PS5 s GTA 6, TLoU2 a Ghost of Tsushima?

16. duben 2019 10:46 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (29)

Jak velí lidská moudrost (a jak připomíná magazín GamesRadar), na internet může kdokoliv napsat cokoliv. Jinými slovy, to, co čtete, byste si měli dvakrát ověřit. Stejně tak přistupujeme k novému úniku, který má pochybný původ, ale atraktivní obsah. Stojí za ním jeden z nejmenovaných evropských vývojářů, který pracuje na obsahu pro PlayStation 5. A tak by tento člověk měl logicky vědět něco zajímavého.

Pojďme mluvit obecně: PlayStation 5 by se měl představit někdy v období od dubna do června, s tím, že vyjde v březnu nebo listopadu roku 2020 za 499 dolarů. To jsou údaje, které bychom si mohli domyslet i my a vlastně se jedná o bezpečný odhad kohokoliv, kdo zdejší průmysl alespoň trochu sleduje. Zajímavější je, že v jeho nitru bude 7nm osmijádrový Ryzen a celkový výkon by měl dosahovat 14 TFLOPS. Hovoříme nejen o 4K hraní, ale i o podpoře upscalování na 8K.

Ještě zajímavější je zdroj, jde-li o hry, které na PS5 budou k dispozici. Exkluzivně jde o Gran Turismo 7, novou free-to-play verzi PUBG ve 4K, remaster The Last of Us Part 2 stejně jako remaster Ghost of Tsushima, a dvě nebo tři další AAA nespecifikované hry. Pokud se bavíme o obsahu, který nevzniká exkluzivně pro Sony, hovoříme údajně o Battlefieldu: Bad Company 3, nové hře ze světa Harryho Pottera, o níž se v minulosti hojně spekulovalo, o novém díle Assassin's Creed, a podle stejného zdroje i o GTA 6. Právě šesté Grand Theft Auto ale zní snad až příliš utopisticky. Ale kdo ví.

Dokument hovoří i o nové verzi PlayStationu VR, stejně tak jako o vylepšeném DualShock ovladači s kamerou, kterou bychom měli využít právě pro pohodlnější orientaci ve virtuální realitě. No a v neposlední řadě můžeme zmínit Horion: Zero Dawn 2, které by mělo vyjít v roce 2021.

Je to takový seznam přání, na druhou stranu britský deník Express informaci převzal se slovy, že jeho zdroje tvrdí to samé. Žádné z vyloženě herních médií ale danou informaci nepotvrdilo a všichni svorně říkají, že dokument umístěný na Pastebinu může být pravdivý stejně tak, jako se může jednat o snůšku nesmyslů. Nechme se překvapit.

Zdroj: GamesRadar

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922607
butka1998 napsal 17. 4. 2019 v 20.07

Zarenix: Okay psal sem, že bebudu odpovídat, ale ten argument s bezdrátovím ovladačem... Mám se smát nebo brečet? Klávesnice i myši jsou dnes už bezdrátové, to samý do PC uplně v pohodě zapojíš ovladač jako do konzole a máš tu výhodu, že máš na výběr z mnoha ovladačů (PS, xbox, steam controler,...)

(Mám PC z roku 2014 bylo v té době špičkové to ano, ale dnes v pohodě furt tahá na vysokou grafiku nový hry... A stálo mě 40K což znamená, že z dlouhodobého hlediska převyšuje konzole, protože ostatní si brzy budou muset přejít na PS5 a novej Xbox zatím co já sem ještě na rok nebo 2 naprosto v klidu s nohama nahoře ( i když asi už jen na střední kvalitu)... Jak říkám z dlouhodobého hlediska je prostě za mě PC na 100% lepší volba a důvody jsem uvedl (a ještě sem nic neměnil ani neopravoval a hraju na televizi).

