Nová Zelda neopustí království Hyrule

14. červen 2019 10:00 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

Nintendo závěrem své prezentace překvapilo oznámením, že se pracuje na přímém pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Link se zřejmě ještě dostatečně nevyřádil a chystá se na další dobrodružnou výpravu, tedy pokud v dalším díle zůstane v roli hlavní postavy. To se zatím bohužel nepotvrdilo. Jisté je pouze místo, kde se bude další příběh odehrávat.

Evidentně totiž neopustíme království Hyrule. Serveru Game Informer sdělil tuto informaci Eidži Aonuma, producent série. „Jedním z důvodů, proč jsme chtěli pokračovat, byla má touha znovu navštívit Hyrule, znovu využít svět a začlenit do něj nový gameplay a nový příběh.”

To samo o sobě samozřejmě nutně nemusí znamenat, že půjde o zcela totožnou mapu. Trailer také naznačuje, že se Link po boku Zeldy vydá na průzkum podzemí starého hradu. Do jaké míry se tyto dva světy propojí, to zatím není jasné.

Aonuma poskytl rozhovor také pro server IGN. V něm zaznělo, že by hra v porovnání s Breath of the Wild měla disponovat temnější atmosférou. To je ostatně patrné už z výše zmíněného traileru. Zajímavá je pak odpověď na otázku, jaké tituly vývojáře inspirují při jejich tvorbě. „Slyšel jsem, že hodně lidí hrálo Red Dead Redmption 2,” řekl Aonuma a dodal, že během vývoje Breath of the Wild to byl zase Skyrim, jemuž v týmu věnovali pozornost.

Breath of the Wild se podařilo prodat přes 14 milionů kopií, jde o nejprodávanější titul této značky. Přímé pokračování tedy rozhodně dává smysl. Těšíte se na další díl? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: Gaming Bolt, IGN, Game Informer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 14. 6. 2019 v 14.41

Legoldos: Protože je skvěle navržená, má dobrou hratelnost, vypadá hezky, hraje se skvěle a tak dále. Link je "charakterově plochý", jelikož má představovat hráče, jako Gordon Freeman z Half Lifu, Chrono z Chrono Triggeru apod.

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 14. 6. 2019 v 13.47

by mě zaímalo proč je tahle hra tak populární, vůbec nerozumím co na tom lidi přitahuje, hrát za zelenýho charakterově plochého anime týpka....

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 14. 6. 2019 v 11.58

Mitsurugi: doufám, že ta nový Hyrule bude krapet živější, dají tam více zákoutí, hrad bude přístupný a prozkoumatelný, trochu to tam prostě přestaví, abych nebyl znuděný již jednou viděným,
nezlobil bych se, kdyby rozšířili mapu o nová území, popř. šli i víc do moře
pro mě je to jedna z nejlepších her za celou tuhle dekádu

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 14. 6. 2019 v 10.37

Ehm, většina Zelda her se odehrává v Hyrule, takže to, že jej ani v další hře neopustíme není moc překvapení. Mám dojem, že to co tím bylo myšleno je to, že půjde o stejný Hyrule jako v BotW, ale tady v překladu to bylo trochu ztraceno.

Editováno: 14. 06. 2019 v 10.38

Nahlásit nevhodný obsah