V 65 letech zemřel Paul Allen, zakladatel MS

16. říjen 2018 11:37 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Možná to není Steve Jobs ani Satoru Iwata, ale věříme, že Paula Allena většině našich čtenářů nemusíme představovat. Byl to právě on, kdo spolu s Billem Gatesem oslovil tehdejší vedení MITS, a v jeho kancelářích v Albuquerque v Novém Mexiku utvořili ze dvou slov, Micro a Soft, základy jedné z největších společností na světě. O 43 let později bohužel Paul Allen zemřel.

Allen, leč už v důchodu, byl stále označovaný za vášnivého přednašeče, filantropa, ale především za investora a magnáta, který zůstal aktivní i dlouho poté, co se zřekl těch nejvyšších pozic v Microsoftu. Veřejný obraz aktivního podnikatele se ale změnil před dvěma týdny, když sám Allen přiznal, že se zhoršilo dlouhotrvající onemocnění, které způsobuje rakovinu krve. Allen tento boj, který v různých obměnách trval od roku 1983, v pondělí bohužel prohrál.

„Můj bratr byl neuvěřitelnou persónou v každém slova smyslu,“ řekla Jody Allenová, sestra Paula. Kromě ní se samozřejmě ke ztrátě vyjádřily i největší osobnosti ve světě elektroniky. „Láme mi srdce, že odešel jeden z mých nejbližších a nejdražších přátel,“ říká Bill Gates, kterého pojí s Allenem dlouhá minulost. „Paul byl skutečný partner a jedinečný přítel. Osobní počítače by bez něj pravděpodobně neexistovali,“ dodal.

Kromě něj ale svou lítost projevil i výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella, šéf konkurenčního Applu Tim Cook nebo výkonný ředitel společnosti Google Sundar Pichai. Všichni se do jednoho shodují na tom, že odešel člověk, který pro svět moderních technologií udělal neuvěřitelné množství práce, která v určitém ohledu změnila svět k nepoznání.

Zdroj: CNBC

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20900709
herlz napsal 17. 10. 2018 v 01.46

“Počítače by neexistovali.”
Pardón, trošku mě to trklo..

Nahlásit nevhodný obsah

20877290
martinbucek napsal 16. 10. 2018 v 12.44

a vasnivy milovnik sportu a majitel nba portland trail blazers, trosku paradox, kedze je zo seattlu, kde mal aj nfl seahawks a mls sounders....ktori nosia na dresoch reklamu na xbox od svojho vzniku

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 16. 10. 2018 v 12.25

Rest in peace - tenhle člověk byl pro Microsoft tím, čím byl Wozniak pro Apple. Né tak známej jako frontman kapely Gates/Jobs o to významější v reálu.

A známej: Narozdíl o Satjal *rdeli o kterym sem slyšel jednou. Když nastoupil do funkce. Dnešní CEOs maj nulovej styl, jsou to jen loutky. Zajímalo by mne čí.

Editováno: 16. 10. 2018 v 12.29

Nahlásit nevhodný obsah