Stardew Valley míří na mobilní platformy

10. říjen 2018 12:10 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (1)

Simulátor péče o hospodářství jménem Stardew Valley si vysloužil značnou popularitu, a i díky tomu je dostupný na celé řadě platforem včetně PlayStation Vita. Dílo jediného člověka, designéra Erica Barone, známého pod přezdívkou ConcernedApe, se ale nově podívá i na mobily a tablety.

Nejprve se dočkají uživatelé s operačním systémem iOS. Na něj Stardew Valley dorazí již 24. října. V přípravě je ale i verze pro Android a o termínu vydání bychom se měli více dozvědět již brzy. Na mobilní verzi pracuje londýnské studio The Secret Police, o obchodní a marketingové záležitosti se stará vydavatelství Chucklefish.

Barone upozorňuje, že se jedná o neosekanou verzi hry, která má ale upravené uživatelské rozhraní pro dotykové ovládání. Hra na mobilech vyjde ve verzi 1.3 s veškerým singleplayerovým obsahem, hru více hráčů v ní ale aspoň prozatím nenajdete. Velmi příjemnou zprávou je ale fakt, že si do mobilní verze můžete přes iTunes naimportovata své uložené pozice z PC verze. Jen je třeba mít na paměti, že hra na mobilech a tabletech nepodporuje mody.

Za mobilní Stardew Valley zaplatíte necelých 9 eur, tedy zhruba 230 korun. Ve hře následně nebudou přítomné žádné mikrotransakce. Už dnes si ji můžete předobjednat.

Zdroj:

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20845348
Lahva napsal 10. 10. 2018 v 22.42

Asi se jde oprášit iPad :D

Nahlásit nevhodný obsah