Sledujte dokument o Flashpointu

23. leden 2019 12:57 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (0)

Náš oblíbený YouTube kanál GVMERS, který se zaměřuje na slavné herní série, jejichž největší sláva však už pominula, si pro nás včera překvapil milé překvapení. Nejnovější video z jeho dílny se zaměřuje na sérii, jež má pevné místo v srdci mnohých českých hráčů, Operation Flashpoint.

Na více než třiceti minutách je nastíněn příběh pražského studia Bohemia Interactive, které stojí za prvním a zároveň nejpovedenějším prvním dílem. Dokument popisuje první autorské pokusy bratrů Marka a Tomáše Španělů, ke kterým se přidal i Slavomír Pavlíček, dlouholetý vývoj prvního Flashpointu, komplikovanou situaci s portem hry na původní Xbox, ale i moment, kdy se vůdčí role ve vývoji ujmula britská společnost Codemasters. Její odlišné pojetí Flashpointu se však u fanoušků nepotkalo s příliš velkým nadšením. Naproti tomu „Bohemka“ následně začala pracovat na sérii ARMA, ze které se časem oddělil projekt DayZ, jenž shodou náhod nedávno vyšel ve verzi 1.0. I tyto události jsou v rámci dokumentu diskutovány.

Pokud si tedy chcete zavzpomínat, jaká je historie jedné slavné, z části české značky, uvařte si dobrou kávu a pusťte se do onoho dokumentu.

Zdroj: YouTube

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!