Hry v Číně nesmí zobrazovat mrtvá těla

23. duben 2019 15:40 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (4)

Čínská vláda nemá hry příliš v lásce a snaží se jim házet klacky pod nohy jak je to jen možné. Herní studia, která chtějí svou hru dostat na zdejší trh, se musí spojit se zdejším vydavatelem. Navíc jejich hry musí splňovat přísná kritéria a projít vládní kontrolou.

Podle firmy Niko Partners se podmínky pro zahraniční hry ještě zpřísní. Kontrolou nově projde pouze omezené množství her a automaticky jsou vyloučeny hazardní hry či hry pochybných kvalit. Vláda zároveň zřídila Komisi pro etiku online her, která bude zajišťovat to, aby hry dodržovaly sociální hodnoty čínské společnosti.

Tou největší změnou je ale zákaz zobrazování mrtvých těl a krve. Podobné nařízení o krvi je součástí zdejších zákonů již delší dobu, a obejít jej bylo možné například přebarvením krve na jinou barvu, jako to udělalo například PUBG. To s novým zněním zákona ale již možné nebude. Herním studiím je nově silně doporučeno to, aby dodržovaly čínské zásady sociálních hodnot a její tradiční kulturu. Jak se hry s novým zákonem vyrovnají zatím není známé. Je třeba si uvědomit, že problém může mít třeba PUBG kvůli krvi nebo i takové League of Legends, ve kterém vaše postava po úmrtí leží na zemi.

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20923325
VenomSpide napsal 24. 4. 2019 v 01.01

To je fakt pitomost... Zakazují tam snad plně vše... chudáci hráči.

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 24. 4. 2019 v 00.17

Tak mohlo to byt i horsi, treba kdyby se nesmeli zobrazovat ziva tela. :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20874995
salvator2.0 napsal 23. 4. 2019 v 19.58

Drotman: Tak ono ta krev a mrtvá těla může připomínat čínské vládě její politiku, tak se moc nemůžeme divit.

Nahlásit nevhodný obsah

20859176
Drotman napsal 23. 4. 2019 v 18.01

Podľa mňa to s tou cenzúrou a zákazmi ohľadne hier preháňajú, namiesto toho, aby vývojári mohli spraviť hru, aby bola taká ako ju chcú mať, tak ju musia prerábať, tak aby vyhovovala nejakej komisii a špecificky nastaveným zákonom. No jo no je to diktatura, kto neposlúcha skape tam od hladu, lutujem každého čínskeho hráča, ja by som tam žiť nechcel.

Nahlásit nevhodný obsah