Remake Final Fantasy 7 není aktivně vyvíjen

7. listopad 2018 15:40 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (3)

Ačkoliv o tom, že se chystá remake asi nejpopulárnějšího dílu Final Fantasy, víme již déle než tři roky, ze Square Enixu od té doby nepřišlo mnoho materiálů, které by potvrzovaly, v jaké fázi se projekt momentálně nachází. A není divu, na hru si totiž ještě nějaký ten pátek počkáme.

Informaci vypustil ven Tecuja Nomura, umělec a designér, pracující kromě série Final Fantasy i na Kingdom Hearts 3. Právě na jedné z akcí k druhému jmenovanému se Nomury na poněkud pozapomenutý remake zeptal jeden z fanoušků, přičemž odpověď na otázku, kdy se předělávky dočkáme, byla následující:

„Možná to nevíte, ale ano, pracuju na remaku Final Fantasy VII (smích)… Momentálně se ale soustředím na Kingdom Hearts 3 – jakmile bude hra dokončená, vrhám se na Final Fantasy. Přemýšlel jsem nad nějakými nápady na remake, a dokonce jsem se o nich právě dnes bavil s producentem Jošinorim Kitasem. Spousta našich veteránů teď přemýšlí i nad obsahem, který by remake mohl doprovodit, jestli bychom třeba mohli udělat nějakou kompilaci. Zatím ale musíte počkat, až bude Final Fantasy VII na řadě.“

Jak to tedy vypadá, na vytoužené předělávce se zatím spíše nepracuje, než pracuje. Dřívější inzeráty na pracovní pozice ve Square Enix pak naznačují, že remake čeká jistý odklon od RPG složky, hra je v nich totiž popisována jen jako akční titul. Doufáme tedy, že se vše nakonec v dobré obrátí, a Square Enix v budoucnu nečeká podobná nevole fanoušků, jakou si teď kvůli Diablu prožívá Blizzard.

Zdroj: SegmentNext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880024
Nocto napsal 8. 11. 2018 v 13.59

Všetci sme vedeli, že sa čaká na kingdom hearts 3, aby ho FFVIIR nezatienila. Tiež si radšej počkám aby to bol masterpiece, veď o tom snívame už od Advent Children. Len sa bojím aby nebol cancel, lebo to oni v SE (ne)radi robia.

Nahlásit nevhodný obsah

20921970
mikewalker.73 napsal 8. 11. 2018 v 10.45

Po Horizon Zero Dawn je to for me nejnejnejočekávanější hra... Už mi to dejte SquareEnix !!!!!! :)

Nahlásit nevhodný obsah

20911257
uprocker napsal 7. 11. 2018 v 19.08

V pořádku. Jedno z nejvetších děl videoherní scény nepotřebuje uspěchat. Ať si to kluci piplají k dokonalosti dle libosti. /Doufam ze to do duchodu ale stihnou, to bych byl nasranej/.

Nahlásit nevhodný obsah