Microsoft Game Studios mění jméno

6. únor 2019 09:54 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (3)

Po dlouhé době nám Microsoft opět přinesl novou epizodu Inside Xbox. Jeho značná část se týkala Microsoft Game Studia, o kterém mluvil jeho ředitel Matt Booty. Od dnešního dne už se s tímto studiem budete setkávat pod jiným jménem. First-party tituly od Microsoftu nyní budou vznikat pod záštitou Xbox Game Studios.

Celkově se toho moc nemění, ale Microsoft tímhle krokem chce naznačit, že Xbox pro ně neznamená jen jejich konzoli. Včera jsme psali o tom, že svoji online službu Xbox Live chtějí rozšiřovat i na další platformy, takže tohle je jen další krok.

Do budoucna také slibují větší různorodost nových titulů a IP. Nebudou se tedy stále dokola zabývat zajetými značkami jako je Gears of War, Forza nebo třeba Halo. Samozřejmě na ně nezanevřou, ale nyní mají dostatek vývojářských týmů k tomu, aby do jejich line-upu mohli přidat větší novinky.

V minulém roce pro sebe Microsoft získal studia jako je Ninja Theory, Playground Games nebo Obsidian Entertainment. Nesmíme také zapomínat na založení The Initiative, kde se sešla celá řada zkušených vývojářů. Doufáme, že už na letošní E3 uvidíme nějaké výplody této spolupráce.

Zdroj: wccftech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875261
_d0p3 napsal 6. 2. 2019 v 11.15

Podle spekulací bude Xbox zase výkonější než nové PS a mají teď i dobré vývojářské týmy, které budou z toho tahat maximum, takže ty hry můžou být fakt bomba. Jsem rád že se MS poučil z této generace a další generace bude mnohem mnohem vyrovnanější v boji MS/Sony a myslím že to bude pro hráče jen dobře

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 6. 2. 2019 v 10.50

V předchozí generaci Microsoft intenzívně spolupracoval s Japonskými vývojáři a vydavateli. A to do takové míry, že některé japonské hry byly exkluzivní pro Xbox. A to dokonce hry, které vyšly jen v Japonsku! Byla to zajímavá snaha a není asi náhoda, že právě tehdy se Sony muselo hodně prát o své postavení. Teď je vše jinak. Japonské hry vycházejí všechny na PS4 a na Xbox One se podívají jen ty vybrané a nejznámější.
To mi na Xboxu v současnosti asi vadí nejvíc.
Bohužel to nevypadá, že by se na tomto poli něco v Microsoftu mělo změnit.

Nahlásit nevhodný obsah

20886905
MartinEK4 napsal 6. 2. 2019 v 10.41

No, mají to rozjeté pěkně a potenciál to má . Snad to nepose*ou

Nahlásit nevhodný obsah