Zahrajte si fandovský remake P.T. pro PC

4. leden 2019 14:57 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (2)

Pokud se ohlédneme za aktuální (byť stále nekončící) generací konzolí, máme za sebou několik úspěšných let a spoustu skvělých her, ale také pár událostí, které nám zpěnily krev v žilách, případně nám zkalily radost. Jednou z nejsmutnějších událostí je rozhodně zrušení projektu Silent Hills, na němž měl pro Konami pracovat Hideo Kodžima spolu s režisérem Guillermem del Torem.

Od chvíle, kdy společnost Konami Silent Hills zařízla, uplynou letos už čtyři roky, přesto jsou vzpomínky pořád velmi čerstvé. Je to především zásluhou P.T. nebo Playable Teaseru, jakési technické demoverze, která ukázala, v jakém stylu se asi atmosféra chystaného projektu ponese. Nutno podotknout že pro celou řadu hráčů (mě nevyjímaje) je P.T. dodnes nekorunovaným králem herního hororu, nejděsivějším zážitkem, který jsem kdy s ovladačem v ruce absolvoval.

P.T. po zrušení projektu z PlayStation Store zmizelo, Kodžima z Konami v nepříliš přátelské atmosféře odešel a zbytek je historie. Ne všichni se ale s tímto výsledkem dokáží smířit, a tak se dočkáváme už několikátého pokusu o vlastnoruční remake P.T. pro PC. Možná si vzpomenete, že loni Konami zatrhlo šíření podobného remaku, o který se postaral autor jménem Qimsar. Ten se však alespoň od japonského vydavatelství dočkal náhrady v podobě nabídky zaměstnání. Nyní přichází další odvážlivec s přezdívkou RadiusGordello.

Ten P.T. předělal v Unreal Enginu a dokonce mu dal do vínku podporu VR zařízení. Pokud si tedy chcete přivodit infarkt, není nic snazšího než se vydat na tento odkaz a vyzkoušet své nervy. A rozhodně byste s tím neměli otálet, protože tak nějak tušíme, že ani tenhle projekt se na internetu dlouho neohřeje

Zdroj: Videogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20842776
JabJab21 napsal 4. 1. 2019 v 15.34

To je kouzlo PC. Autori prost enedokazou vymazat ze sveta vsechny napodobeniny ani kdyby se rozkrajeli (pokud jsou zdarma). Jediny co dokazou udelat je ze se budou hur hledat nebo a ze si je lidi budou muset stahnout ze stranek kam urcite normalne vubec nechodi (mrk mrk), tot vse. Proto verim v budoucnost PT, jen to chce nejakou vuli, nevzdat to po prvnich problemech a hlavne, delat to zadarmo a nic si neuctovat.

Jakmile to bude stat i jedno blby euro, s projektem je utrum, to se velice snadno eliminuje. Stejne tak je blbost psat svoje jmeno do creditu nebo kamkoliv se pod hru podepsat, to je proste na zalobu jak vysitou. Ale chapu ze je to pro autory tezky delat spolecnosti sluzbu aniz by nekdo vubec znal jejich jmeno a kdo jsou.

Editováno: 4. 01. 2019 v 15.37

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 4. 1. 2019 v 15.26

To se Konami libit opravdu nebude. :-)

Nahlásit nevhodný obsah