V Iráku vláda zakázala Fortnite a PUBG

19. duben 2019 13:39 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (2)

Je to jen pár dní zpátky, co jsme vás informovali o tom, že vláda v Nepálu se rozhodla zakázat battle royale titul PUBG. Důvodem byl negativní vliv na mládež a děti. To samé se nyní děje i v Iráku, kde ale rozhodnutí postihlo kromě PUBG i Fortnite.

Agentura Reuters uvádí, že k rozhodnutí došlo „kvůli negativnímu vlivu, který mají jisté počítačové hry na zdraví, kulturu a bezpečí irácké společnosti včetně morálních a sociálních hrozeb vůči dětem a mladistvým.“ Irácký duchovní a politik Muktada as-Sadr, který je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí v zemi, se k tématu také vyjádřil. Nutno podotknout, že ne příliš lichotivě.

„Co získáte tím, že v PUBG zabijete jednu, či dvě osoby? Není to hra o inteligenci, nebo vojenská simulace, která by vás naučila bojovat,“ napsal v prohlášení Muktada as-Sadr. Podle posledních zpráv se rozhodně nedá tvrdit, že by obyvatelé země byli tímto rozhodnutím nadšeni. V Iráku ale panuje nespokojenost s vládou a její neschopností řešit důležitější věci. Je tedy otázka, zdali nejsou lidé naštvaní především kvůli tomu.

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 20. 4. 2019 v 06.57

Chapu, v Iraku je spousta prilezitosti jak si deti muzou zavalcit se skutecnymi zbranemi ve skutecnych valkach...

Ne ted vazne, to je snad prvni zeme, ktera zakazala hru, protoze uci lidi malo zabijet. At si tomu klidne rikaj "bojovat", ale vsichni vime jak se bojuje.

Editováno: 20. 04. 2019 v 06.58

Nahlásit nevhodný obsah

20875624
Fatalonety napsal 20. 4. 2019 v 06.50

Co s tím světem je špatně ptám se ...

Nahlásit nevhodný obsah