Nová konzole cílí na hráče deskovek

7. leden 2019 16:49 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Deskové hry mají někteří rádi možná i proto, že jsou pořad staromilské a papírové a nijak se na nich nepodepisují moderní technologie. Osvědčené praktiky fungují totiž stále nejlépe, i když třeba poslední Mario party skvěle demonstruje, jak může vypadat jednoduchá deskovka na konzoli. Pořád je to ale nic oproti tomu, co chystá společnost Wizama.

Nový startup, který se specializuje na vývoj inovativních, převážně herních konzolí, přivezl na právě probíhající veletrh spotřební elektroniky CES novou platformu. Jmenuje se SquareOne a jedná se o první platformu dedikovanou pro hraní deskových her. Jedná se o herní plochu, jejíž hlavní částí je svrchu umístěná dotyková obrazovka a okolní políčka s figurkami, která je doprovázena speciálními kartami a herní kostkou na speciálním podstavci.

Jednoduše řečeno tento elektronický výtvor nahrazuje klasickou papírovou nebo jinou desku za moderní zařízení, které má propojit tradiční i moderní svět. Ačkoliv se jedná v jádru o konzoli, stále máte jejím prostřednictvím možnost užít si známé hry se svými blízkými. Novinkou však je, že spolu všechny herní elementy od desky až po hrací kostku a figurky komunikují, a že se jejich pohyby přenáší na obrazovku.

Každá z těchto hraček, každičký pohyb, efekt, nebo jiná interakce se v reálném čase projeví i na konzoli. Proč? O tom hovoří Franck Botta, výkonný ředitel společnosti: „Zkombinováním deskové hry a videohry nabízí Suqare One desítky možností, s čím experimentovat, a tunu zábavy, a to aniž by hráči museli překonávat věkovou hranici mezi mladšími a staršími hráči, nebo aby se učili plná pravidla. Nabízíme zařízení vhodné pro všechny věkové generace, které hráče vtáhne do hry, zároveň je spojí a donutí mezi sebou soutěžit, překonávat se anebo podvádět,“

Obrazovka je ohraničena 26 sloty, které mohou sloužit jako herní políčka, nebo k nim lze připojit jednotlivá zařízení či jejich prostřednictvím rozšířit herní pole. Jakmile na ně člověk položí herní kartu, konzole okamžitě rozpozná, co se po ní chce. Tímto způsobem na ní lze hrát několik her pro několik hráčů, přičemž každou z nich si můžete pro pozdější připomenutí i nahrát, případně snadno restartovat a podobně. Každý si navíc může zvolit vlastní jazykovou mutaci – Wizama nabízí ve SquareOne až 32 jazyků, jestli je mezi nimi i ten český, nevíme.

Her bude postupně přibývat. Současný katalog je tak zatím tvořen jen několika hrami, ale vývojáři dodávají, že jednají s největšími vydavateli a že už teď mají navázanou spolupráci s Robertem Fragou, vydavatelstvím Atypique, Sanuk Games, IIM, Pixel Wizards a Les Gobelins. SquareOne by mělo být dostupné zkraje léta 2019 za cenovku 499 dolarů, u nás počítejme samozřejmě s cenou vyšší.

Zdroj: SKNR

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 9. 1. 2019 v 10.41

Jako dlouholetý hráč her, který teprve nedávno začal objevovat taje moderních deskovek, musím říct že staromilské jsou co se týče designu spíše pc/konzolové hry, s takovou záplavou originálních nápadů a inovací sem se už dlouho nesetkal.

K tématu: nápad to rozhodně není špatný, stím kolik se teď v deskovkách pohybuje peněz byla jen otázka času kdy s něčím takovým někdo přijde, jen záleží jestli budou chtít deskovkáři hrát na něčem podobném.

Nahlásit nevhodný obsah

20880024
Nocto napsal 8. 1. 2019 v 20.05

500 dollarov? Tak to musi byt min 32 inch panel

Nahlásit nevhodný obsah