Gameplay záběry z Pathologic 2

17. květen 2019 14:07 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (2)

Titul od ruského týmu Ice-Pick Lodge Pathologic 2 dorazí na trh už příští týden a my se tak můžeme podívat na další záběry ze hry. Minulé ukázky spíše navozovaly atmosféru, ale ze samotného hraní jsme toho příliš neviděli. Proto nám tentokrát autoři ukazují, jak přesně budeme v tomto morem zasaženém městečku přežívat a snažit se alespoň někoho zachránit.

Na vaše počínání budete mít pouze dvanáct hodin, takže můžete snadno přijít o nějakou stěžejní událost, která bude pak nedostupná do konce hry. Budeme se tedy muset hodně snažit, abychom si správně dokázali dát dohromady jednotlivé kousky skládačky a přišli tak na to, co se v tomto depresivním městečku děje. Nečekejte tak klasické vyprávění, vše si budeme muset poodkrýt sami a je možné, že na první průchod toho hráčům dost unikne.

Pochopitelně na svých cestách potkáme řadu postav, se kterými to může být všelijak. Někdy situace skončí bojem, jindy se můžete rozhodnout danému charakteru pomoci, nebo jim prostě a jednoduše v noci vykrást domov. Záleží pouze na vás, jak se k situaci postavíte. Ostatně v Pathologic 2 budete rádi, když zachráníte alespoň sebe, natož pak ostatní obyvatele.

Zajímavou mechanikou je využívání lidských orgánů, což se vám, vzhledem k tomu, že jste doktor, bude náramně hodit. Rozhodnete se pomoci osobám vám blízkým, nebo spíše občanům důležitým pro chod města? Mor je ale nemilosrdný, tudíž všechny se vám zachránit nepovede.

Ovšem i samotné získávání orgánů je pro hlavní postavu morální dilema. Koupíte orgán za nemalé peníze, nebo ho prostě dané osobě vezmete bez dovolení? Pochopitelně ve hře existuje i možnost vyoperovat je od zesnulých lidí. Titul vyjde 23. května na PC,  Xbox One a PlayStation 4.

Zdroj: Dualshockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 20. 5. 2019 v 11.17

Jaroslav Burda: Jo přesně tak, rozhodování typu "jedna hrozná volba s následky" nebo "ještě horší volba s následky" navíc omezené časovým limitem mám plný zuby z reality, hry mám radši omezí-li se na rozhodování jestli nepříteli utrhnout ruku či nohu, případně zda použít raketomet či motorovku. Hrát 12 hodin depresivní hru a pak se dozvědět, že všichni umřeli TRY AGAIN, ne díky.To můžu jen u XCOM 1,2.

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 20. 5. 2019 v 08.47

Časové limity? Tak to pá pá. Může to být sebelepší, ale já jsem typ hráče, co si uvaří kotel kafe a chce si hru vklidu a vyzobat každý její kout na 120%, aby mi nic neuniklo. Jakmile se tvůrci přiklánějí k "časovým výhružkám", tak se mohou spolehnout, že ode mě peníze neuvidí... Ale proti gustu...

Editováno: 20. 05. 2019 v 08.48

Nahlásit nevhodný obsah