Proč se Sony nebude účastnit E3

12. únor 2019 12:27 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (9)

Kolem dění v Sony se toho v posledních týdnech moc nenamluvilo. To se ale mění s rozhovorem Shawna Laydena, který se v interview pro Cnet podělil o několik zajímavých informací. To, že se Sony nebude účastnit veletrhu E3 jsme se dozvěděli už v minulém roce. Jedním z důvodů, proč k tomu došlo, je podle Laydena fakt, že E3 v posledních letech ztrácí celkový dopad.

“Když jsme se rozhodli oddělit videohry od CESu v roce 1995 během éry prvního PlayStationu, E3 sloužila převážně dvěma subjektům – obchodníkům a novinářům. Obchodník přišel a řekl: “Jsem ze společnosti Sears a mám na starosti Hot Wheels, Barbie, VHS a videohry. Tak co tady pro mě máte?” Pak tady byli novináři z časopisů, kteří hledali to nejlákavější do svých článků. V té době se o internetu nedalo mluvit v tak masovém měřítku. E3 v té době zkrátka bylo něco, bez čeho bychom se neobešli,” řekl Layden.

“Letos budeme mít během února akci Destination PlayStation, kam pozveme všechny obchodníky a partnery třetích stran, aby si poslechli, co chystáme pro další roky. Červen je v dnešní době zkrátka už pozdě na jednání s obchodníky a vzhledem k tomu, že novináři se dostanou k novinkám okamžitě skrz internet, pro nás E3 už nemá takový význam.” Dále podotýká, že s vývojem herního průmyslu zkrátka na změnu dojít muselo. Tento měsíc se tedy bude Sony věnovat hlavně obchodníkům, ale ani na své fanoušky nezapomněla. Prý momentálně připravují něco nového, kde se opět budou moci spojit se svojí komunitou. Na odhalení plánu ale ještě není ten pravý čas.

Dalším tématem byly first-party hry. Vzhledem k tomu, že v minulém roce pro sebe Microsoft získal studia jako je Obsidian Entertainment nebo Ninja Theory, to může vypadat, že Sony by mohla začít strádat. Dle Laydenových slov ale také chtějí své portfolio rozšířit, i když se stále spíše budou soustředit na menší množství kvalitních titulů. “Vždycky hledáme nové možnosti. Jestli narazíme na partnera, tým nebo hru, která nás uchvátí, rozhodně se budeme snažit získat ji do našeho portfolia. Jsme stále otevřeni novým zkušenostem,” řekl Layden.

Následující téma připadlo na streamování her. Do tohoto odvětví se v budoucnu plánuje pustit celá řada velkých společností jako je Google s Projectem Stream nebo Microsoft s xCloudem. Sony už má svůj PlayStation Now, který je sice docela populární, ale ve velké části světa ještě není dostupný. Layden si myslí, že streamování her v následujících letech rychle poroste a s konkurencí přijde hlavně větší motivace, aby oproti ostatním službám měli něco navíc. Také ale přiznal, že s tím jsou stále určité problémy, na kterých je třeba ještě zapracovat, než se z PlayStation Now stane opravdu masová záležitost. V souvislosti s tím také podotknul, že i když je tato technologie důležitou věcí, tak nehodlají zanevřít na klasické konzole.

I když jsou to zajímavé informace, moc konkrétních věcí jsme se opět nedozvěděli. Stále se spekuluje, že Sony připravuje svoji herní akci na jaro nebo léto. Ať už to bude jakkoliv, tak doufáme, že se jim povede zpracovat lépe než jejich prezentace na poslední E3.

Zdroj: DualShockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922191
jan850915 napsal 13. 2. 2019 v 13.50

Kdo potřebuje na E3 Sony?????????
PS - hraji na PS4

Nahlásit nevhodný obsah

20886812
Zlotřilý čaroděj z věže za městem napsal 13. 2. 2019 v 11.51

Blizzard a Nintendo ukázali, že vlastní eventy a prezentace jsou více než validním způsobem propagace. Nevidím důvod, proč by to takový gigant nesvedl taky sám.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 13. 2. 2019 v 09.58

tomas.hluchnik: já třeba ani nevím jestli ps5 vyjde, tuhle generaci vyhrály na plné čáře, přes 100 milionů prodanejch konzolí a díky tomu že si dělaj vlastní hry, by se asi spíš vyplatilo udělat nějaký psx s lepšíma střevama, na který se ale budou dělat hry stejně jak na ps4 a nechat lidi pomalu přecházet jen na lepší hw, nedělat tu tlustou čáru a ted je ti tvoje ps4 k ničemu už na ni nic vycházet nebude, ale upřímně kdo ví v dnešní době co velký společnosti udělaj.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 13. 2. 2019 v 08.23

SONY to prostě nepotřebuje. E3 neni lacná záležitost, PS4 se prodává jak housky na krámě a nemám li co ukázat, tak proč se někam cpát.

Abych tam ukázal velký naleštěný kulový ve stylu MICROSOFTU ?

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 13. 2. 2019 v 01.47

Zerosekai: tak určitě vyvíjí, ale podle nějaké timeline to vypadá ze na 2020 nic nemají. Coz je blbost, takze očekávám na podzim 2019 oznámení ps5 a launchovych her a na jaře 2020 začátek prodeje

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 12. 2. 2019 v 23.51

tomas.hluchnik: a nebo vyvíjí jen to není v ukazatelné formě, vem si že days gone bylo představeno na e3 v roce 2016 a teprve ted to vychází, třeba se chtěj jen vyvarovat toho že něco ukážou a vono to ještě nebude 3 roky hotový

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 12. 2. 2019 v 23.05

"...jo a jen tak mimochodem ted nemáme žádné hry, co bychom odprezentovali."

Ale já to chápu - novou generaci ještě představit nechtějí, ale na starou už nic, kromě toho již oznámeného, nevyvíjí. Navíc Microsoft jim celkem vypálil rybník s tím skupováním všech dostupných studií, takže vítěz následující generace je asi předem znám. (bude to Amazon se svou novou konzolí)

Nahlásit nevhodný obsah

20851666
Wyder napsal 12. 2. 2019 v 20.59

Jejich posledni dve konference byly slabe. Ale kdyz si vzpomenu jak Jack Tretton skoro znicil Xbox na E3 2013, tak fakt zamrzi, ze uz tohle znovu neuvidime... Don Mattrick ma urcite jeste nocni mury... :-)))

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 12. 2. 2019 v 17.36

Tak nebudou na E3 a budou nekde jinde, koho to zajima, vzdyt je to uplne sumak.
Stejne nove hry oznamovat nepotrebuji, co potrebuji je datum vydani u Dreams, TLOU 2, Ghosta, Dead Stranding a dalsich.

Nahlásit nevhodný obsah