Activision Blizzard bude propouštět

10. únor 2019 12:40 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (12)

Od zprávy o výročí Insomniac Games uplynulo jen pár desítek hodin a aby se misky vah trochu vyrovnaly, začínají z několika zdrojů prosakovat informace o chystaném propouštění ve vydavatelství Activision Blizzard. Nepříjemná situace má firmu postihnout už následující týden a může se týkat až stovek zaměstnanců.

Přestože vydavatelství žádné oficiální stanovisko k tomuto tématu zatím neposkytlo, o propouštění se začalo mluvit už koncem minulého roku. Pokud jde o závažná témata, jako je snižování provozních nákladů a zeštíhlování týmů, není úplně jednoduché udržet vše v tajnosti a informace už se pak šíří rychle dál. Mnozí zaměstnanci se Jasonu Schreierovi z Kotaku za poslední týdny svěřili s tím, že k propouštění má dojít před vydáním čtvrtletní finanční zprávy firmy – 12. února.

Pravdivost této domněnky naznačuje i nedávná zpráva na webu Bloomberg, která hlásí, že k propouštění má dojít přímo v den zveřejnění příjmů a postihne stovky lidí. Jen pro představu – bavíme se o jednom z největších vydavatelství na světě, které živí kolem deseti tisíc zaměstnanců.

Pro Blizzard byl rok 2018 co se týče škrtů v rozpočtu už tak velmi náročný a zdá se, že problémy jen tak neskončí. Situace dokonce zašla tak daleko, že zaměstnancům firmy bylo vedením otevřeně doporučeno více šetřit z důvodu obav z dalších možných finančně motivovaných rozhodnutí ze strany Activisionu.

Ze zdrojů, která má Schreier k dispozici vyplývá, že propouštění by se mělo dotknout především oddělení marketingu a financí, ale také lidí, kteří se v Activisionu starali o Destiny. Jelikož značka odešla v lednu společně s vývojáři z Bungie, Activision má najednou několik lidí bez práce.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922102
wendl.michal napsal 12. 2. 2019 v 20.56

Nevím ale je tu poměrně jasná spojitost mezi převzetím Blizzardu Activisonem a a jejich útlumu. Všechny hry , které vycházeli po sloučení už byli v přípravě nebo naplánované. Pak došlo k postupnému ubírání autonomie a opouštění těch co tahouni her které každý zná. Activison to studio chce zabít. Něco jako, když Microsoft koupil nokii. Podojit a zahodit. Nečekejte tedy, že se ještě od tohoto legendárního studia dočkáme něčeho tak výjimečného jako hry v minulosti.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 11. 2. 2019 v 15.01

Honza4545: diablo ale oznámený nebylo teasovat můžou co chtěj ale oznámený nebylo, e sporty nesleduju, nepříjdou mi nějak extra zajímavý, ale sakra i free to play paladins přidalo minulej rok víc hrdinů než overwatch což je buy to play a má za sebou takovýho molocha jako blizzard a u toho wowka, ten odliv zaznamenej je a není malej, nebudu se v tomhle hádat, ale bfa rozhodně nebylo přijato pozitivně, zatímco Legion i dost hráčů nalákal zpátky, opravil si trochu reputaci po warlords of dreanor tak BfA to pohonijilo kompetně

Nahlásit nevhodný obsah

20865756
Honza4545 napsal 11. 2. 2019 v 14.48

Tpr Santa78: Celkově (a mám dojem že je to i nějakým bývalým zaměstnancem potvrzeno) že nejvíc peněz bylo vyhozeno za známy neúspěšný projekt Titan jež mělo být další MMO a ze kterého nakonec velmi malou část vzali a udělali z ní Overwatch.

Nahlásit nevhodný obsah

20865756
Honza4545 napsal 11. 2. 2019 v 14.38

Zerosekai:
Co se Diabla 4 týče... nemáš pravdu. To se opravdu chystá (i sám blizzard teasoval, že se na blizzconu neukáže ale zaručeně bude).
K Overwatchi... ukaž mi e-sport hru, která přidala za ok 3 nové mapy a 3 nové hrdiny bez jakéhokoliv placeného DLC....
U toho wowka... těch pár youtuberů a streamerů je ve směs těch všech hráčů nic... Víš kdo si na wowku založili kariéru? Lidi z guild jako Method kteří se vyloženě živý hraním contentu ve wowku. Zkusil bych zapátrat tam co se názoru týče...
A na závěr... absoutně nesnáším a příjde mi to stupidní když někdo něco označuje za reskin... Nejenom že si očividně neuvědomuje tu odvedenou práci která na tom proběhla ale taky absolutně nemá žádnou představu o vývoji her.