Takže to co jsi napsal, že každý 2 roky budu utrácet za novou grafiku je tak trochu blbina ale ok chápu, že s tím asi nemáš moc zkušeností.) Jak sem psal jen si mě dostal s tou blbinou o ovladači... A RTX Grafika nestojí 20+K ale necelejch 10k ale ok ok...

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 17. 4. 2019 v 16.07

butka1998: Pokud bych to bral zpětně, do roku 2009, tak si myslím, že jen špičkové procesory té doby rozjedou dnešní hry a o grafikách už vůbec nemluvím. Pokud to srovnám s hardwarem z roku 2013 proti PS4 původní, tak PC už taky tak nějak nezvládá. A pokud by jsi měl pořizovat PC v ceně konzole, tak do 2 let nemáš na čem hrát.

Další věc ten big picture. I když je to rozhraní k televizi, tak pořád tam jsou ty problémy, o kterých jsem psal, jako optimalizace atd. Pokud si sednu k televizi, tak opravdu nechci mít natahané kabely od klávesnice a myši a nějaký stolík abych to mohl ovládat. Konzole má wireless ovladač, který je kromě stříleček pohodlnější snad na všechno.

Z dlouhodobého hlediska prostě furt vychází lépe konzole. PC musíš upgradovat a z dlouhodobého hlediska to vychází finančně mnohem víc, než jednou za 6 let koupit konzoli za cca 10k a mít vystaráno. Hry si zahraješ, to je to hlavní, jen oželíš kvalitu, což je stejně ve výsledku celkem jedno. A pokud ti záleží na kvalitě rozlišení, detailů a fps, tak stejně budeš muset cpát každé 2 roky peníze minimálně za novou grafiku, aby jsi to mohl hrát na maximální rozlišení a detaily. Třeba teď jsou přelomové RTX grafiky, které dle mě jsou první 4K ready grafiky. Ale 20+k za grafiku je pro casuala celkem dost, nehledě na to, že je potřeba zvážit, jestli to utáhne procesor atd.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 17. 4. 2019 v 14.30

Zarenix: Teď ten problém konzole těch 10 let nevydrží respektive nebudou na ni už vycházet nové hry atd. (zatímco PC ano) takže připočti těch dalších 11K a sme na krásnejch 36-38K při čemž počítač za stejnou cenu PC ty hry ještě rozjede sice na střední nebo nízkou kvalitu, ale rozjede a to myslím na 60 FPS, pujdou na něm hrát (nemusíš se bát o to, že by byli jiný disky nebo něco a zpětně staré hry taky rozjedeš) atd. A jak sem řekl to je z dlouhodobého hlediska v podstatě stejná cena více možností, lepší kvalita, možnost upgradu a na ještě vetší časové ose je to ještě viditelnější, ale už to tu nebudu řešit. A upřímně na sestavení počítače člověk nemusí bejt nějak zdatnej. A i kdyby si byl naprostý jelito, tak některej tvůj známej bude určitě vědět jak na to. A ono PC teoreticky taky jen zapneš a pokud máš třeba steam big picture nastavenej jako automaticky zapnout hned po spuštění tak je nulovej rozdíl. Taky jen sedneš a hraješ (a máš tu výhodu, že nepotřebuješ konvertor a můžeš hrát klidně i na televizi s myší a klávesnicí - ten ke konzoli taky musíš dokoupit atd.... takže jak sem řekl na delší časový ose prostě PC vyjde lépe a bonusy kromě hraní her jsem psal schválně v závorkách jak sis očividně nevšiml tedy sem je bral jenom jako malé bezvýznamné plus i když malé a bezvýznamné nejsou). Ale jak jsem se už zmínil nebudu to dál řešit.

