SEGA stahuje Judgment z prodeje

13. březen 2019 15:34 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (7)

Celebrity to nemají lehké. Jedno uklouznutí a z miláčka milionů se může přes noc stát persona non grata, jejíž hudbu odmítají hrát rádia, filmové společnosti přestanou nabízet role a třeba taková Sega raději stáhne hru s inkriminovaným hříšníkem z oběhu.

Ta poslední zmíněná situace nyní postihla herce a dabéra Pierra Takiho, který svůj hlas a podobu propůjčil postavě jménem Kyohei Hamura ve hře Judgment. Taki byl totiž dnes v Tokiu zadržen pro podezření z držení a užívání kokainu, k čemuž se po absolvování testu moči doznal. S ohledem na to, že na drogy pohlíží japonská justice i společnost velmi přísně, rozhodla se Sega pro zásadní kroky.

Těmi má být stažení Judgmentu z obchodů i z digitální distribuce. S ohledem na to, že Takiho postava hraje v příběhu velmi zásadní roli a je i na obalu hry, bude zajímavé sledovat, jak se společnost s tímto problémem vypořádá. Judgment je navíc na trhu už od poloviny prosince, na západě má hra vyjít letos v červnu. Zpráva o stažení hry z prodeje navíc inspirovala množství hráčů k nákupu, dokud to ještě jde, a Judgement dnes v Japonsku v prodejích překonal třeba i předobjednávky Sekira nebo The Division 2.

S Judgmentem ale problémy nekončí, Taki totiž mimo jiné svůj hlas propůjčil japonské verzi sněhuláka Olafa z filmu Ledové království, tutéž postavu dabuje i v Kingdom Hearts 3. S ohledem na nekompromisní přístup Disney v podobných situacích můžeme očekávat, že nějaká ta opatření postihnou i tato díla. Už nyní je ale jasné, že společnost hledá za herce náhradu pro Ledové Království 2.

Judgement je spin-offem série Yakuza, jeho příběh se odehrává ve staré známe čtvrti Kamurocho. V roli soukromého detektiva hráč vyšetřuje sériové vraždy, kromě detektivní práce ale přijde k užitku i soubojový systém, velmi podobný Yakuze 0. Hra je k dispozici na PlayStation 4, na západ se původně chystala 25. června letošního roku. Jak současná situace tento termín ovlivní, bohužel zatím nevíme.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925122
Maklan napsal 14. 3. 2019 v 14.08

Ocelotr2.1: :-) Sice se nad tím v Japonsku nepozastaví, ale do USA ho nepustí.

Ale představte si že to jednou dojde do konce. Zjistí se že dabing Sněhurky děla dáma co nafotila erotické fotografie. Disney je zodpovědná firma a na tomhle filmu vyrostla, takže se pěkně rychle zruší.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 14. 3. 2019 v 13.27

Ocelotr2.1: :-D Pobavilo.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 14. 3. 2019 v 12.32

No, jiný kraj, jiný mrav.

Kvůli tomu že si dal kokeš stáhnou hru, ale kdyby si v automatu koupil použité kalhotky od nezletilé a čichal k nim v metru, nebo četl tentacle porno na veřejnosti nikdo by se nad tím v Japonsku nepozastavil. Zkuste to u nás :)

Za co tam celebrity utrácej peníze než za drogy, šlapky, chlast a chlebíčky ?
Jo, školačky v uniformách a velrybí stejky.

Editováno: 14. 03. 2019 v 12.34

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 14. 3. 2019 v 10.00

Ten perex, ty kráso:) "Jedno uklouznutí", love it.

Nahlásit nevhodný obsah

20925122
Maklan napsal 14. 3. 2019 v 06.47

Snad je v Japonsku braní drog alespoň zločin a když se doznal... Ale dneska stačí v naší sluníčkové společnosti už jen nařčení.

Nahlásit nevhodný obsah

20859176
Drotman napsal 13. 3. 2019 v 18.43

Z Judgmentu sa zrazu stal tažký zberateľský kúsok, no nekúp to :D
PS: Nechápem prečo ľudia, tak prežívajú, že niekto šňupe drogy, pokiaľ ich iba šňupe, tak ničí život iba sebe, skôr by sme si mali položiť otázku, aké má psychické problémy, keď potrebuje drogy k životu. Život v Japonskej spoločnosti je hodne o pretvárke a tvrdom kastovnom systéme, takže sa mu ani nečudujem, že drogy bral, no nemuseli z neho hneď robiť najhoršieho na svete.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 13. 3. 2019 v 17.11

Judgment je jediná hra, na kterou jsem se letos těšil. Vlastně už od minulého roku, kdy ji oznámili a já věřil, že se po úspěchu posledních dílů Yakuzy brzy dočkáme jejího uvedení i na Západě.
Takže zase předčasná radost.
Podobně jako u remasteru Yakuzy 4 (obdobný problém s hercem) se bude asi muset všechno předabovat, přemodelovat, přeanimovat a přerenderovat.
P.S.: To ten chlápek nemohl šňupat až po vydání?

Nahlásit nevhodný obsah