Black Desert Online míří na PS4

14. červen 2019 09:00 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

Black Desert Online lze označit za neobyčejně úspěšnou hru. Korejské MMORPG od studia Pearl Abyss vydělalo za necelé čtyři roky od vydání přes miliardu dolarů. Krom PC je k dispozici také na Xbox One, objevila se i mobilní verze. Tím to ale nekončí. Výčet platforem se již brzy rozšíří.

Titul se totiž chystá naverbovat také majitele konzole od Sony. Objevil se krátký teaser, v němž je verze pro PlayStation 4 potvrzena. Sice není jasné, kdy konkrétně vyjde, od 2. července však bude možné učinit předobjednávku.

Black Desert Online hlásí přes 20 milionů účtů. Hra byla ceněna za velký otevřený svět, v němž je možné dělat prakticky cokoliv. Za zmínku stojí například propracovaný systém profesí a s ním spojený důraz na obchod a podnikání. Byznys lze nicméně s klidem ignorovat a místo něj se věnovat tradičnějším záležitostem, třeba kariéře válečníka. Vyzdvihována byla také grafická stránka.

Na PS4 se podobných titulů zase tolik nevyskytuje, šanci na oslovení dalších hráčů tedy Black Desert Online rozhodně má.

Zdroj: Gaming Bolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875607
Aleš Adam napsal 16. 6. 2019 v 08.29

Mitsurugi:
Já z nouze začal hrát ESO. Hrál jsem nejprve betu a ta mě odradila. Hra se mi nelíbila. Jenže mmo západního střihu moc není, navíc mi chybělo nové TES, tak jsem to koupil za pár euro i s datadiskem na steamu a už jsem v tom nechal 450 hodin. Líbí se mi bojový systém, dungeony, pvp a lore. I úkoly ujdou. Svět ale vypadá uměle, ale překousl jsem to. Hrůza.

GW2 bylo moje top, ale po mnoha zkoušení se mi tam líbily jen dvě třídy (thief a guardian) a obě jsem odehrál na maximum level a pak co dělat? Nesnáším asijský styl, ale tady jsem ho překousl. Navíc styl gw2 není tolik asijsky stylizovaná jako jiné hry. Hrozně se mi tam líbil svět, skupinové úkoly, ty dvě třídy a bojový systém, potápění, dungeony.

Mmo her je spousta ale nic pořádného západního. Nebo by měl někdo tip? V Lord of the rings online jsem nechal asi 5000 hodin. To bylo mé top mmo západního střihu.

Editováno: 16. 06. 2019 v 08.31

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 14. 6. 2019 v 19.33

Minstriel: to jo v mmo žánru se ted doslova tonoucí stébla chytá a tak se upínaj na nový mmo jen protože je nový a většinou to skončí blbě, navíc drtivá většina novejch mmo je z asie, žádný větší mmo ze západu tady nebylo už pořádně dlouho, snad od ESO, já osobně tak nějak casual hraju GW2 když dostanu chut na trochu toho mmorpg a díky tomu jak casual friendly GW2 je tak mi to zatím vychází, ale taky bych si něco novýho dal.

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 14. 6. 2019 v 17.58

Mitsurugi: máš pravdu, mám to podobně. Chtělo by to nějakou pořádnou novou MMORPG hru, která by oživila trh.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 14. 6. 2019 v 09.24

Hrozně mě štve, že žádné MMO nesplňuje všechno, co chci. Tady BDO má skvělou tvorbu postavy a výborný combat, ale zase to okolo mě moc nebere, jelikož je to v jádru korejská grindovačka. Pak třeba GW2 má super to všechno okolo, ale absolutně mě tam nebere combat.

Nahlásit nevhodný obsah