Editováno: 17. 04. 2019 v 14.32

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 17. 4. 2019 v 13.52

Masarkavtrenyrkach: Já jsem si kupoval PC v roce 2013, v době kdy vycházela PS4. Platil jsem 23 850 korun s monitorem, bez něj je to cca 21 tisíc. V té době to byl počítač, který zvládal všechny hry na ultra+fHD+60fps. Myslím si, že by pořád stíhal dnešním hrám aspoň na minimální detaily, možná nějaké medium. Ale jsou i hry, třeba Metro, které by nejspíš ani nespustil a pokud jo, tak ne na fHD a aspoň 30fps.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 17. 4. 2019 v 13.27

butka1998: Nebudu ti vyvracet tvé přesvědčení, že PC se "bezesporu vyplatí". Nemá to smysl. Ať si každý koupí, co mu vyhovuje a co mu dělá radost za cenu, jakou si může dovolit.
Ale i tak mi to nedá a jen tu uvedu takový příklad z naší každodennosti: Základní model PS4 jsem koupil v roce 2014 za 9900,-. Od té doby mi už téměř pět let bez problémů slouží, bez nastavování a upravování čehokoliv. Od okamžiku, kdy jsem konzoli položil do skříňky pod televizí, leží stále na stejném místě. Hraji hry, které na ní postupně vycházejí, a vůbec mne nezajímá, jak ta která hra vypadá na nějaké konfiguraci za 40 tisíc, jak se tak s oblibou ukazuje na Youtube. Jediné, co mne zajímá, je, jestli hra vypadá pěkně na mé hračce, a jestli se tam slušně hýbe a hraje. A protože je úkolem vývojáře placeného vydavateli, aby to na PS4 běželo dobře, jsem spokojený. A teď mi jako domácí cvičení poskládej pět let staré PC na stejné hraní (v podobné krabici!) za cenu 9900,-. Hodně štěstí!

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 17. 4. 2019 v 13.26

butka1998: První je třeba ujasnit, že lidé, kteří mají konzole je využívají jen na hraní a proto je kupují. Nepotřebují dělat x věcí co na PC jde a proto bych to bral jen z hlediska hraní her. Na jinou práci není potřeba herní pc a myslím, že v dnešní době se dá dost věcí vyřešit na telefonu nebo tabletu. Neberu v potaz, že chceš nějaké náročnější programy, protože to % lidí je celkem malé.

Pokud bych to srovnal jak ty píšeš, nekoupil jen úplně základní PC na hraní her, ale něco lepšího, tak jsem ještě úplně jinde. Jen když si vezmu, že PS4 Pro umí 2K a Xbox one X by měl umět pravé 4K. Počítač na 4K hraní, zde vycházím zase podle požadavků Assassin's Creed Odyssey, výjde na nějakých 45-50k. Xbox One X stojí 13k, PS4 Pro stojí 11k.Pokud bych kupoval hry v den vydání digitálně, tak je to u obou 60€. Tam pak rozdíl není, ten by byl jen za krabicovky a tam by byl rozdíl cca 100,- za hru. U konzole zvyšuje cenu multiplayer, ale ne každý ho využívá. Kdybych počítal, že budu těch 10 let platit ps+ nebo xbox live gold, tak je to cca 15k za těch 10 let. Pokud bych předpokládal, že ta konzole má životnost 10 let a nepokazí se, tak mám na 10 let vystaráno za 26-28k podle konzole. Pokud bych to měnil po 5ti letech, tak u PC budeš mít mnohem větší výkon, ale za těch 10 let to je rozdíl 90-100k proti cca 40k za konzoli. A vlastně jediný rozdíl je o něco lepší efekty a víc fps. U konzole neřešíš optimalizace, instalace, aktualizace driverů, klienty a hromady různých problémů.

