Project Cars 3 bude nástupcem série Shift

2. leden 2019 12:41 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Na jedné straně Need For Speed Underground, Most Wanted, Carbon, ale i Undercover, The Run, Rivals nebo poslední Payback. Vedle nich ale do série patří i tituly, které na jedné straně jedni obdivují, jiní nenávidí, ať už jde o nelegální festivalový Pro Street, nebo ryze závodní Shift bez všeho okolo. Jeho druhý díl natolik vybočoval, že dokonce neměl ani NFS v názvu. 

Za podsérií Shift stojí vývojáři ze Slightly Mad, kteří z už tak poměrně náročných závodů sklouzli k ještě větší simulaci v podobě Project Cars. Po dvou dílech ale zřejmě dojde ke změně, respektive vývojáři skloubí obě své nejznámější série. Ian Bell, výkonný ředitel britské společnosti, totiž v příspěvku na GTPlanet komunitě sdělil, že třetí díl bude duchovním nástupcem právě obou Shiftů. „Leccos jsme se naučili, dostali jsme lekci, a ačkoliv nechceme ořezávat obsah, víme, kde jsme udělali chyby a která z našich rozhodnutí byla, řekněme, ne až tak optimální," řekl v návaznosti na fakt, že si autoři možná vzali až příliš velké sousto.

Výsledkem tak je nová koncepce, která bude vycházet z podsérie Shift. „PCars 3 bude tak spíše duchovním nástupcem NFS Shift, zato se všemi simulatorskými dobrotami, které máte tak rádi," vzkázal Bell hráčům. Jinými slovy, hra by měla být mnohem kondenzovanější, celistvější a měla by se spíše soustředit na zážitek nežli na rozsah. Nezávislí autoři tak chtějí hru někde na pomezí obou svých dosavadních značek. Je však otázkou, kdy vyjde. Těžko můžeme předpokládat, že to bude letos, a kdo ví, jestli hovoříme o roce 2020. 

Někde mezi řádky navíc vývojáři připustili ještě jednu věc. Project Cars 2 nebylo tak úspěšné, což samozřejmě otřáslo rozpočtem. Můžeme se jen domnívat, jestli jsou "škrty" výsledkem špatného finančního výsledku, nebo jen reflexí kritiky veřejnosti. V každém případě je klidně možné, že se třetím dílem budou hrát vývojáři o vlastní krk. 

Zdroj: Team VVV

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr2.1 napsal 3. 1. 2019 v 07.34

Jsem ani nestihl, že vyšlo Project Cars 2.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 2. 1. 2019 v 22.57

h4nsasjks: Zadny NFS Shift nebyl o poulicnich zavodech.

Nahlásit nevhodný obsah

20859314
h4nsasjks napsal 2. 1. 2019 v 22.46

Takže závodit se bude ve městě / otevřeném světě a káry se budou tunit ? Pcars 2 nebyl vůbec špatnou hrou... Napadá mě x věcí jak ho zlepšit, ale změnit to na street závody... To mě asi zajímat nebude... To si raděj zazávodím v Brně... :)

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 2. 1. 2019 v 15.49

Rozhodnutí se vůbec nedivím, po propadáku s pCars 2 jsem přemýšlel, zda tak nějaké další pokračování vůbec bude a jestli ano, tak že nebude hned tak. Za rozhodnutím tedy zcela jistě budou prodejní výsledky pCars 2, o tom nepochybuji. A ani se tomu nedivím, pCars nikdy nebyl ani ryba ani rak, ani dostatečná simulace pro simulátorové srdcaře ani arkáda pro běžné hráče.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 2. 1. 2019 v 13.25

Prvni shifty byly skvely, dokonce se k nim nekdy vracim, ale druhy sem dodnes nedohral z nakyho duvodu.

Editováno: 2. 01. 2019 v 13.26

Nahlásit nevhodný obsah