Chystá se pokračování Darkest Dungeon

20. únor 2019 10:29 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Darkest Dungeon byla typickým příklad hry, která vzešla odnikud, ale přišla v ideální dobu, dokázala zaujmout a přesvědčila hráče, že v ní třímají kvality, které by neměli míjet. Studio Red Hook v roce 2016 potrápilo veškeré fanoušky náročných her, a zdá se, že nemá dost. Po dvou rozšířeních původní hry se dočkáme dalšího terna, tentokráte však v novém díle.

Chystá se totiž regulérní pokračování stroze označované jako Darkest Dungeon 2. Zdá se, že nás v jádru čeká jen pramálo nového, opět navštívíme prostředí jako vystřižená z nějakého hororu, opět v nich narazíme na brutálně těžké nepřátele, a ve chvílích klidu si opět budeme někde v koutě lízat uštědřené rány, případně verbovat nové parťáky ve zbroji.

Přesto Red Hook chystají několik změn. Jak vývojáři prozradili v rozhovoru pro PC Gamer, Darkest Dungeon 2 by měl mít výraznější image. „Darkest Dungeon 2 bude mít vlastní kreativní tematickou identitu,“ říkají doslova. Co si pod tím představit? Některé elementy hry zůstanou, jiné přibudou, některé budou chybět. Například by měl zůstat soubojový systém, ale měl by obdržet vizuální a funkční tuning. Zároveň by se měla změnit struktura metahry.

Chápeme, že jste možná stejně tak zmatení jako my. Red Hook toho totiž o nové hře příliš neprozradili a většinou hovoří jen v náznacích. Konkrétnější není ani nový trailer, respektive ani ne minutu trvající teaser, který minimálně naznačuje, že se některé ze tříd první hry vrátí i tentokrát. Nad světem se vznáší záblesk apokalypsy, a my jsme zvědaví, jak hra nakonec dopadne. Stejně jako před rokem 2016, hra nejprve zamíří do předběžného přístupu na Steamu, poté ale vyšla na většině platforem včetně skomírající Vity a to samé se pravděpodobně stane i s druhým dílem.

Zdroj: PC Gamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 20. 2. 2019 v 20.59

raisen: Vzhledem k tomu, že jsem dvojku kdysi bůhvíproč koupil (a dosud nespustil), tak to můžu zkusit. Minimálně má podle ukázek pěkné a různorodé prostředí. To v jedničce bylo špatný vtip - Dva druhy stěn a pro každou jeden typ "tajného" tlačítka? To i ten DM z roku 1987 měl asi osm druhů tlačítek.

Nahlásit nevhodný obsah

20883220
raisen napsal 20. 2. 2019 v 19.13

Smaug.: To je škoda, dvojka mi přišla ve spoustě věcech lepší a propracovanější.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 20. 2. 2019 v 16.30

Ocelotr2.1: No, LoG in taky nepřišel jako něco úžasného. Když mám volit, jestli si znovu zahrát jedenkrát dohraný LoG nebo třikrát dohraného prvního Dungeon Mastera, vezmu to druhé. LoG nenabízí nic moc navíc (kromě trochu příjemnějšího ovládání a full screen výhledu) a přitom má mělčí hratelnost a méně propracované hádanky. Ani jsem neměl chuť na dvojku.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 20. 2. 2019 v 12.52

První průchod - dal jsem do toho vše a nakonec po několika dnech hry umřel.
Druhý průchod jsem začal, skončil po dvou hodinách a DD smazal z HDD.
Moc náhodné, moc nespravedlivé, nevážící si hráčova času a schopné poslat veškeré vaše úsilí během jednoho souboje do kopru. Navíc to v nejlepším případě připomíná Facebookové hry bez nutnosti kupovat prémiovou měnu na jednotlivá kola. Radši LEGEND OF GRIMROCK.

Editováno: 20. 02. 2019 v 12.58

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 20. 2. 2019 v 10.34

Doufám, že zmírní grind a vylepší combat systém. Na jedničce mi nejvíc vadilo, že bojová taktika je vlastně pořád stejná a nové úrovně přinášejí akorát vyšší čísla, která slouží k tomu, aby dorovnala zvedající se čísla u nepřátel. Naprostá nuda.

Nahlásit nevhodný obsah