PUBG vydělává hlavně v Asii

23. duben 2019 16:35 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (1)

PUBG opustilo Steam early acces na konci roku 2017 a během svého prvního roku od plného vydání vydělalo PUBG Corp. 920 milionů dolarů. Vypovídá o tom finanční zpráva za rok 2018, kterou firma vydala. Analytik Daniel Ahmad nám k této příležitosti poskytl několik zajímavých informací.

Většina výdělků stále pochází z PC verze hry, konkrétně 790 milionů dolarů. I když se mobilní verze stává čím dál tím více populární, její příjmy v hodnotě 60 milionů dolarů se nemohou počítači vůbec rovnat. Obě konzolové verze PUBG vydělaly dohromady 65 milionů dolarů.

Nemalým překvapením je to, že více než polovina z celkových výdělků pochází z Asie, kde je PUBG mnohem populárnější než Fortnite a stává se tak mnohem důležitějším trhem pro PUBG Corp. než například Evropa. Je také důležité zmínit, že Steam přestává být velkým ukazatelem oblíbenosti PUBG, jelikož v Asii se začíná ve velkém hrát její odlehčená verze PUBG Lite.

Zdroj: VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20891472
Azaj napsal 24. 4. 2019 v 06.00

Ahoj. V sobotu jsem se vrátil po 14 dnech ze služební cesty po Číně a tvrzení, že je PUBG populární hlavně v Asii potvrzuji! Na mobilu to tam pařil skoro každý. Dokonce jsem byl při cestě vlakem svědkem, jak to holčina na vedlejším sedadle dotáhla na 3 místo. pak šlo vidět, jak otvírala nějaké bedničky a nakoupila za x RMB další... prostě Čína styl.

Nahlásit nevhodný obsah