Google vyrábí svůj vlastní gamepad

11. březen 2019 12:46 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (3)

Google poslední dobou vystrkuje růžky a snaží se postupně proniknout do herního odvětví. K tomu by tomuhle gigantovi měla pomoci jeho steamovací služba Project Stream. Dokonce si ji už i vyzkoušeli na Assassin's Creed: Oddysey. Jak se ale podle náznaků zdá, tady s herními plány do budoucna Google nekončí.

Na internetu se objevil patent, který naznačuje, že Google má v plánu vydat vlastní gamepad. Ten nijak výrazně nevybočuje z toho, na co už jsme zvyklí. Má klasicky dvě páčky, d-pad a triggery v zadní části. Podle náčrtu by mělo být dispozici i tlačítko pro spuštění hlasové komunikace. Podle všeho k patentu došlo už minulý rok v říjnu.

Na sociálních sítích ještě došlo ke zveřejnění další obrázků, ale zde je na místě poznamenat, že nelze zcela ověřit jejich pravdivost. Je ale pravda, že vizuálně jsou dost podobné těm ze zveřejněných materiálů. Pochopitelně nyní není možné říci, že takto ovladače budou skutečně vypadat, protože jejich vzhled se může ještě několikrát změnit. Návrhy, které máme k dispozici, jsou pouze prototypy.

Ať už ale nové gamepady od Googlu budou vypadat jakkoliv, možná se o nich něco dozvíme na Game Delevoper's Conference v San Fraciscu. Tam totiž firma slíbila odhalit jejich budoucí plány, ovšem je dost možné, že se budou týkat právě Projectu Stream. Nic ale nelze předvídat, proto ještě vyčkejme a nechme se překvapit.

Zdroj: Gameinformer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20907524
july85 napsal 11. 3. 2019 v 19.51

Masarkavtrenyrkach: Nekde v lesich uprostred totalne ztroskotany republiky: “ugh?”, “huhu”, “ghgh”... tghhh ghhhh...aaa ohen, pal pal, “auuuu”. Lepsi byt na Mountain View a vymyslet takovyhle projektiky, ne?

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 11. 3. 2019 v 14.33

Google HQ, Mountain View, California: "Ovladač máme, konzolku taky. Ta jednoduchá část je za námi, šéfe. Teď ještě těch 20 must-play titulů - ty nám Číňané dodat neumí."

Nahlásit nevhodný obsah

20876129
ShadeHunter napsal 11. 3. 2019 v 14.00

Googlu to s HW “vzdy slo”. Toto dopadne podobne. Nie dakujem, radsej xcloud.

Nahlásit nevhodný obsah