Abych to na závěr shrnul. Pokud jsi hráč, který využije funkce počítače, chce mít nejlepší vizuál her atd. tak je jasné, že je pro tebe PC lepší. Pokud ale nechceš nic řešit, jen si sednout k televizi a užít si hru, případně nejsi technicky zdatný, tak je prostě lepší volba konzole. Myslím si, že cena až ta roli v rozhodování nerozhoduje, hlavní je obsah, který to nabízí a který je pro tebe ideální.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 17. 4. 2019 v 13.15

SteamSpy bych jako relevantní zdroj už nebral, nejen, že výsledky počítá kdovíjak, tak ještě jeho provozovatel pracuje pro Epic, tedy přímou konkurenci. Měl bych obavy o jeho nezaujatost.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 17. 4. 2019 v 12.56

Zarenix: Stačí si tam najet o jednu složku zpět a uvidíš i prodeje na xbox, nintendo,... Mají to rozdělené podle platforem kdyby ses podíval. A ano ty čísla nejsou 100% přesná pouze orientační a to platí i pro PS4 které jsem uvedl jako konzoli, která prodává nejvíce her. Také sem tam psal co na těch seznamech nejvíce chybí (př.: cs:go kde ani to astronomický číslo snad vidět nechci a nebo cs 1.6 atd.) a samozřejmě mikrotransakce v online hrách, za které většinově a nejvíce utrácí PC hráči. A ano chybí tam i některé hry na konzole. Důvodem je to, že své přesné výdělky a prodeje nikdo nezveřejňuje takže chtít přesná čísla je jako chtít ferari pod stromeček. A ano samozřejmě ceny her jsou rozdílné, jsou tu slevy atd. To nic ale nemění na tom co jsem se snažil vyvrátit a snad i uspěl (to, že na konzolích se prodá více kopií her celkově jak tu někdo uvedl). A co se toho u té konzole týče, toho že máš jistotu, že ti i po šesti letech utáhne hru. No tak právě, že tuhle jistotu poslední dobou ztrácíš už po 2 letech. Dneska není moc her, které by neprošli drastickým downgradem grafiky a jiných věcí aby je konzole vůbec rozjela a to ještě na 30 FPS. Pokud investuješ do počítače dostaneš něco kde za ty 2 roky když ti náhodou už něco nepude vyměníš jeden komponent (většinou grafiku nebo RAM a velmi zřídka zdroj/procesor/motherboard kvůli kompatibilitě) a ten tě vyjde tak na v případě grafiky 10K za nejnovější generaci, která ti pak vydží těch 6 let (a více) a s lepšími výsledky než ta konzole. Takže ano z počátku je PC dražší určitě. Když ho koupíš, ale po sléze upgrady, celkově nižší (kolikrát drasticky včetně slev brzy po vydání atd.) cena her (a jako bonus možnost na tom PC dělat hromadu věcí co na konzoli nejdou) tě dostanou tak po 5 letech nádherně pod cenu tý konzole a her na ní. A dlouhodobě se prostě beze sporu vyplatí ekonomicky a poměrem cena/výkon PC. Mám několik kamarádů co má jak například PS 4 tak PC jeden dokonce k tomu i xbox (takže všechny 3 věci) a objektivně mi všichni potvrdili, že s PC se cenou ani výkonem konzole z dlouhodobýho hlediska srovnávat nedá... Ale to mi tu samozřejmě věřit nemusíte. Ale zkuste si to spočítat. Kolik vás vyjde pořádnej počítač, hry na něj, jeho opravy a upgrade na rozdíl od potřeby celé nové konzole, hromada dalších věcí co na něm můžete dělat a za jak dlouho součet těchto částek bude nižší na dlouhodobější škále (řekněme 10 let a většinou lidi jen tak hrát a kupovat hry nepřestávají takže nereálná doba to není).

Editováno: 17. 04. 2019 v 12.57

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 17. 4. 2019 v 10.34

Smaug.: Ano, já jen ohledně macu a linuxu narážel na to, že on srovnává PC a konzole, ale pak tu jde srovnávat prodeje PC (windows,mac,linux) a u konzole vezme jen PS4. Když už konzole, tak všechny. Metro se srovnává spíš v krabicovkách, ne v digi prodejích. Ono steam nemá nějaké přesné prodeje. U PUBG má 50-100 milionů kopií, což je prostě obrovský rozdíl minima a maxima, a kdo ví jak funguje ten algoritmus na výpočet, když to plácne také číslo.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 17. 4. 2019 v 06.31

Zarenix: Verze pro Mac a Linux jsou ohledně prodejů zahrnuté pod PC. Jak na Steamu tak na GoGu stačí koupit jednou a můžeš hrát na libovolné podporované (a s trochou štěstí i na nepodporované) platformě.
Metro Exodus může trochu trpět problémem jménem Epic. Ať už ohledně prodejů tak ohledně získávání informací o nich. Takže to není ideální příklad.
Ale to jen pro pořádek, v obecnosti s tebou souhlasím.

