Mobilní AR Harry Potter vyjde za dva dny

19. červen 2019 11:57 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Pokémoni by si ve videohrách zcela jistě vystačili bez mobilního Pokémon Go, ale neméně slavná značka (a jméno) Harry Potter může být ráda vůbec za něco takového. Svět brýlatého čaroděje je ve videohrách po čertech nevytěžený, a tak musíme vzít za vděk alespoň mobilním Wizards Unite, právě od autorů Pokémon Go.

Niantic před lety zpopularizovali využití augmentované reality a hry jako takové, a na stejném základu bude fungovat i Wizards Unite. Respektive základem je neustálé sledování vaší polohy, chození po okolí a hledání určitých lokací a předmětů, ale Niantic chtějí do nov hry přidat i základy RPG žánru, například stromy schopností, které Harryho Pottera od svých předchůdců odliší.

Premisa je jednoduchá, po mudlovském světě se objevily rozeseté magické artefakty, které tak mohou způsobit svět čarodějů. Kdokoliv, kdo se hry zúčastní, se samozřejmě stane taktéž čarodějem, který za pomoci telefonu bude muset svůj vlastní svět ochránit před odhalením. Tyto artefakty mohou nabýt různých podob, od černokněžníků, až po magická nebezpečná stvoření či známé scény z knih nebo filmů.

To všechno je více méně shrnutí toho, co nás ve Wizards Unite čeká. To podstatné je ale kdy. Mobilní titul vychází už pozítří, tedy 21. června. Bude zajímavé sledovat, jestli se z ní opět stane letní hit, jako z Pokémonů, a jestli se někdo vydá bojovat s nebezpečím třeba doprostřed tříproudé dálnice. Takže prosíme, hrajte s rozumem. Pokud budete chtít trochu vzrušení, můžete využít kooperativní režim Fortresses, kde proti zlu bojujete jako tým, případně používat novinku AR Portkeys, která zhmotní legendární lokace díky vašemu chytrému telefonu.

My jen doufáme, že Niantic spustí hru globálně ve stejný den, a že v našich končinách nebudeme muset čekat déle. Toto ujištění ale bohužel nikde nepadlo.

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20815946
kulisak napsal 20. 6. 2019 v 15.20

Nechci fabulovat, ale já někde právě četl, že zítra se to spustí akorát v USA a Kanadě.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 19. 6. 2019 v 21.21

Ocelotr2.1: Naruto (a spousta ostatních shonenů) je opravdu hodně špatný příklad pro "vědění kdy skončit". Naruto běží pořád a je to čím dál větší sračka, One Piece taky ještě běží, a Bleach běžel tak dlouho, až se na anime nikdo nedíval a poslední série mangy byla neuvěřitelně dementní. Jestli někdo neví kdy skončit, tak to jsou Japonci. Jestli chceš další příklad, tak se koukni na 2. světovou :D

Nahlásit nevhodný obsah

20922232
Chameleo napsal 19. 6. 2019 v 16.29

Ocelotr2.1: Naruto? Myslíš toho Naruta, co začal roku 1999 a pokračoval do roku 2014, kde ho o rok později nahradil jeho syn Boruto, který stále pokračuje? Evidentně vědí, kdy skončit, ano. A Dark Souls většina lidí opravdu kvůli příběhu nehraje, takže se dá říct, že Bloodborne a Sekiro jsou víceméně pokračování, protože je to na stejný způsob. Asi jako kdyby vydali nové Assassin's Creed, ale pojmenovali by ho Killer's Codex. A pokud se zaměříme čistě jen na Dark Souls, tak můžeme mluvit o té spoustě vydaných edic a remasteru, který není ničím jiný, jen má horší grafiku. Tolik k "milkování" série.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 19. 6. 2019 v 13.19

Je zajímavé, že východní národy pochopí kdy skončit s frančízou (DARK SOULS, NARUTO) a západní nikdy (STAR WARS SRANDA, HARRY POSER, ASSASIN CREED, HRA O už ani nevim co bylo to moc dlouhý a nudný a všichni tam jen kopulovali) a budou to milkovat dokud se nad tim každý, kdo to miloval, nepobleje.

Čím víc čumíte na Harryho Pottera, tím víc vidíte díry ve světě a příběhu, co nemůže fungovat.

Editováno: 19. 06. 2019 v 13.24

Nahlásit nevhodný obsah