The Old Republic dostane nové rozšíření

15. duben 2019 15:30 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (9)

Víkendová událost Star Wars Celebration nám přinesla hned několik oznámení. Šlo především o dlouho očekávaný singleplayerový titul Star Wars: Fallen Order od Respawn Entertainment, ale třeba i menší VR hru Vader Immortal. Z velmi oblíbeného univerza Star Wars to ale ještě stále není vše. MMORPG Star Wars: The Old Republic totiž dostane po třech letech nové rozšíření s názvem Onslaught a ještě k tomu bude pro všechny předplatitele zdarma.

„Star Wars: The Old Republic: Onslaught vás postaví do středu konfliktu mezi Galaktickou republikou a Sithským impériem. Zůstanete věrní své frakci, nebo budete její snažení podkopávat a sabotovat? Volba je jen na vás. Objevte dvě nové planety, zkuste si další Flashpoint na válkou rozervaném světě Correlia a také Operation zasazenou do džungle v Dxunu a mnohem víc! Boj vám usnadní pozměněný přístup k předmětům, zvýšený level cap a nové schopnosti,“ píší o rozšíření vývojáři.

Díky němu se tedy podíváme na dvě neprozkoumané planety, prožijeme nový příběh, další Operation a Flashpoint a samozřejmostí bude i řada dovedností. První z planet nese název Onderon a mělo by jít o nehostinný svět prolezlý roztodivnými příšerami a zarostlý těžce prostupnou vegetací. Boj o přežití bude na této planetě asi denním chlebem.

Ta druhá na tom není o moc lépe. Jmenuje se Mek-Sha a jde o nezávislou čerpací stanici postavenou na vytěženém asteroidu. Jde o doupě všemožných pašeráků, zlodějů, žoldáků a hrdlořezů. Nic pro slabé povahy. I když zatím nevíme přesné datum vydání, DLC bychom se měli dočkat někdy v září letošního roku.

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20815946
kulisak napsal 17. 4. 2019 v 11.07

Souhlasím ze Zerosekai. SWTOR má nejhorší f2p model ze všech mmorpg co jsem kdy hrál.Je to prostě nehratelné, nic tam nemužeš dělat pořádně.Osekané snad všechny herní mechaniky ve hře.
Já si občas koupil i ten sub, abych si mohl aspon pár věcí změnit, rozšířit skill bar, nasadit aspon nějaký normální gear . Ale bohužel nemám čaš to hrát každý den a platit měsíčně sub se mi nechce( pro mě zbytečné). Nechápu proč v dnešní době mají pořád ještě tenhle platební model.Ano at si subscribe zachovají a přináší to předplatitelum výhody, ale ne sakra na ukor hraní pro občasné hráče.Na co to mám hrát ,když veškerý lepší gear z instancí a pvp mužu rovnou vyhodit , porotože bez sub mi ho nedovolí nasadit. WTF?
Já hraji The elder scroll online a tam je to normálně nastavené. Hru si koupíš a mužeš hrát hru normálně i bez subu.Ten tam má své výhody, ale není nutný ke hraní oproti SWOTR.
Já si za koupi SWOTR klidně zaplatím, ale nechci utracet měsíčně peníze za občasné podívání do hry. A f2p model je mi tady k ničemu jen abych se podíval do hry jak vypadá , když už mám vymaxované všechny chary na max. za ty roky.Potřebuji další progres ,který f2p nepustí a koupit si hru nejde....

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 16. 4. 2019 v 21.09

Zarenix: jestli se ti to líbí oka, já ti to neberu, to ale nedělá z jejich free to play modelu, dobrej model, ještě když si vemu že rejžujou na cartel marketu. SWTOR je pro mě osobně ve free to play modelu nehratelnej, z velké části protože mám neustále pocit že se budto nikam neposouvám, nebo ještě naopak ztrácím. Ztrácím postup, odměny, credity a díky tomu i vlastní čas, kterej bych do hry jako ne sub vložil a bohužel na druhou stranu taky musím říct, že swtor momentálně nemá tu pravidelnou udržbu a přísun novýho obsahu abych si tu hru chtěl měsíčně platit. Jak se psalo níže ta hra má ještě furt bugy na který si lidi stěžovali před 5ti rokama a subnout na měsíc abych se propálil nejnovějším obsahem to se mi taky nechce, já chci hrát svým tempem, proto třeba miluju guild wars 2, kterej ti to dovoluje, navíc ještě zatímco pokud ve swtor přestaneš platit tak ti vezmou naprosto všechno kromě rozšíření, v guild wars si zaplatíš jednou za to rozšíření a už ti nevezmou nikdy nic.

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 16. 4. 2019 v 20.22

Zerosekai: K Black Desert, to není pvp hra. Je to hra, ve které si děláš co chceš. Chceš pvp tak děláš pvp. Chceš farmařit, tak farmaříš. To jen tak na začátek :D

Teď k ostatnímu. Wow a FF mají trial. SWTOR je snad jediné placené mmo, kde si zahraješ i bez placení. Za mě je to přijatelný model. Ono je to celkem jednoduché. SWTOR vývojáři očekávají, že pokud se ti hra líbí, baví tě a víš, že tam chceš trávit čas, tak jejich hru podpoříš. Pokud tě hra baví, ale nemáš věčně čas a zapneš to na pár hodin 1x týdně, tak nemá smysl platit sub, ale furt si užiješ hru, i když s omezením. Já třeba mám nejraději wowko, ale nechce se mi platit 13€ za měsíc, když nahraju 10 hodin. Tak jsem si teď po dělší době znova stáhl SWTOR. Zapnu to, zahraju si pár questů a týden to znova nezapnu. Kdybych věděl, že mě nějaká z těch jmenovaných her udrží u počítače delší dobu, tak si zaplatím sub, ale takhle mi to vyhovuje a líbí se mi, že tam je aspoň taková možnost.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 16. 4. 2019 v 18.58

