Dwarf Fortress vyjde na Steamu

14. březen 2019 11:58 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (2)

Tarn a Zach Adamsovi už Dwarf Fortress tvoří více než 16 let a za tu dobu se z jejich nezávislého projektu stala neuvěřitelně komplexní záležitost. Za ty roky si získala nespočet fanoušků i přes to, že na první pohled nevypadá zrovna vábně. Vývojáři dnes ale oznámili, že jejich hra vyjde na Steamu s kompletním grafickým rozhraním a podporou modifikací.

Proč zrovna teď chtějí jít s Dwarf Fortress na Steam? “Chceme tímto způsobem oslovit více lidí, rozšířit komunitu a také se se tak dostaneme k většímu množství peněz, které momentálně potřebujeme.” V FAQ k tomuto oznámení je uvedeno, že finance nepotřebují na vývoj, ale na podporu rodiny vývojářů. Sice je už dlouho mohou fanoušci podpořit skrz Patreon, ale tento způsob se jim zdá ještě přínosnější.

Steamová verze by měla vesměs fungovat velmi podobně, jen s tím rozdílem, že nabídne plnohodnotné grafické rozhraní, novou hudbu, automatické updaty a podporu Steam Workshopu. Hráči původní Dwarf Fortress se ale nemusejí bát, že by o něco přišli. Updaty budou simultánně vycházet pro obě verze.

Zdroj: Eurogamer.net

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 14. 3. 2019 v 15.44

Ocelotr2.1: No, je to jako EVE, jsem hrozně rád, že to existuje, ale nikdy to hrát nebudu :D

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 14. 3. 2019 v 14.59

No ovládání, kde je využita celá klávesnice + shift a celá klávesnice + ctrl a celá klávesnice, není zrovna z nejednodušších.
Tipuju, že dnes se člověk musí Dwarf Fortress takový tři roky učit než zhruba zjistí jak to hrát. Ale ten grafickej overhaul možná heru zpřístupní novým hráčům. Barvama mi připomíná CADAVERa z Amigy, což byl DWARF, takže to neni asi náhoda.

Nahlásit nevhodný obsah