Nintendo nevylučuje Zelda Maker

23. červen 2019 12:50 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

Chystaný remake The Legend of Zelda: Link's Awakening by jistě uspěl i v případě, kdyby šlo o čistou kopii, která by jedna ku jedné odpovídala původní hře. Moderní přístup ze strany restaurátorů však většinou obohacuje původní tituly o nové zajímavé prvky. Link’s Awakening nebude výjimkou.

Hra totiž nabídne takzvaný Chamber Dungeon, novou lokaci v Tal Tal Heights, jež nahrazuje Camera Shop z DX verze hry. Čištěním jednotlivých lokací získají hráči možnost vytvořit si vlastní dungeon. Fanoušky samozřejmě hned napadlo, zda Chamber Dungeon náhodou není pouze malou ochutnávkou před hlavním chodem. Chystá se snad Zelda Maker?

Super Mario Maker je ostatně velmi úspěšný počin, 28. června navíc vychází druhý díl. Jason Schreier z Kotaku neváhal a na případný Zelda Maker se zeptal hezky napřímo. Zvážilo by tedy Nintendo Zelda Maker, pokud by se Chamber Dungeon ukázal být úspěšným prvkem? Producent Ejdži Aonuma tuto možnost nevyloučil. „Neumím předvídat budoucnost, ale pokud se lidem bude líbit nápad s tvorbou vlastních dungeonů, budu si to v budoucnu pamatovat,” odpověděl.

Nezbývá tedy než doufat, že se Chamber Dungeon hráčům skutečně zalíbí. Možnost vytvořit si vlastní úrovně ve světě Zeldy s pomocí komplexních nástrojů ze Super Mario Maker, to je skutečně zajímavá představa. The Legend of Zelda: Link’s Awakening vychází 20. září exkluzivně na Switchi.

Zdroj: Gaming Bolt, Kotaku, GameSpot

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922308
zaty napsal 24. 6. 2019 v 20.59

Mitsurugi: Máš pravdu, špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli, že tvorba custom dungeonů je diskutabilní z pohledu legálnosti, protože při tom používají assety, které patří do IP Nintenda.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 24. 6. 2019 v 12.24

zaty: Emulátory jako takové jsou legální, jinak by je Nintendo a jiní dávno zařízli. Taky je legální na nich hrát hry, které sis koupil (pokud to emulátor umožňuje přímo, jako ePSXe). Pokud to vyžaduje ripnutí hry z disku, tak to je taky nejspíš legální, pokud ta ripnutá kopie bude využita pouze pro osobní potřebu, ale to je opravdu diskutabilní. Nicméně i kdyby to bylo nelegální, tak není moc šance jak ti to dokázat a nikoho nepoškozuješ, takže by to byl takový zločin bez oběti.

Co ovšem není legální je stahovat kopie her (a ruku na srdce, to bude dělat většina uživatelů), ale to není chyba emulátorů.

Editováno: 24. 06. 2019 v 12.25

Nahlásit nevhodný obsah

20882244
Bildo napsal 24. 6. 2019 v 08.55

Super. V takové grafice bych si rád zahrál původní první Zeldu.
Snad ji pak někdo udělá.

Takhle nějak by se měli dělat remaky her !

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 23. 6. 2019 v 22.54

Ehm https://www.youtube.com/watch?v=pj62PW4oGaQ&t=3s :)
Ano, je to čerstvé a syrové, ano, funguje to jen v emulátoru, což je diskutabilní z pohledu legálnosti.

Nahlásit nevhodný obsah