Editováno: 17. 04. 2019 v 07.15

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 16. 4. 2019 v 20.11

butka1998: Ty odkazy na wiki nejsou ale moc objektivní. 1. u PS4 her máš aspoň nějaký "zdroj". U PC je to orientační, většinou bych řekl statistiky ze steamspy nebo steamdb. 2. Je tam jediná hra za posledních 5 let, které má údajně větší prodeje než nejprodávanější PS4 hra. Je ale také potřeba řict, že PUBG stojí 30€ a Horizon 60€. 3. Řekl bych, že srovnáváš celkově konzole vs. PC ale přitom tu dáváš odkazy jen na PS4 prodeje. To už by bylo k věci srovnávat xbox+ps4+nintendo prodeje proti prodejům PC+Mac+Linux.

Co se týče toho výkonu, tak vezmu v potaz třeba Assassin's Creed Odyssey jak si psal. Aby jsi utáhl na fHD+ultra+30fps jak mají konzole, tak podle doporučených parametrů tě ten pc se vším kromě monitoru výjde na 15-17k. Kdyby jsi chtěl stabilních 60fps deš na cca 20k. Proti tomu máš PS4 Pro za 9-11k podle slevy. PS4 stálo tuším taky nějak podobně, kolem 10ti tisíc a máš jistotu, že ta hra možná s nějakým menší problémem pojede. U PC tu jistotu po 6ti letech nemáš.

Které hry se prodávají lépe. Tuším zrovna Metro Exodus má na PS4 lepší prodeje než na PC. Takových her bude hromada. Na závěr bych ještě dodal, že si osobně myslím, že se najde hromada konzolových hráčů, kteří nemají žádné spojení s internetem. Nesledují youtube videa o tom jak je PC lepší, nepíšou komentáře atd. Konzole jsou ideální pro lidi, kteří nechtějí řešit instalace, klienty atd. a chtějí jen sednou k televizi a hrát.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 16. 4. 2019 v 18.41

butka1998: Nějak nerozumím tomu, jak opakuješ, že za stejnou cenu dostaneš něco lepšího. Konzole a PC právě za stejnou cenu rozhodně nejsou. Ta PC, která máš zřejmě na mysli, jsou stroje za nejméně 30 tisíc. Jen moderní grafická karta je dražší než celá konzole. Cena konzole je naprosto zásadní a troufnu si tvrdit, že se žádný výrobce v současnosti neodváží dát na trh základní model s cenou vyšší než 499USD. Posledně tuto chybu udělal Microsoft a už se z problémů nevyhrabal. Osobně se mi už i tato cenovka zdá příliš vysoká, ale je možné, že bude podpořena dostatečnou marketingovou kampaní a bude nějak obhájena.
P.S.: Jaký má PC hardware a co si může fanoušek za své stovky až tisíce dolarů koupit do svého toweru tady nehraje roli. Pro vývojáře (resp. vydavatele) je důležité jen jedno: Velikost a profilace trhu.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 16. 4. 2019 v 18.34

