a ukazuje, že autorům z InXile na sérii Bard´s Tale opravdu záleží a hodlají ji podporovat a rozšiřovat i nadále.

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!