Zarenix: sorry ale naprosto nesouhlasím, za prvé wowko a a FF nemaj free to play model, ale pouze trial verzi, tak to maj doslova nazvaný jen demo na vyzkoušení, zatímco swtor mělo kompletně přejít na free to play model, Black Desert sem nehrál, nemám rád pvp orientovaný hry, takže tam nevím, ale Guild Wars 2 f2p hráči mají asi o milion mín omezení jako hráči swtor, např žádnej gold cap, žádná restrikce co se výbavy týče atd. Swtor tě doslova omezuje ve všech ohledech hraní, odpírá ti další bary v UI, nemůžeš schovat helmu u postav, nemůžeš využívat určitej stupen výbavy, můžeš hrát jen určitej počet pvp matchů za týden, omezená rychlost pohybu, omezený množství odměn z questů, zmenšený množství xp co získáváš z questů, některý questy co se používaj na gearování během levelování pro free to play hráče nedropujou vybavení a asi nejhorší věc ze všech je množství měny, kterou můžeš mít a to jako free to play je pouze 200k jako preffered 350k a pokud vím tak musíš bejt sub aspon jeden měsíc abys dostal rozšíření, nestačí bejt preferred. Jo a ještě další taková lahůdka, jejich stávající systém lootboxů kdy po dosažení max urovně získáváš commander urovně a za každou novou uroven dostaneš bedničku s lootem, tak jako free to play je nezískáváš a to se pak člověk cítí, když nehraje jako sub, že veškerej jeho postup je k ničemu, kdybych hru hrál měsíc každej den 5h jako pref player a pak bych si subnul, tak budu na stejné urovni jako maník co hru začal hrát teprve ráno použil free boost aby dostal postavu na max level a je na tom ted stejně jak já co sem v tom utopil moře času. Free to play model ve SWTOR je prostě otřesnej.

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 16. 4. 2019 v 17.09

Zerosekai: No, já bych řekl, že je to ještě celkem slušné na placené MMORPG co se týče toho f2p modelu. Je zde i možnost změnit status f2p na preferred jen za 5 dolarů. To odemkne příběhové rozšíření, lvl atd. sice to je furt dost omezené, ale pokud bych to bral jako hru s důrazem na příběh a nějaký ten multiplayer prvek k tomu, tak je to fajn cesta. Z placeným MMORPG asi nejlepší řešení. Když se podívám na WoW, tak to nabízí jen hraní do lvlu 20 a Final Fantasy XIV hraní do levelu 30 nebo 35. Pokud bych to srovnal s pay2play mmorpg, které mají nějaký ten f2p model, tak Black Desert dává měsíční trial, Guild Wars 2 plnou hru s omezením jako SWTOR. Pro příležitostné hráče je to asi nejlepší varianta, jak si zahrát MMORPG a neplatit za to ani korunu.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 16. 4. 2019 v 15.00

OnlyCORE: jo tak to už snad ani neřeším, technická stránka a bugy byly dycky problém, na druhou stranu na swtor na to jak velká hra to je a to se jim musí nechat hra to fakt je velká, tak na ni dělá hrozně malý studio. Omluva to není ale dá se to řekněme pochopit, EA do toho nechce cpát prachy tak menší studio dělá co může aby mmo udrželo, ale ty free to play restrikce, to je prostě jen buzerace hráče a hele nebojím se říct že má swtor jeden z nejhorších free to play modelů na trhu.

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 16. 4. 2019 v 14.51

Nedávno jsem si to stáhnul a musím říct na to jak je hra dlouho venku tak má technické problémy...
nelze vypnout akcelerace kamery, která je i tak šíleně rychlá, že jsem musel upravovat config soubor. A s tím souvisí i sekavý neplynulý pohyb postavy a kamery.
Když jsem hledal řešení na netu tak se tyto problémy vyskytovali lidem od vydání.

Nahlásit nevhodný obsah

20815946
kulisak napsal 15. 4. 2019 v 17.58

Bohužel bez subscription je hra nehratelná. Free to play model je osekaný tak, že je to vlastně jen takové demo. Abyste mohli hrát end game a mohli si nasadit na sebe lepší gear a weapons z instancí, je potřeba mít subscription nebo si každou jednotlivou dropnutou věc zaplatit ,aby se dala použít. To je šílenost :D A to nemluvím ani o dalších věcech ,jako ranky atd.. Nechápu proč nejde hru zakoupit jako celek (např. model TESO) a hrát bez měsíčního předplatného.
A jak jsem už psal model f2p je jen demo hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 15. 4. 2019 v 16.32

tak rozšíření jsou pro předplatitele zdarma už od dob kotfe, takže to mě nepřekvapuje, celkem pěkný, že tam hned bude i nová operace a tak, ale narovinu dokud solidně nepředělaj svůj free to play systém, tak se k tomu asi nevrátím. SWTOR nemá takovou podporu a tolik novýho obsahu aby ospravedlnilo subscription, ale bez něj hrajete prakticky 1/5 hry, možná i mín.

Nahlásit nevhodný obsah