oleg.rusov: Nikoliv. Žádná videa PC fanboyů. Stačí si některé to video poslechnout. Za prvé co ti Youtube ukáže jsou nejvíce vyhledávané/ nejpopulárnější videa k tagům, které jsi zadal za poslední období. Za další hned v prvním co jsem otevřel tak říká týpek, že posledních 8 let hrál jen na konzolích, a že přešel teď na PC. A začne srovnávat v čem je podle něj momentálně PC lepší a v čem horší. Co to má co dělat s bytím fanboyem tedy? A zajímalo by mě, které hry o tolik lépe prodávají na konzolích v poslední době. Co se týče konzolí tak mi přijde, že alespoň 30% prodejů na konzole je jen Japonsko. A neřekl bych, že nejlépe prodávají konzole... tyhle seznamy hovoří trochu jinou řečí. A to nezahrnují takzvaně F2P hry ve kterých PC hráči utrácí jako divý (League of Legends, DOTA2,TERA,...) nebo některé PC hry jako CS:GO - 25m kopií atd (a samozřejmě některé úspěšné PS4 hry).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_PC _games
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_Pl ayStation_4_video_games

Editováno: 16. 04. 2019 v 18.36

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 16. 4. 2019 v 18.18

Jiste, videa PC fanboyu jsou opravdu vypovidajici. :-D Faktem je, ze prodeje her na konzolich jsou v drtive vetsine pripadu lepsi nez na PC a to je taky duvod, proc na ty konzole budou vyvojari vzdy hry delat a to i kdyz budou vykonove slabe.

Editováno: 16. 04. 2019 v 18.20

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 16. 4. 2019 v 18.08

oleg.rusov: No ne tak docela. Vývojář, může v klidu říci, že na něco hry dělat nebude pokud mu to nevyhovuje. Stejně jako tak někteří, nedělají hry na konzole a jiní na PC. A jinak ne kokrétní čísla nemám a ani mít nemohu, ale co mám je komentáře pod trailery a reviews her z poslední doby na YouTube (asi 2 - 3 roky) stačí se podívat. A nebude dlouho, než narazíš na někoho, kdy si stěžuje na to, že tato generace konzolí, už nestačí, nebo píše, že proto přešel na PC. A nejsou to zrovna ojedinělé případy. A nebo stačí napsat do YouTube PC vs Console a co to najde je hnedka jako první videa se jménem ve stylu "Why I switched to PC from Console". To snad mluví za sebe samo.

Editováno: 16. 04. 2019 v 18.13

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 16. 4. 2019 v 18.03

Na Xone X se samozrejme podivat muzu a budu se divat na prodeje soucasne a ne ty pred rokem. Momentalne se nejvice prodava Switch a PS4 slim, coz jsou konzole vykonem daleko za Xone X. Jinak Wii svou generaci prave vyhralo, preprodalo jak PS3, tak i X360.
Jinak nevim o jakych prechodech hracu na PC hovoris, mas nejake cisla, ktere to mohou dolozit?
Protoze jedine co momentalne cisla jasne ukazuji je, ze PS4 stale drzi rychlost prodeju PS2, coz je dosud nejprodavanejsi konzole a vsechny multiplatformni hry maji lepsi prodeje na konzolich.
Konzolista jednoduse neni PCckar a vzdy uprednostni konzoli, at uz ma herni PC vykon jakej chce. Vyvojar si muze pak prat cokoliv, ale je jednoduse odkazan na to, co mu vyrobce konzole predhodi a na to bude muset hry delat.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 16. 4. 2019 v 17.47

oleg.rusov: No tak asi takhle. Bod jedna. Neni to blábol a to ze 3 důvodů: 1. Zpomaluje to vývoj her a způsobuje, že jsou vývojáři omezeni a nemohou dělat to co by chtěli, 2. pokud bys měl za stejnou cenu v podstatě něco co vypadá 3x lépe má více možností a lepší hratelnost tak asi pudeš do toho než do něčeho co je za stejnou cenu daleko více omezené, 3. největší soupeř co se zákazníků týče (za poslední roky více lidí přechází na PC tedy hlavně v zahraničí) pro konzole, které nejsou tzv. portable je PC

"Konzolema Sony a MS oslovuji jinou klientelu." No to právě že ne. Ta klientela je velice podobná ne-li stejná. Příkladem jsou stejné hry atd. A právě té klientele výkon jak ty říkáš "u análu" není. Stačí se jen kouknout kolik lidí v poslední době přešlo na PC, protože je nebavilo hrát nové hry jako AC Odyssey na 30 FPS a velmi znatelně horší grafice (a občasnými lagy). Takže hardware je poměrně důležitá věc.

