Sony nekupuje Take-Two, šlo o spekulace

14. březen 2019 14:28 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (3)

Včera se ve večerních hodinách na spoustě webů začaly objevovat informace ohledně toho, že se Sony chystá koupit společnost Take-Two, pod kterou mimo jiné patří i Rockstar Games. Kdyby to opravdu byla pravda, Sony by do svého repertoáru studií přivítala velmi silného člena. Nakonec šlo ale pouze o čisté spekulace a podle oficiálních informací se žádný takový obchod nechystá.

Tyto spekulace vzešly z reportu webu Market Watch, kde bylo uvedeno, že se mezi investory proslýchá, že Sony chystá Take-Two odkoupit. Následně se prý díky těmto spekulacím zvýšily akcie společnosti Take-Two o 5,4 %, ale nakonec je to trochu jinak. Tento nárůst je totiž následkem teasování nového dílu série Borderlands.

Podobné spekulace se v minulosti objevovali i v případě jiných společností. Třeba takový Microsoft měl koupit EA. Také tady byl případ, kdy Apple měl koupit Nintendo. Nic z toho ale nakonec ve skutečnosti neproběhlo a vypadá to, že Sony a Take-Two se přidá do řady čistých spekulací.

Sice se to stále může stát, ale nemyslíme si, že by Take-Two uvažovalo o takovém kroku. Přeci jen se jim v současnosti daří velmi dobře. Jejich Red Dead Redemption 2 už má na kontě více než 23 milionů kopií a toto číslo stále roste.

Zdroj: DualShockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
2502469
omatousek napsal 15. 3. 2019 v 07.41

avari: Kdyby mi rostly akcie, tak bych taky držel hubu a vyčkával :D

Nahlásit nevhodný obsah

20911102
avari napsal 14. 3. 2019 v 16.00

Nadpis je zavádějící. V odkazu není nic takového řečeneho, že Sony nekupuje Take two. Autor si jen myslí, že to není pravda a nejspíš v tom budou třetí Borderlands. Všechno jsou momentálně spekulace a spíše je zajímavé, že ani jedna strana to nekomentuje.

Nahlásit nevhodný obsah