Eidos: Shadow of the TR byl úspěchem

11. duben 2019 15:32 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (4)

Zakončení rebootované trilogie archeoložky Lary Croft jsme se dočkali již v loňském září. Po dvou velice úspěšných dílech nastal podle mnohých (včetně mě) drobný ústup ze slávy, kdy se novým vývojářům z Eidos Montréal stoprocentně nepodařilo navázat na své kolegy z Crystal Dynamics.

Navíc i prodeje v úvodních týdnech nebyly ideální, o čemž svědčí i rychlé uvedení hry do různých slevových akcí. Lara se také musela potýkat s výraznou konkurencí, jen o týden dříve vyšel Marvel’s Spider-Man od Insomniac Games, jenž zaznamenal masivní komerční úspěch. I sám vydavatel titulu, společnost Square Enix, v únoru prohlásil, že Shadow of the Tomb Raider zažil slabý start. Jiného názoru jsou však autoři z kanadského studia.

Producent hry Jonathan Dahan se vyjádřil v tom duchu, že jsou se svým finálním produktem spokojeni. „Jsme moc šťastní, jak nakonec Shadow of the Tomb Raider dopadl. Jak ve smyslu recenzích, tak i samotných prodejů. Ostatně to je důvod, proč neustále pokračujeme ve vydávání DLC,“ pochvaluje si situaci Dahan. Ten také zmiňuje, že přebrání vývojářských otěží po zkušených kolezích nebylo zase tak jednoduché: „Během uplynulých let jsme si připadali jak na horské dráze, museli jsme se naučit spolupracovat s dalším studiem. Naštěstí s Crystal Dynamics máme výborné vztahy,“ pokračuje zástupce Eidos Montréal.

Dahan se nakonec vyjádřil i na téma, co se mu na titulu nejvíce líbí: „Jsem rád, že jsme zašli dále v otázkách obtížnosti a výzev na samotné hráče. Tím mám na mysli zejména logické hádanky a boj s nepřáteli,“ říká na závěr. A co vy, jak vám se Shadow of the Tomb Raider líbil, jak jste případně spokojeni s jednotlivými DLC? Dejte nám vědět do diskuze.

Zdroj: PlaystationLife

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922944
Hraběruka napsal 11. 4. 2019 v 16.57

noxuss: Ahoj, co se týče DLC tak jak jsem psal tak každé má tak hodinu, či hodinu a půl plus mínus nějaký čas, záleží na tvém stylu hraní, já třeba to různě prozkoumávám, takže to hraji i déle :) A až na to poslední DLC jak brzy vyjde, tak rozšiřují základní hru takovými menšími příběhy a to poslední by mělo rozšířit hlavní příběh. Za mě jsou to povedená DLC :)

Editováno: 11. 04. 2019 v 17.01

Nahlásit nevhodný obsah

20922944
Hraběruka napsal 11. 4. 2019 v 16.48

Zdravím, mě se hra moc líbí a rozhodně patří k mým nejoblíbenějším a nejlepším hrám(celá trilogie patří k mým nej hrám). Krásná grafika, hezký dobrodružný příběh, obecně víc explorace atd. plus třeba takové hrobky jsou fakt parádně udělané. Navíc na celé této trilogii se mi moc líbí. že i když se hlavní herní principy zachovávají nebo postupně různě vyvíjí jako stealth mechaniky atd., tak každý díl má svoje vlastní kouzlo. S DLC jsem také moc spokojený, každý má tak plus mínus hodinu a půl a hezky rozšiřují a prohlubují hlavní příběh. Moc se těším na finální DLC, které brzy vyjde :)

Editováno: 11. 04. 2019 v 18.29

Nahlásit nevhodný obsah

20923122
Nevymhl napsal 11. 4. 2019 v 16.43

Nejvic me bavil Rise of Tomb Raider... Shadow pro me celkem nemastnej neslanej da se rict ze po dohrani sem brzy zapomel kde jsem byl a co jsem tam vlastne delal :( ale zas na druhou stranku kdyz jsem to hral, byl jsem zvedavej co bude dal no ale co to bylo to uz prave nevim :D :D

Nahlásit nevhodný obsah

20834372
noxuss napsal 11. 4. 2019 v 16.31

Zakladna hra ma bavila,vyhovovalo mi ,ze tam bolo viac prieskumu prostredia,hadaniek a az tak velmi sa netlacil do popredia boj.DLC som zatial nehral,ale chcel by som to napravit.
Bol by som dost zvedavy na nazor niekoho, kto tie dlc hral.

Nahlásit nevhodný obsah