A výkon u konzolí hraje roli. Právě jak jsem zmiňoval například pro vývojáře her, které může omezovat (obecně silnější stroj znamená více možností). A ne všechny minulé generace opravdu nevyhrála nejslabší konzole. To by muselo vyhrát třeba takové nintendo Wii... Obecně mezi konzolemi vyhrávala ta, která měla nejvíce a nejzajímavější exkluzivní hry. Od čeho Microsoft ustoupil a téměř spojil PC a Xbox (widows 10 store) (dokonce se pokusil domluvit i Crossplay a byl jeho velkým zastáncem spolu s nintendem a jediný, kdo to ze ztrachu o ztrátu klientely blokoval bylo Sony).

A dnes se opravdu nemůžeme podívat na Xone X protože, ten vyšel před rokem a nemůžeš jeho prodej atd. srovnávat s prodejem konzolí co jsou venku 6 let. To je šílenej nepoměr a totální blbost. Důležitý je u konzolí poměr cena/výkon ani jedno z těchhle zvlášť, ale jejich poměr. Pokud za slušnou cenu dostaneš něco co ti dokáže utáhnout nejnovější hry aspoň na vysokou grafiku (ne na ultra), a bude předvádět takový výkon ještě aspoň 4 roky za cenu do 15-20 tisíc tak prosím. Jinak se vyplatí koupit PC a jednou za ty 4 roky za těch 15-20 tisíc obměnit komponenty a to co jsem popsal dostaneš. Jak jsem řekl pokud za stejnou cenu dostaneš něco co je mnohem lepší, proč kupovat něco horšího? Jediným důvodem tak nějak zůstávají exkluzivní hry.

A na novou PS 5 bych si připravil tak minimálně 15K pokud ho udělají dostatečně hardwarově silné. Přeci jen slibují RayTracing a to znamená grafiku na úrovni alespoň GTX 2060 a to neni levná sranda. Je sice pravda, že si konzole svou nižší cenu pak kompenzují vyšší cenou her časem a tak vydávají levněji hardware. Ale i tak se mi zdá cena 500$ příliš nízká. Můj odhad je, že minimálně těch 699$.

Editováno: 16. 04. 2019 v 18.03

Nahlásit nevhodný obsah

20872817
stul.drabik napsal 16. 4. 2019 v 17.26

Si říkám kolik budou chtít za noví hry?Když stojí ted´ ani ne 2 tisíce.Doufám že i na 4 výjde Uncharted s tou holkou.(jsem někde četl že to chcou udělat).

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 16. 4. 2019 v 17.01

Konzole rozhodne nemusi drzet krok s PC, to je blabol a nesmysl. Konzolema Sony a MS oslovuji jinou klientelu a te je vykon hernich PC u analu. Vykon vseobecne u konzol nikdy nehral zasadni roli, vsechny minule generace vyhrala HW nejslabsi konzole. Dnes se muzeme podivat na prodeje Xone X a zjistime, ze trend je stale stejny. Cena je u konzoli mnohem dulezitejsi nez vykon.

Nahlásit nevhodný obsah

20923375
ScuroGool napsal 16. 4. 2019 v 15.56

To, ze PS5 nebude tak draha se mi nezda tak nelogicke.
S vydanim PS5 za tyto penize by sla Sony do minusu v rozpoctu pouze pro zacatek. Pokud vubec. Vydelavat zacne pozdeji jak na dalsim prodeji nove konzole, tak na next gen titulech, ktere dorovnaji zacatecni ztraty. Take se mi ta cena zda nizka, ale opravdu nemam strach, ze by Sony ztratila penize na novem hardwaru. To maji uz davno vypocitane.

Nahlásit nevhodný obsah