Kromě krásné grafiky "ukrývá" RE2 i retro

14. leden 2019 11:36 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Možná jste sami viděli, jak dokáže remake Resident Evilu 2 vypadat. K dispozici je ostatně i demo, abyste si vyzkoušeli, jak se bude druhý díl legendární série hrát a co od něj čekat. A jestli vám na PC vůbec půjde. Při troše štěstí a hromadě výkonu si třeba užijete 4K a 60 FPS, anebo si cíleně hru nastavíte tak, abyste vůbec nepoznali, že hrajete její novou verzi.

Zpravidla se píše o tom, jak perfektně hry vypadají, tentokrát si ale řekneme i něco k tomu, jak mohou vypadat „strašně“. Pokud si totiž pohrajete s nastavením, můžete docílit téměř až retro zážitku. Jak? Stačí nastavit vše na nejnižší nastavení, tzn. Na low, povypínat veškeré efekty jako je ambient occlusion, depth of field a volumetrické nasvícení, snížit rozlišení na 640 x 480, snížit jeho škálování na 50 procent a poté upscalovat obraz na 1920 x 1440.

Zní to šíleně? Máte pravdu, ale opravdu se o něco takového někteří pokouší. Chtějí totiž dosáhnout vizuálu, který je znázorněný v přiložených screenshotech a v úvodu videa, které obě nastavení porovnává. Je to sice trochu prznění krásné grafiky, ale opravdu se tak můžete vrátit o několik desítek let zpátky a zavzpomínat na staré dobré časy. V případě Residentu 2 to platí dvojnásob.

Věříme, že v případě RE2 budou všichni spíše preferovat hezkou grafiku, její krásy ostatně můžete obdivovat i díky demu. Pokud vás nalákalo na plnou verzi, ta vychází už 25. ledna, předobjednat si ji můžete na Xzone.cz.

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20792015
TomKQT napsal 15. 1. 2019 v 14.10

Vždyť to vůbec nevypadá jako retro grafika desítky let zpátky. Je to (až na některé opravdu pokročilé efekty) úplně totéž jako v běžném nastavení, akorát s hodně malým rozlišením. Pořád tam jsou ale vidět detailní modely. A nebo materiály viditelně využívající phong osvětlení s normal mappingem - to rozhodně před desítkami let nebylo.
Vlastně jediné, co je tam opravdu viditelně jinak, je to rozlišení. Retro grafika rozhodně není jen o rozlišení - podívejte se např. na původní Half-Life, tam můžete mít rozlišení hodně velké a retro je to kvůli malé kvalitě textur, malému množství polygonů a využití výhradně fixed-function pipeline (shadery ještě nebyly).

Editováno: 15. 01. 2019 v 14.10

Nahlásit nevhodný obsah

20872817
stul.drabik napsal 15. 1. 2019 v 13.47

Po 30 min se už nedá spustit znovu?

Nahlásit nevhodný obsah

20921873
rosta CZ napsal 14. 1. 2019 v 12.41

Rozhodně jsem krásy dema neobdivoval spíše naopak,ten mázlej ksicht byl jak pěst na oko a ostatní o tom ani nemluvě,tohle demo rozhodně nemohlo být ve 4k jestli ano tak........

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 14. 1. 2019 v 11.51

Grafika budiž, ale ten odpornej šedej filtr nebo co to v tý hře je nechápu. Ve tmě je černá hluboká jako noc a nějakej odraz světla by člověk hledal jenom horko těžko(asi aby utvrdili dojem z použití baterky) a kde je světlo, tak tam má obraz nesmyslnou šedo-béžovo mlhu až to není hezký. A to teda v interiérech nevim proč někdo dělá

Nahlásit nevhodný obsah