Tencent Epic Games nijak neomezuje

22. březen 2019 14:00 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (6)

Asi už všichni moc dobře víte, že tento týden se koná Game Developers Conference, a právě proto se na nás chrlí jedna zpráva za druhou. Na akci jsou také vedoucí členové Epic Games Storu Steve Allison, Sergey Galyonkin a Joe Kreiner. Ti se zúčastnili panelu, kde se jich lidé mohli ptát, na co chtějí. Jak se zdá, dost je zajímá jedna konkrétní otázka. Poslední dobou se totiž na Redditu, Twitteru a v různých diskuzích začal objevovat názor, jestli čínská společnost Tencent, která od roku 2013 vlastní podíl Epic Games, firmě nediktuje, co má a nemá dělat.

„Nebyl náhodou nápad Tencentu opustit komunitu Unreal Tournamentu?“ ptal se jeden z účastníků diskuze. Na to Steven Allison odpověděl, že: „Tencent má na naši společnost nulový vliv. Nebaví se s námi o tom, na čem pracujeme a ani nám nenaznačují, co bychom měli dělat. Nijak za nás nerozhodují. Nejsou s námi ve stejné budově. Všechno tvoříme v rámci našeho týmu, a pokud se řeší něco důležitého, konečné slovo má Tim (Sweeney) a ten rozhodně nepřijímá rozkazy od Tencentu. Věřte mi.“

Tencent si za 330 milionů dolarů koupil 40% Epic Games a kromě toho vlastní také Riot Games, stojící za League of Legends, tvůrce Clash of Clans Supercell a dokonce i 5% akcií Ubisoftu. Určitě se dá považovat za jednu z hybných sil průmyslu, ale podle všeho bychom se o autonomii Epic Games, či jejich obchodu, neměli bát.

„Samozřejmě je tu ta veliká investice, kterou Tencent do naší firmy před pár lety vložil, jako společnost je máme rádi a jsou naším partnerem, ale nevedou naše podnikání. Nejsou ve stejné budově. Nic s nimi nesdílíme, ve skutečnosti s nimi soupeříme, protože mají PUBG,“ doplňuje ještě Allison. I sám Tim Sweeney se už v průběhu února vyjádřil, že Tencent nesmí Epicu nic diktovat, takže v tomto směru můžeme být v klidu.

Zdroj: PCGamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925248
maze napsal 23. 3. 2019 v 19.59

Tak v tomto v případě je dobré jít na to trochu s humorem a satirou... Říkat a psát mohou oficiálně cokoliv a byli by sami proti sobě, kdyby jen tak mlčeli. Učinnou obranou je útok, jen tak se dá přeci úspěšně čelit všem otázkám a dohadům. Člověk nemusí chodit daleko, stačí se podívat na naší aktuální politickou reprezentaci...

(pozor následující text obsahuje v některých částech skutečná a v jiných smyšlená jména)

EPIC store to je úplně jiný příběh. Z ničeho nic, po nemalých investicích z Číny začne pomalu, ale jistě vystrkovat růžky, a aby uspěl tak nejednou rozdává malé všimné, říkejme tomu bonusy. Co naplat, investoři za velkou zdí zaveleli, že je potřeba co nejrychleji dobýt trh a je jedno za jakou to cenu bude. Vše je dobře naplánováno a virální kampaň se rozjela, aniž by si toho kdokoliv všiml...

- Nejprve začneme očerňovat Steam, že si bere moc velké peníze od malých studií a ještě větší od velkých vydavatelů. Nevadí, když to nevyjde, důvěra investorů velkých vydavatelství a malých studií bude tímto nahlodána a někteří hráči budou zděšeni. To, že Steam není jen jednoduchý distribuční klient, to už je jen taková maličkost...

- Tak předchozí krok nám tak úplně nevyšel, i když jsme rozvířili diskuzi na toto téma, tak zkusíme novou taktiku. Co takhle něco ZDARMA, co je celkem levné a je to úspěšné, na to přece slyší každý i média, která stále ještě rozebírají předchozí nenažranost velkého molochu od Valve. Hmmmm, vezme třeba Subnautiku, ta nás moc stát nebude a navíc, zadara, jí přece budeme nabízet jen po omezenou dobu, tak to není špatné. To bude skvělá zpráva určitě i pro herní a jiná média. Hele Johne zařiď ať se o tom píše všude, když někdo nebude mít zájem, tak mu nabídni i Subku pro rodiče zadáčo a hlavně ať ten článek vyzní tak, jakože je to grátis napořád. John tak učinil a širý dav si začal šeptat, je tu nová spása, ten EPIC ty hry snad bude rozdávat zdarma. A pak zase přišel China investor a řekl ,,Jako reklama fajn, už on nás lidé vědí, ale chce to další ovečky a to hlavně ty platící..."

