Xen z projektu Black Mesa vypadá skvěle

26. červen 2019 11:37 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Někdo vyhlíží fanouškovské dokončení poslední části série Half-Life, jiný vyhlíží dokončení vůbec první části. Ta už dlouhá léta nese označení Black Mesa, ale stále jí chybí samotný závěr. První díl totiž před jednadvaceti lety gradoval ve vesmíru, a Xen je poslední částí, která v remaku stále není. Má to svůj důvod, autoři tuto pasáž vymýšlí prakticky od podlahy. Jak jejich současná vize vypadá?

Gordon Freeman nejprve bojoval s mimozemskou invazí a poté s vojáky, kteří přišli komplex Black Mesa vyčistit. Aby ale zastavil příliv nepřátel z jiné dimenze, musel se do ní sám vydat a zničit Nihilantha. Xen je tak rozkouskován na několik fragmentů, po nichž jsme před lety museli doskákat až k závěrečnému souboji, tento koncept ale vývojářům přišel přežitý a proto se rozhodli mimozemskou anabázi předělat a obohatit. V remaku Black Mesa nás tak čeká mnohem delší cesta s nově vymyšlenými a pojatými lokacemi.

Jak přesně vypadají ukazují dvě nová videa, na něž se můžete podívat níže. Už teď je evidentní, že Xen je vytvořený naprosto perfektně, a my se nemůžeme dočkat, až si poslední část Half-Life projdeme. Kdy? To je otázka, vývojáři ale slibují, že by se tak mělo stát zanedlouho.

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
14880585
Mr.sugar napsal 26. 6. 2019 v 16.36

Ocelotr2.1: Tak Valve toho jako dělá hodně ne, že ne. Ale je strašně neefektivní a nebýt Steamu, už asi 1000x bankrotovali. Což je poněkud děsivé když uvážíme, že pozice Steamu už není tak dominantní jako dřív. Respektive stále je, ale už se kolem snaží ostatní konkurovat, takže dominovat nemusí věčně.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 26. 6. 2019 v 15.48

No jako nevěřim, co řeknu, ale tohle se mi líbí. XEN v původním HL byl vopruz, takovej ten "abstraktní" konec hry (to měla taková spousta her-tyhlecty sféry mimo prostor a čas) a TOP byly levely s červenými barety. Tohle byl jen, "bože ať už je konec !"

No škoda, že to za VALVE musel udělat někdo jiný, tam maj plnou hubu toho co všechno vyráběj a skutek utek.

Editováno: 26. 06. 2019 v 15.55

Nahlásit nevhodný obsah