Sledujte dokument o vývoji Metro Exodus

11. leden 2019 09:52 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (9)

Za měsíc a kousek zastaví série Metro ve stanici Exodus. Předevčírem se mohli hráči pokochat příběhovým trailerem, nyní je k dispozici neméně zajímavá podívaná. Místo postapokalyptické pustiny zvou autoři na návštěvu přímo do studií 4A Games.

V dokumentu o hře vyprávějí samotní vývojáři. Zvědavé fanoušky nechávají nahlédnout do zákulisí. Aktuálně je k dispozici první ze tří videí, v němž se hovoří především o vývojářském týmu, který má chystaný Exodus na svědomí. V následujících dílech se pak chtějí rozpovídat o konkrétních podrobnostech ohledně vývojového procesu.

Video zajisté potěší především dlouholeté fanoušky, kteří měli tu čest s předchozími díly. Exodus je slovy vývojářů mnohem větší a ambicióznější projekt. 4A Games vsadili na otevřenější úrovně, nápaditý design nehostinného prostředí a hororovou atmosféru.

Hra vychází 15. února na PlayStation 4, Xbox One a PC. Předobjednat si jí můžete na Xzone.

Zdroj: Gaming Bolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20846931
Lynch napsal 12. 1. 2019 v 11.00

Ty lidi to post-apo mají doma, tak to prostě dokážou převést do hry. Jsem zvědav co odhalí v dalším videu a hlavně jsem zvědav jak dopadne samotná hra.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 12. 1. 2019 v 08.30

Mitsurugi: Pak už záleží na tom jaké máš nároky. Mě třeba vyzobávání baví pokud je to spojeno s odladěnou činností. V AC:O jsem vyzobal přes půl mapy a stále nekončím a baví mě to. A baví mě to proto, že gameplay je zábavný a odladěný. Jeden tábor si dám stealth, do dalšího naběhnu a další sabotuju otevřením lví klece. Třeba průser open worldu je poslední Just casue. Ty aktivity tam jsou nudné a hlavní náplň série, osvobozování měst a dobívání základem, zmizelo. To je důvod proč jsem to po 10 hodinách přestal hrát a přitom JC3 jsem dohrál na PS4 na 100% na PC na 100% a teď ho mám rozehraný potřetí. Ten gameplay je tak zábavný, že mi to nevadí dělat pořád dokola. Závěr: pro mě je podstatné, že hra musí být dostatečně zábavná aby bylo jedno jak je ten svět obří a když se to povede tak čím větší svět je tím víc zábavy.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 11. 1. 2019 v 17.16

JMBounce: "Když se to udělá dobře"

Tohle je obrovské "když". Nehledě na to, že to platí o všem, i mikrotransakce nejsou špatné "když se udělají dobře". Většinou se otevřený svět využije tak, že se udělá krásné prostředí a narve se do něho tuna hovadin ve stylu vybírání bedniček a vymlacování pořád stejných táborů s bandity, které tam jsou jenom kvůli tomu, aby to nebylo prázdné a zabíjelo to čas. Kvalitního obsahu tam bývá stejně, nebo dokonce méně než v klasičtějších hrách.

Za mně je ideální styl třeba Dishonored, kde jsou lokace velké a umožňují různé přístupy, ale není to rozdrolené do zbytečného open worldu.

Jinak když je něčeho moc, tak se to přejí a začne se na to nadávat. Před tím se nadávalo na koridorové střílečky, protože jich bylo plno, jelikož každý AAA vydavatel chtěl svoje CoD, dneska se dělají samé open worldy a mulťáky, protože každý AAA vydavatel chce svoje live services.

Editováno: 11. 01. 2019 v 17.17

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 11. 1. 2019 v 16.27

Cimba4: Chápu tě. Ale zmršit se dá i koridorovka :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 11. 1. 2019 v 14.06

Přijde mě že hra když je více zaměřená na linearni postup tak si na tom většinou daji záležet a víc si to vychutnas tu hru i po pribehove stránce . To se někdy u openworldu nedá říct... stravis tam hodiny nudneho hrani... tím neutocim na všechny hry.. ale ve větších případech to tak je... ale je to můj osobní názor

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 11. 1. 2019 v 13.54

Cimba4: Já pořád nechápu co je na open worldech tak špatného. Když se to udělá dobře tak je to jen plus pro hru. A vždycky to můžeš střihnout přímočaře a otevřeného světa si nevšímat. Mě třeba zase naopak mrzí když oznámili, že to nebude klasický openworld. Ten svět je tak pěkně stylizovaný, že to by to tomu náramně slušelo. U koridorovek mi strašně vadí ten svazující pocit, protože vím, že nemůžu uhnout z cesty. Vzpomínám třeba na Killzone jak krásně vypadalo úvodní město a měl jsem strašnou chuť ho prozkoumávat a ve skutečnosti to byla jen kulisa a iluze. Je to jako nechat se opít rohlíkem. Pokud chci mít něco nalajnovaného tak radši kouknu na film. Od her chci svobodu a dělat si věci po svým. Ale tvůj názor ti neberu, jen nechápu tu kritiku co poslední dobou snáší na openworldy. Mnohem víc mi vadí ty věčné Battle royale a mulťáky.

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 11. 1. 2019 v 12.06

Cimba4: Já si to představuji jako polootevřené oblasti podobně jako ve S.T.A.L.K.E.R.ovi, což není úplně blbé, ne? :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 11. 1. 2019 v 12.04

Ja se furt bojím toho otevrenějšího světa... ale jinak se těším. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 11. 1. 2019 v 11.43

Neuvěřitelné jak ten čas letí... Po Last Light byl člověk skoro v depresi, že další Metro je v nedohlednu a já mám naopak pocit jako by to bylo včera, co druhý díl vyšel. Letos nás čekají, minimálně v prvním kvartálu, herní žně a už teď nevím čemu dát přednost... Resident? Sekiro? Metro? Feudal Alloy? Aquanox? The Division 2 (pořád jsem nad tím hůl nezlomil)? Strašný :-) Nemluvě o restech či rozehraných kouscích jako Ashen, Below nebo třeba starší olbřímí RPGčka jako Baldur's Gate I a II a u mě ještě Ghost Recon: Wildlands :-D Jinak deník super a Metro pomalu vjíždí do stanice. No, těším se!

Editováno: 11. 01. 2019 v 11.44

Nahlásit nevhodný obsah