Nahlásit nevhodný obsah

20899253
Tpr Santa78 napsal 11. 2. 2019 v 09.19

Mám dojem, že Blizzard dojel kvůli vlastnímu úspěchu. WoWko je táhlo leta, k tomu vydali jednou za x let hru, která měla prodejní úspěch. Jenže pak se to nějak zadrhlo, přišlo pár zrušených projektů a najednou asi nejsou peníze. Můžeme jenom hádat kolik miliónů bylo 'spláchnuto' na zaříznuté projekty.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 11. 2. 2019 v 01.06

Honza4545: sledovanost HotS opravdu neznám, ale spolu s uzavřením ligy se přesunula i značná část vývojářů, což mnoho lidí považuje že samotný HotS pojede jen na výpary dokud se jim přestane vyplácet i placení serverů a pak zavřou všechno, Diablo Immortal je ubohej reskin jiné mobilní hry od stejnýho studia s cílem uspět na asijským trhu a pořádný fuck you pro všechny ne asijské hráče diable, přičemž to Diablo 4 je zatím pouze zbožné přání a pokud by ho fakt chystaly tak bych řekl že už bysme to slyšely aby utišily kritiku Immortal, Overwatch sem už strašně dlouho nehrál, tady sem pouze tlumočil dojmy kamaráda kterej to hraje často, ale cože to přesně do hry teda přidaly? 3 nový mapy a 3 nový hrdiny za celej rok, žádnej novej gamemode co vím a dokonce i ty special akce jako halloweenská bylo prakticky to samí co rok předtím nic novýho a pokud se podíváš na plány pro 2019 tak většina je jen uprava systémů co už tam jsou opět nic novýho, na to jak velkej blizzard je je tohle opravdu málo. Nakonec wowko, tam je to bohužel mnohem horší než že by ho opustilo pár casual hráčů co neradi grind, mnoho youtuberů a streamerů kteří si na wowku založily celý kariéry hru opouští, lidi kteří s wowkem byly přes ty nejhorší datáče to u BfA prostě vzdali, opět uznávám že wowko nějakou dobu nehraju pouze komentuju co se ke mě doneslo, ale rozhodně si wowko nevede dobře.

Nahlásit nevhodný obsah

20865756
Honza4545 napsal 10. 2. 2019 v 23.52

Zerosekai: Finále HGC (což je ta největší liga co tam byla) tak mělo sledovanost asi jako nějakej trošku větší streamer... fakt chápu, proč to zrušili a divím se, že to nepřišlo dřív. K tomu diablu... to imho moc není pravda že by na diablo jako značku kašlali. Oznámené je Diablo immortal (myslet si o tom může každej co chce ale je tu support značky) a mají ve vývoji nějakej větší diablo projekt (pravděpodobně diablo 4). Overwatch fakt netrpí na nevybalancovaní hrdinů, to že je tam daná nějaká meta a nějací hrdinové jsou slabší proti jiným a naopak je klasický jev u kompetetivních her (nulový obsah? OW je jeden z nejlépe supportovaných e-sport titulů). Co se wowka týče, opouští ho lidi, kteří začali z hypu hrát wowko a zjistili, že je to převážné o PVE nebo PVP grindu kde obzvlášť v PVE wowko stále exceluje včetně úrovni obtížnosti jak raidů, tak dungeonů.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 10. 2. 2019 v 20.47

Jsoucno: mě se spíš zdá že activision blizzard pomalu dusí, většina talentů, který stojí za uspěchy blizzardu už tam dávno nepracuje, podobně jako případ bioware a activision ještě navrch těžce zasahuju do provozu firmy rozhodnutími jako HoTS profi scéna nevydělává dost zrušme ji, další diablo, hmm dáme se dohromady s firmou co dělá hry na mobily, prakticky obšlehneme hru co už udělali a mrsknem na to diablo, všichni přece mají mobily. Navrch overwatch pomalu umírá díky neuvěřitelné nevybalancovanosti hrdinů a prakticky nulovýmu novýmu obsahu a to ani nemluvím o zlaté huse blizzardu wowku, kterej jim prej lidi houfně opouštěj po vydání BfA. Mě se zdá že z blizzardu se brzo stane jen tokenová značka kterou activision zašlepe uplně do země. Bungie udělalo strašně dobře když vzaly nohy na ramena, ti mají ted alespon malou šanci udělat destiny 3 hrou která bude stát za to.

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 10. 2. 2019 v 20.32

Mne prislo, ze Blizzard trochu usnul na vavrinech. Vydali StarCraft 2 a pak dlouho nic, a Overwatch. Ale ten je uz tri roky venku, firma o takovem poctu lidi by mela delat vice.

Nahlásit nevhodný obsah

20925122
Maklan napsal 10. 2. 2019 v 16.44

Už snad nikdo nevěří, že by wow mohlo růst. Na něj nic dělat nebudou, nevydělá to víc peněz. S ním to doklepou do konce.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 10. 2. 2019 v 16.01

rezz3t: no to víš předělat wowko na mobily dá trochu zabrat

Nahlásit nevhodný obsah

20880185
rezz3t napsal 10. 2. 2019 v 14.07

podle me tam stejne tak polovina prokrastinuje jako prase nebo fakt nevim co tam delaj

Nahlásit nevhodný obsah