Scarlett nebude posledním Xboxem

14. červen 2019 17:55 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (7)

Streamování her z externích data center přímo do vašich domácností je jedním z hlavních témat posledních měsíců. Věnuje se mu řada předních firem, jako je Google se svojí Stadií, NVIDIA se Shieldem a v neposlední čadě také Microsoft, který má Project xCloud. Mohla by se tak vlastně nabízet otázka, zdali bude v budoucnu vůbec potřeba vyrábět další konzole.

„Neplánujeme, že by Scarlett byla naše poslední konzole,“ řekl v rozhovoru pro server Giant Bomb Phil Spencer. Nelze samozřejmě už teď tvrdit, že Scarlett skutečně není poslední konzolí, ostatně ještě jsme ji ani neviděli. Na druhou stranu Phil si tím je docela jistý, avšak případné další herní zařízení od Microsoftu by podle něho muselo mít smysl, podobně jako Xbox One X.

„Po Scarlett je důležité najít nějakou zkušenost, co bude mít pro hráče význam. O 4K jsme si mysleli, že význam mít bude a jestliže jste s tím nesouhlasili, mohli jste si koupit Xbox One S, PlayStation, nebo něco zcela jiného. Avšak pokud vás 4K a 6 Terraflops zaujalo a bylo to přesně to, co jste celou dobu chtěli, ujistili jsme se, abychom na to měli dostatečnou výpočetní sílu. Myslím si, že teď máme něco, co má význam a z toho co vím je to i případ Sony. Neplánujeme nepracovat na další konzoli,“ doplňuje ještě Phil Spencer.

„Phil Spencer si je tedy docela jist tím, že streaming jen tak nenahradí klasické herní konzole, na které jsme všichni zvyklí. Alespoň tedy ne nějak extra brzy. „Nemyslím si, že se někdy v blízké době dočkáme toho, aby hry, které jsou streamované na 60 palcovou obrazovkou, nabízely stejný požitek, jako tituly pro můj Scarlett,“ říká ještě Phil Spencer.

Jak on sám přiznává, může se mýlit, ale jako stálý uživatel streamovacích služeb, jako je Netflix, nebo Spotify, je přesvědčen, že to nevedlo k tomu, aby měl méně zařízení, ale naopak. Tím nejdůležitějším faktorem tedy zůstává přesvědčení, že případná další konzole od Microsoftu by musela mít smysl, ovšem o tomto tématu se asi jen tak nějaké bližší informace nedozvíme. Pozornost bychom tak měli především zaměřit na Scarlett.

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20911102
avari napsal 15. 6. 2019 v 16.15

Mitsurugi: Naprostý souhlas. Jak by chtěli mít vše pod kontrolou viz cloud apod. A Spencer už toho nablekotal za tu dobu, co je hlavním obličejem.

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 15. 6. 2019 v 15.34

Mitsurugi:
Přesně. Nelze nic předpovědět. Hlavouni se jen snaží nás tlačit určitým směrem, občas to vyjde, občas ne.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 15. 6. 2019 v 15.23

spoock: Stačí si uvědomit, že když nějaký AAA hlavoun vykládá, jak tahle konzole bude poslední a budoucnost patří streamování, nebo že singleplayer nikoho nezajímá, že se hraje jenom na mobilech apod. tak to nejsou předpovědi, ale přání, která se za předpovědi vydávají.

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 15. 6. 2019 v 15.13

Jsme teprve v roce 2020. Technicky dojdeme k té tzv. poslední konzoli tak třeba kolem roku 2050 a bůh ví, jestli nebude zase retrovlna a lidí zase budou chtít konzole. Takže mluvit o posledních konzolích mi přijde nesmyslné

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 15. 6. 2019 v 12.03

Ještě nás čekají dvě generace tak, jak jsme zvyklí, i když ta druhá už bude dost zkombinovaná se streamingem, který ale naštěstí ještě nebude až tak rozšířený. U třetí generace v roce 2032 už bych se obával. Ale zase jestli bude streaming fungovat dokonale, může to být dobré.

Nahlásit nevhodný obsah

4353507
sstrider napsal 15. 6. 2019 v 11.08

Jistěže se má význam dělat konzole a nesoustředit se jen na streaming a pod. V byznysu funguje (pokud je normální) že se hledá nový trh, noví hráči a ne že se násilím ořezává skupina. Prostě i kdyby perfektně fungoval netflix, tak stejně bude dost významná skupina lidí, co budou kupovat klasické disky.
Další věc je, že na streaming (v serverech a datových centrech) MS používá modifikované Xboxy...

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 14. 6. 2019 v 18.18

dle mého, nejvíce škodí konzolovému hraní spekulace, zda nebude už ámen těmhle produktům, vzpomeňme na ty kidy, před PS4 a XOne, nedokážu si představit, že by jsme hráli už jen na PC a ty usoplené mobilní hry, které uvázli na F2P srágorách

Nahlásit nevhodný obsah