Huawei konkuruje Nintendu Switch

17. říjen 2018 11:10 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (6)

Možná jste si z našich dojmů udělali obrázek, že je Nintendo Switch v současnosti nejlepší přenosnou konzolí, kterou si můžete pořídit. Někteří by s vámi nesouhlasili. Stále je mezi námi spousta zastánců dosluhující Vity, někteří možná preferují 3DS, ale zdá se, že nejhlasitějším odpůrcem je nově Huawei.

Jistě, mobilní telefony jsou stále častějším zařízením, na kterém hrají miliony hráčů nové hry, málo kdo se ale pouští do křížku s výrobci dedikovaných herních platforem. Huawei ale přistoupil ke kampani poměrně zostra. Při odhalování svých nových premiových strojů se totiž opřel do Nintenda, konkrétně do Switche. Novým králem na poli podobných strojů je totiž údajně Mate 20 X.

„Lepší přenosné herní zařízení,“ ukazovala obrazovka, na níž vedle sebe stál Mate 20 X a právě Nintendo Switch s připojenými Joy-cony. Je ale pravda, že se novinka snaží zaujmout především hráče, tudíž podobné srovnání se vyloženě nabízí. A své má říct i co se týče výkonu a toho, co vlastně nabízí. Switch má v přenosné verzi display velký 6,2 palců, Mate 20 X 7,2. Rozlišení? Switch nabídne pouze 720p, nový vyzyvatel si věří na 1080p.

Těch měřítek, kde Switch prohrává, je navíc o něco více, a Huawei na ně na všechny rád na akci poukázal. Například výdrž baterie, pokud se bavíme o hraní her, je v případě Mate 20 X dvojnásobná. Samozřejmě je potřeba říct, že v případě Switche porovnáváme mobilní hry třeba se Zeldou, což se sice nezdá být fér, ale na druhou stranu si na mobilu zahrajete v tuto chvíli třeba PUBG nebo Fortnite.

Asi ale uznáte, že Switch vítězí právě kvůli možnosti připevnit Joy-cony. Jenže, jak se zdá, i tato výhoda v případě srovnání s čínskou novinkou odpadá, neboť Mate 20 X má též dedikované plug-and-play gamepady. Zdá se, že o novém králi nemůže být pochyb. A to jsme nezmínili například lepší, výkonnější procesor, nebo například vodní chlazení, které by měl Mate 20 X chránit před přehříváním.

Skutečně se jedná o zařízení, které musí budit obdiv. Jak ale asi víte, Huawei ukazuje jen jednu stranu mince. O hrách už jsme v určitém ohledu mluvili, ale je pravda, že Nintendo má knihovnu her, se kterou se stále rostoucí Android market nemůže rovnat. Ale pokud vám přeci jen tamější nabídka stačí, tak je tu poslední aspekt, který je potřeba brát v potaz. Mate 20 X stojí třikrát více...

Zdroj: All Games Delta

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922888
Abel napsal 17. 10. 2018 v 23.50

Gerri: :-D možná to přeci jen z Aliexpresu objednám anebo raději počkám na verzi od Doogee s 12 jádrovým procesorem. Každopádně vodní chlazení pobavilo asi nejvíc.

Nahlásit nevhodný obsah

20908987
Gerri napsal 17. 10. 2018 v 16.28

Aspon je s tou firmou sranda, když už dělaj tenhle spotřební odpad.

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 17. 10. 2018 v 13.20

No, pak je tu ještě životní cyklus konzole. U Switche to bude, doufejme, 5+ let. U Huawei podzim, zima ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20919987
Jozoo napsal 17. 10. 2018 v 12.15

O tom výkone pochybujem. Tie Mediateky a Kyriny alebo čo to vlastne je sú len papierové draky navrhnuté na najlepšie skóre v benchmarkoch. Reálny výkon až taký super nieje.

Nvidia Maxwell (vo Switchi) je síce pomerne stará architektúra ale dosť podarená a myslím že stále celkom dobrá. Tuto sa o konkurencii skutočne hovoriť nedá.

Plus to "vodné chladenie" bude opäť scam. Aspoň doteraz tam bola vždy len vapor chamber. Switch s aktívnym chladením je samozrejme zase inde.

Naopak hanba je že Nintendo nemá dpad... A že dovolí vydávať priveľa povedzme pochybných hier (najmä portov a indie) zatiaľčo veľa klasík asi ostane mimo Switch (na mobiloch sú niektoré FF alebo DQ...).

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 17. 10. 2018 v 12.03

spoock: To, že na mobilu jsou ty dvě hry, jsem zmínil jen a pouze proto, že to jsou nejjednodušší příklady regulerních titulů a nejedná se tedy jen o blbosti, které by baterii tolik nezatěžovali. Jinými slovy, že v takovém případě je to srovnání validní.
Jen pro úplnost.

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 17. 10. 2018 v 11.50

Především má Nintendo krom her i jednu velkou výhodu, ty hry jsou dělané čistě pro Switch, čili i to ovládání a odladění se dělá čistě pro jeden HW.
Rozlišení displeje 720p beru jako výhodu pro snížení HW nároků, vesměs 99% herního času mám Switch mimo dok.
Na mobilu je PUBG i Fortnite, ale na Switchi je přeci taky Fortnite :D
Jestli na něco zákazník slyší, pak kolik to stojí a kolik je tam dobrých her.

Editováno: 17. 10. 2018 v 11.51

Nahlásit nevhodný obsah