- A tak dali kluci hlavy dohromady... Vždyť my máme ten náš Unreal engine, a co začít přetahovat za nějakých neodolatelných podmínek naše zákazníky, kteří aktuálně budou vydávat nějakou hru, která má veliká očekávání? Co vy na to hoši, to by nebylo špatný, no né? A co to ještě více okořenit a nabídnout jim, tak 80% s tím, že nám dají exkluzivitu před vydáním? Tak to je chytré milý pane Wongu, to bude mít velký mediální úspěch a dnes je přece moderní i ta negativní reklama, jak se říká ,,Negativní reklama, taky reklama". ,,Pane Wongu" pronese s úsměvem John; ,,znáte přeci toho Zelenýho skřeta, co furt jenom křičí z TV, jako mutující puberťák?". Pan Wong se zamyslí a vysloví, jakoby nepřítomně; ,,My doma mít jen tu Pandu, žádná sketa neznat..."

- Po měsíci se zase ozval pan Wong: ,,Bohužel, já nespokojený, já chtít víc, já potřeba prodávat víc cetek, já víc vydělat"... John opraví pana Wonga: ,,Neříká se cetky, ale hry". Pan Wong zvedne výhružně obočí a praví podrážděně: ,,To je fuk, rejže nebo rýže. Ty neprodávat, já neinvestovat, já být naštvaný!" A procedí mezi svými třemi zlatými zuby: ,,Já nemít s vaší PIC company slitování!" Sekretář pana Wonga rychle opraví s našpulenou hubou do strany: ,,pane je to EPIC." Wong tomu nevěnuje pozornost ve své rozčílení a pobočník křečovitě zavrčí: ,,EPICCCC!" Pan rozzuřeně rozpaží svoje krátké ruce, rychle jimi zatřepe a pronese naštvaně: ,,předseda chtít prachy zpět, jinak já se podívat na dno velké řeky" ..... Po odmlce, zvedne ukazováček John a řekne vítězoslavně: ,,Mám plán..." a pohádka o velkém spasiteli elektronické distribuce pokračuje rychlým tempem dál...

John: ,,Dávejte další hry zdarma", asistent se podívá do svého 50" LCD a nervně prohodí: "OK šéfe, ale to je málo, čísla nám nestoupají!"... John: ,,Co to QD? To přece Wong slíbil, že nám přihodí?", asistent se podívá do tabletu a po chvíli zamyšleně řekne: ,,Hmmm, to sedí máme ho tam".... John: ,,Dobrá, dobrá, a co ty další naši Unreal...", hororově se pousměje s uvědomělou myšlenkou se obrátí na svého asistenta: ,,Bobe, co uplatit všechny? Wong na to má.... Hahahaha"... John přidušeně padá ze židle se sklenkou whisky, "neznámé značky Walker", a svíjící se v křečích smíchu a s kašlem usedá na koberec ve své kanceláři. V tu chvíli zazvoní telefon asistent se ptát Johna jestli ho má zvednout, protože volá Wong a John křečovitě gestikuluje se zdviženou pravicí heslo velkého indiána "Orlího pera", že to má nechat vyzvánět. Ale Bob to špatně pochopí a zvedne telefon a představí se: ,,Haló, tady kancelář pana "velkého" Johna, co si přejete?"... Z telefonu se ozve: ,,Předám...", odmlka, šum: ,,Tady předseda strany..."

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 22. 3. 2019 v 16.05

Tak Tencent se 40% nemůže o ničem rozhodovat, ale zase si Epic nemůže dovolit na ně úplně kašlat.

Editováno: 22. 03. 2019 v 16.25

Nahlásit nevhodný obsah

20922326
qwe5 napsal 22. 3. 2019 v 15.57

Nějak se mi vybavil Cimrman a zbytečné otázky v kriminalistice. Vrah vám nikdy nepřizná že je vrah, ale prosím můžete se ho zkusit zeptat.

Nahlásit nevhodný obsah

20919239
chcikecat napsal 22. 3. 2019 v 14.54

Je to takové jako u HMD, dokola říkat, jak nejsou čínští... Asi, aby tomu sami uvěřili. K jejich smůle zrovna vyplynulo, že těží data pro čínskou vládu, tak to bude zase o kousek těžší si uvěřit....

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 22. 3. 2019 v 14.33

To zní jako něco co by jim Tencent nadiktoval aby říkali. V jejich postavení si ani nic jiného dovolit říct nemůžou, tím to celé ztrácí váhu.

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
A.A. napsal 22. 3. 2019 v 14.30

Samozřejmě že neřeknou něco jiného i kdyby byla pravda opačná. ;) Já bych takového investora nechtěl, ale já Epic nevlastním a vlastník si může dělat se svým majetkem, co chce.

Nahlásit nevhodný obsah