LittleBigPlanet slaví deset let

30. říjen 2018 05:27 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (1)

Ten čas teda letí. Asi to jsme si řekli, když jsme si uvědomili, že od vydání jedné z vůbec nejlepších PS3 exkluzivit v podobě LittleBigPlanet uteklo právě v minulých dnech již 10, slovy deset, let.

Původní LittleBigPlanet vyšel 21. října 2008 a v hodnoceních si odnášel až maximální možná hodnocení. O kvalitách této hopsačky mluví i souhrnné hodnocení na Metacriticu, které činí 95 bodů ze sta. Ta se mimo jiné vyznačovala i jistou nadčasovostí, která spočívala v rozsáhlém editoru. V něm hráči dokázali vytvářet až těžko pochopitelné úrovně, naší nejoblíbenější se stala ta, jež si brala inspiraci z Mirror’s Edge. Krom toho se titul stal ale důležitým pro celou platformu Playstation, jelikož hlavní hrdina hry, Sackboy, se na nějakou dobu stal maskotem celé generace PS3.

Série se později ještě dočkala dvou dalších pokračování (a dvou menších odboček pro PSP a Vitu), přičemž hlavně to první se mohlo svou kvalitou rovnat originálnímu dílu. Zatím poslední hra ze série, LittleBigPlanet 3, vyšla již na PS4 a jejím primárním zaměřením se stala kooperace až čtyř hráčů. Bohužel zde nastal značný ústup ze slávy, hra si odnášela slabší známky z recenzí a ani prodeje nebyly nijak závratné. Nejspíše z těchto důvodů se Sony rozhodla dát sérii pauzu, my však doufáme, že se někdy v budoucnu vytasí s novým dílem, původní LittleBigPlanet považujeme i dnes za naprosto geniální skákačku.

A co vy, hráli jste některý z dílů LittleBigPlanet, jak na něj vzpomínáte? Dejte nám vědět do diskuze.

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 30. 10. 2018 v 12.55

Tuhle hru nikdy nekupujte dětem. Budou se vás neustále ptát co dělat. I když si o ní myslim jen to nejlepší, narozdíl od Maria vyžaduje neustálou přítomnost rodičů. Minimálně množství textu už jen v tutorialu je pro děti neuchopitelné, a je jedno jak je SackBoy roztomilý.

Nahlásit nevhodný obsah