Nejprodávanější hry v PS Storu za rok 2018

13. leden 2019 13:42 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (3)

Rok 2018 máme úspěšně za sebou a nutno dodat, že jsme se v uplynulých dvanácti měsících dočkali mnoha skvělých her. Se stále rostoucí popularitou digitální distribuce začínají být statistiky z digitálních obchodů čím dál tím zajímavější, a proto se nyní podíváme, kterým hrám se podle amerického PlayStation Storu v minulém roce nejvíce dařilo.

Celkem překvapivým vítězem, tedy nejprodávanější hrou roku 2018 na platformě od Sony, se stalo Call of Duty: Black Ops 4. Je vidět, že opuštění příběhové kampaně hře vůbec neuškodilo a plné zaměření na multiplayer přineslo zasloužené ovoce. Důvod, proč by mohlo Call of Duty na prvním místě leckoho překvapit, je hned druhé místo, které náleží asi nejoceňovanější hře loňského roku – Red Dead Redemption 2.

Nutno podotknout, že Call of Duty vyšlo o dva týdny dříve a v dlouhodobém horizontu se Red Dead Redemption 2 pravděpodobně bude prodejně dařit lépe, přesto se jedná o veliký úspěch. Třetí a čtvrtou příčku obsadily exkluzivní tituly Marvel’s Spider-Man, následovaný God of War a první pětici uzavírá stálice v podobě Grand Theft Auto V.

Nejprodávanější VR hrou se stal Job Simulator, kterému dýchá na záda český Beat Saber a na třetím místě se umístil Superhot VR. Čtvrtou příčku obsadila kolekce miniher PlayStation VR Worlds a na pátem místě skončili Rick and Morty: Virtual Rick-ality. 

Podrobný žebříček s dalšími příčkami naleznete na PlayStation Blogu, kde nechybí ani neprodávanější hry pro Vitu, nejpopulárnější free-to-play tituly či pořadí PlayStation Classics.

Zdroj: PlayStation Blog

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20923037
Royal_Antagonist napsal 14. 1. 2019 v 09.32

Dává mi to celý smysl :-)
Přesně jak se tam píše. RDR2 pofrčí ještě léta a tak až GTA V (který jsem si mimochodem sám koupil asi 4x :-D - 1. PS3, 2. PC, 3. PS4 na disku, 4. PS4 přes PS store ve slevě, protože se mi nechtělo pořád prohazovat disky a fyzickou jsem prodal) spadne na top10 místo top 5, bude se držet v prvních třech furt RDR2. Spider-man je podle mě hra, která si nejvíc vydělala na oblíbenosti hlavního hrdiny napříč spektrem hráčů. GOW neni hra úplně pro všechny. Jakkoliv si zaslouží titul hry roku. Navíc jestli se do celkovejch prodejů započítávaj i DLC, kde Spider-man má 3 a GOW 0, měl bych další tip, proč Spider-man vydělává víc. Ale myslim, že se nezapočítávaj.

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 14. 1. 2019 v 08.25

tomas.hluchnik: Mně tedy zrovna umístění Spider-mana před GoW nepřekvapuje. Spider-man měl z mého pohledu větší hype a zároveň je to svým tématem bližší hra širší mase hráčů. Když to vezmu podle sebe, tak na Spider-mana jsem se těšil a koupil si ho, zatímco GoW mě v podstatě zajímá jen kvůli tomu, jak jsou na tu hru skvělé ohlasy. Ale jinak vůbec.

Editováno: 14. 01. 2019 v 08.25

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 13. 1. 2019 v 23.08

No, nebudu tvrdit, že mne to nepřekvapilo. Žel, asi to dokazuje, že my všichni, kteří tady už roky na CoD nadáváme a teď se ještě cítíme ukřivděni, že nám nedali aspon těch 5 hodin kampaně, jsme skutečně jen hlasitou menšinou, ale že pro masivní většinu hráčů CoD to vůbec nic neznamená a ta hra je pro ně perfektní taková, jaká je.

PS: umístění Spider-Mana před GoW je pro mne taky obřím překvapením, tím spíš když GoF je pro mnohé hra roku (pro ty ostatní je to RDR2) a navíc to vyšlo o půl roku dříve. Ale těší mne to, Spider-Man je pro mne nejen hra roku, možná i pětiletí...

PPS: GTA5 nepřestává udivovat. Ale vlastně se nemám čemu divit, když sám jsem to měl koncem roku v "nákupním košíku", ale nakonec jsem se rozhodl, že své pracně vydělané penízky zainvestuji do Detroitu, který jsem, narozdíl od GTA, ještě nehrál.

Nahlásit nevhodný obsah