Detaily o rozšířeních pro Metro Exodus

17. květen 2019 12:51 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (4)

Únorové Metro Exodus přineslo fanouškům postapokalyptického žánru dostatek radioaktivní zkázy, to ale neznamená, že by s ním byli autoři z 4A Games hotovi. V plánu jsou totiž hned dvě rozšíření, díky nimž se do jadernou válkou zničeného Ruska vydáme znovu.

V rámci expansion passu, který je k dispozici za 25 eur, vyjde dvojice DLC s názvy The Two Colonels a Sam’s Story. První z nich by mělo dorazit už letos v létě a jeho příběh se bude točit kolem plukovníka Chlebnikova a jeho pokusu dostat se zpět domů za svým synem do podzemí Novosibirsku. Děj budeme sledovat očima plukovníka Millera zhruba rok po těchto událostech. DLC má přinést mimo jiné i nové zbraně, mezi nimiž figuruje také plamenomet.

I druhé rozšíření se bude věnovat návratu domů, tentokrát však dostaneme k dispozici poměrně neočekávaného hrdinu. Bude jím příslušník amerických mariňáků Sam, jehož motivací bude návrat do rodné vlasti, aby zjistil, zda jsou jeho blízcí stále naživu. DLC Sam’s Story by mělo hráčům poskytnou především sandboxovou hratelnost se survivalovými prvky v prostředí Vladivostoku. Vyjde ale až příští rok.

Jak už bylo zmíněno, obě rozšíření jsou součástí expansion passu, půjdou ale pořídit také zvlášť, každé za cenu 15 eur. Hra je v současné době k dispozici na PS4, Xboxu One a PC skrz Epic Game Store.

Zdroj: Dualshockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20846931
Lynch napsal 17. 5. 2019 v 18.32

martin.raiskub0: Je pravda, že by to vlastně tak mohlo být. Z oficiální vyjádření jsem to pochopil ale jinak. Sám malý Khlebnikov ale říká, že otec odešel před 6 měsíci. No, uvidíme.

Nahlásit nevhodný obsah

20925410
martin.raiskub0 napsal 17. 5. 2019 v 17.41

Lynch: Proč by DLC nemohlo být očima Millera? Tam není řečeno, kdy se Chlebnikov vydal na výpravu, pouze to, že rok poté se do Novosibirsku zřejmě dostal Artyom a celá výprava a Miller se následně od Artyoma oddělil a šel vlastní cestou.

Nahlásit nevhodný obsah

20846931
Lynch napsal 17. 5. 2019 v 16.48

Oprava. Řekl bych, že první DLC budeme sledovat očima Chlebnikova. Když to má být příběh o něm. Miller byl tou dobou někde jinde.
Jsem zvědav na to DLC se Samem. A říkám si, že jsem neměl být tak hrrr a nekupovat rovnou edici se season passem.

Nahlásit nevhodný obsah

20857741
vokser napsal 17. 5. 2019 v 16.28

Super a pojede to i bez puvodniho Metra exodus?

Nahlásit nevhodný obsah