Predátor v příštím roce zamíří na PS4

10. květen 2019 13:11 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (5)

Prezentace State of Play přinesla také vskutku nečekané oznámení. Tím je nový počin studia IllFonic - Predator: Hunting Grounds. Exkluzivita pro PlayStation těží z licence od společnosti Fox, vyjít by měla v roce 2020.

Více detailů přinesl oficiální PlayStation blog. Cestu k nové hře vysvětluje v krátkém článku výkonný ředitel studia IllFonic – Charles Brungardt. On sám se považuje za velkého fanouška filmové předlohy, což ostatně platí i pro další členy studia. Dle jeho slov vždy chtěli vytvářet hry, které by vycházely z oblíbených filmů. Predátor byl tedy jasná volba.

„Když jsme se dohodli na Predátorovi, bylo jasné, že to musí být střílečka, která bude vypadat autenticky. Vášeň týmu pro Predátora nám pomohla uzavřít partnerství se Sony Interactive Enterteinment a Foxem. Nejen že tyto společnosti věří naší vizi, ale zároveň rozumí, co chceme vytvořit,” říká Brungardt a dodává, že podpora těchto velikánů je silným hnacím motorem na cestě za skvělou hrou.

Následně se snaží přiblížit základní herní mechanismy. Půjde o asymetrický multiplayer. Jedna skupina hráčů ovládá členy elitní vojenské jednotky. Ti se spoléhají na palebnou sílů běžných zbraní, jako jsou například brokovnice, samopaly, odstřelovací pušky a podobně. Proti nim nastoupí šťastlivec v kůži Predátora. Styl boje musí přizpůsobit početní převaze, bude se tedy spíše plížit a schovávat na vhodných místech, aby mohl využít momentu překvapení. Když půjde do tuhého, plazmové dělo je vždy připraveno k palbě.

Brungardt na závěr dodává, že ve studiu kladou největší důraz na kvalitní hratelnost. Nicméně výše popsané principy připomínají jeden nepříliš úspěšný projekt, na němž se studio IllFonic shodou okolností také podílelo. Jde o titul Evolve. Na něm pracovali společně s Turtle Rock Studios. Hra také sázela na koncept asymetrického multiplayeru. Vyšla v roce 2015, o rok později přesedlala na free to play model. Ani to jí však nepomohlo přilákat nové hráče, v září loňského roku byly vypnuty servery.

Nezbývá než doufat, že bude mít Predátor větší štěstí. Co na chystanou novinku říkáte? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj: PlayStation Blog

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20919665
Zerosekai napsal 11. 5. 2019 v 10.00

Hele potom co využily lore Conana na to aby vytvořily RTS strategii, já už se nedivím ničemu, ale je pravda, že jestli si sony myslí, že jim v dnešní době někdo za multák hru dá těch 60 éček ehh nevím Lawbreakers by asi mohly trochu poradit. Call of Duty, Overwatch a f2p tituly si to nějak rozebraly. Každopádně sem ale zvědavej predator IP se mi celkem líbí tak se uvidí.

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 10. 5. 2019 v 20.35

Jestli F2P, tak proč ne, ale za prachy, když Sony pravidelně vypíná servery u MP (a to někdy i u ne moc starých her), to budou vyhozené peníze

Editováno: 10. 05. 2019 v 20.37

Nahlásit nevhodný obsah

20912846
Coko napsal 10. 5. 2019 v 20.24

Tak super single by se z toho dal vytřískat a je to multoš, zahozený potenciál jak hovado. Co bych dal za solovku predatora nebo další AvP.

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 10. 5. 2019 v 15.12

Zas mulťák... škoda, dal bych přednost nějakému solidním příběhu. S Arniem v čele...( ale ne jak bohužel propadák jak hra Rambo). Ale jasné , rýžovat se musí

Nahlásit nevhodný obsah