Gameplay Sekiro z oblasti Hirata Estates

13. leden 2019 10:24 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (4)

Vydání Sekiro: Shadows Die Twice se nezadržitelně blíží a ani tato hra si neodpustí pořádnou informační lavinu, která se naplno spustila začátkem ledna. Právě v průběhu tohoto měsíce se od Game Informeru dočkáme hned několika exkluzivních informací včetně dosud neviděných záběrů ze hry. Pojďme se podívat na ty nejaktuálnější z nich.

První video ukazuje oblast Hirata Estates, kterou navštívíme v rámci flashbacku. Vzpomínka odehrávající se tři roky před hlavní dějovou linkou hry pomůže objasnit vztah Sekira s postavou známou jako Young Lord. Oblast bude oddělená od zbytku hry a v ukázce můžeme vidět některé nové prvky hratelnosti. O vertikálním pohybu už jsme slyšeli mnoho, ale jak vidno, Sekiro bude umět třeba i plavat.

Další informace se dozvídáme o vývoji postavy. Z her od FromSoftware jsme zvyklí, že po smrti následuje cesta za ztracenými dušemi, které mimo jiné slouží jako platidlo při vylepšování atributů hlavního hrdiny a při smrti po cestě k nim navždy zmizí. Tento vzorec se ale v Sekiro: Shadows Die Twice opakovat nebude. Za zabíjení nepřátel budeme dostávat zkušenostní body, které nám po smrti zůstanou. Ty využijeme k nákupu aktivních i pasivních dovedností, rozdělených do několika stromů. To ale není vše.

Z nepřátel budeme získávat i předměty použitelné pro vylepšení protézy hlavní postavy. Tím v podstatě získáme nové zbraně, které nám pomohou v dalším postupu. Nalézat budeme i předměty, které nám zvýší maximální hodnotu zdraví a další důležité materiály. Při záseku na některém z boss fightů tak bude možné si průzkumem okolí postavu trochu vylepšit a teoreticky si zákeřný souboj zjednodušit. Do jaké míry to skutečně pomůže se ale asi ukáže až po vydání hry.

Sekiro: Shadows Die Twice vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One 22. března a k zakoupení je i v obchodě Xzone.cz.

Zdroj: Game Informer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922607
butka1998 napsal 14. 1. 2019 v 14.48

Upřímně se na to hodně těším. Vypadá to zajímavě. Do toho vyjde Code Vein a Nioh 2... No o tenhle žánr letos nebude nouze o to se nebojim.

Nahlásit nevhodný obsah

20880185
rezz3t napsal 13. 1. 2019 v 19.58

jn ta chodici animace hlavniho hrdinz mi pripomina bose z toho kostela z ds3

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 13. 1. 2019 v 17.10

Ať si říkají co chtějí, ale z těch videí furt jde cítit, že je to souls-like hra. Není to až tak dlouho, co jsem naposledy hrál DS3 a v tom videu jasně poznávám stejné pohyby animací apod. Chápu, že se snaží vyhnout nálepce " dark souls v japonském prostředí", ale když ta hra bude "smrdět" souls sérií na každém rohu, tak se té nálepky těžko zbaví.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 13. 1. 2019 v 11.51

upřímně zkoušel sem celkem dost souls like her a to včetně těch horších kopií jako Lords of Fallen a když sem o Sekiro slyšel poprvé tak sem si říkal hmm dark souls v Asii to si můžu rovnou zahrát Nioh, ale ted čím víc o tom vím já asi fakt dost zvažuju koupi, ta změna získávání zkušeností, mnohem větší vertikálnost a možnost pohybu, plus stealth prvky, jo líbí se mi to moc.

Nahlásit nevhodný obsah