PSN zřejmě brzy umožní změnit jméno

5. říjen 2018 06:36 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (8)

Pamatujete si ještě na moment, kdy jste si vymýšleli jméno ke svému účtu na PlayStationu? Možná jste v tu chvíli ještě ani netušili, že následně nebudete mít možnost přezdívku změnit, takže se nyní prezentujete pod bláznivým a narychlo vytvořeným pseudonymem. Právě možnost změnit si uživatelské jméno na PSN účtu je ze strany hráčů jednou z nejžádanějších věcí. Nyní to vypadá, že volání po změně bude brzy vyslyšeno.

S informací přišel server Kotaku. Tři lidi ze tří různých studií mu potvrdili, že v posledních měsících vyvíjejí nemalé úsilí k tomu, aby připravili své hry na změnu, kterou v Sony chystají. Další člověk dokonce poskytl fotku interní dokumentace Sony, kde PSN profil disponoval možností „edit username.” Zdroje samozřejmě zůstávají v anonymitě.

PlayStation Network si odbyla premiéru v roce 2006, nemožnost změnit si uživatelské jméno patří doposud mezi nejpodivnější omezení služby. Jde patrně o výsledek nešťastného rozhodnutí během navrhování systému. Jednotlivé profily uživatelů jsou totiž navázány přímo na konkrétní uživatelské jméno. Kdyby byly místo jména spojeny s unikátním číslem, bylo by vše jednoduší. Někteří hráči se tak již dlouhých 12 let musí prezentovat pod přezdívkou, která už dávno nereflektuje jejich identitu. U konkurenční služby Xbox Live je přitom změna uživatelského jména velmi jednoduchá. Je však potřeba připomenout, že krom první úpravy, která je zdarma, jsou všechny další zpoplatněny.

Kdy změna přijde, zatím není známo. Možná s dalším updatem firmwaru. Co na to říkáte? Změníte si přezdívku, až bude možnost k dispozici? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20908924
Miami Vice napsal 5. 10. 2018 v 16.33

JabJab21: Tak to snad ví, jak ho oslovujou kámoši. Třeba mu neříkaj Marek, ale například "Hardflip" anebo tak něco. Já se bavil o přezdívce a ne o jméně, to je dost rozdíl anebo Tobě by vadilo, kdyby pokladní u vás v supermarketu věděla, že si říkáš JabJab? Aspoň by to potom bylo víc osobní, když s ní klábosíš. Ty pseudonymy lidi většinou používali, aby se chránili před režimem anebo proto, že jejich vlastní jméno je nudný. Anebo aby někomu složili poklonu.
Mně osobně se vždy líbilo, když si spoluhráči a soupeři pamatovali můj nick. Dostal jsem mnohem lepší support než spoluhráči "beze jména" a soupeři naopak věděli, že to se mnou mít lehký nebudou. To on člověk znervózní, když ví, že si nemůže dovolit udělat chybu, protože stojí proti někomu, kdo se pravidelně umisťuje na čele leaderboardu. Například minule jsem hrál BF1 a povedla se mi bitva, kde jsem byl úplně první ze všech, protože jsem dobejval kóty a zabil spoustu nepřátel a sám ani jednou nezemřel. Byl jsem celou dobu ve Flanker tanku, ale často jsem se musel opravovat, protože hodně málo vydrží. No a po bitvě, když jsem získal MVP stužku, tak hned v následující bitvě jsem měl opět štěstí a znovu mohl řídit tank a tentokrát mi ho opravovali lidi z mýho týmu, protože už věděli, že nejsem žádnej camper a že se neustále pokouším o vítězství v bitvě a že teda má cenu podpořit moje úsilí.
No a navíc nikdo z těch lidí, co potkáváš ve hrách nezná Tvý pravý jméno, tak proč by nemohl znát tu přezdívku?

Nahlásit nevhodný obsah

20859361
czmarty7 napsal 5. 10. 2018 v 16.02

Páni, "už"? Na xboxu to jde roky....

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 5. 10. 2018 v 15.21

martinbucek: Existuje takovy tlacitko "upravit" nemusis spamovat.

Miami Vice: Za prvy ani nemusi vedet jak mu lidi ve skutecnosti rikaj a za druhy ma asi rad svoje soukromi. Co je komu do toho jak se jmenuje nebo jaky hry jeste dal hraje ci se jinak angazuje? To prece nema nic spolecnyho s duvodem proc je na internetu (pokud to neni politik nebo streamer nebo ja nevim co, kde je znamost dulezita).

Nebo ty chodis po meste a rikas bezdomovcum na potkani svoje jmeno? Asi tezko. Ani v supermarketu nerikas jak se jmenujes, i kdyz s nekym mluvis nebo dokonce uzaviras kupni smlouvu. Pokladni vlastne ani nevi s kym se bavi a komu tu vec prodala. Jmeno a dalsi osobni informace behem nakupu "rikas" (zpetne, ne v ten moment) pouze kdyz platis kartou, a to je taky tvoje volba, ne povinnost.

Taky si prostuduj pseudonymy. Uz davno pred internetem meli lidi potrebu chranit svoje soukromi a do verejneho zivota vstupovali pod falesnym
(vymyslenym) jmenem/prezdivkou. Pro me bylo treba velky prekvapeni kdyz sem zjistil, ze Lucie Bila se tak vubec nejmenuje (stejne jako Petra Janu apod.).

Editováno: 5. 10. 2018 v 15.51

Nahlásit nevhodný obsah

20877290
martinbucek napsal 5. 10. 2018 v 15.06

*Vsade

Nahlásit nevhodný obsah

20877290
martinbucek napsal 5. 10. 2018 v 15.05

Vsadr pouzivam svoje meno a co pisem, zato sa nemusim nikde hanbit, tak ja zmenu mena nepotrebujem

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 5. 10. 2018 v 13.51

Od roku 2004 používám všude stejnou a nehodlám to měnit :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 5. 10. 2018 v 08.52

Já tam prostě tenkrát šoupnul svojí přezdívku a dodnes jsem spokojenej. Snadný pro cizince mě oslovovat a zároveň na to okamžitě reaguju, než kdybych se jmenoval třeba uLtrAkiller_CZ. Kdyby lidi při zakládání účtu aspoň minutu dvě přemejšleli, tak by si teď nemuseli měnit jméno. Samozřejmě, že třeba takovej Marek Eben s přezdívkou "Váleček" potom na tom bojišti vyniká hahaha.

MarekLucin: Co konkrétně Tě trápí na Tvý PSN přezdívce? Proč nepoužíváš svou skutečnou přezdívku, tak jak Ti říkají kamarádi, rodina, žena, děti kamarádů atd.

Nahlásit nevhodný obsah

2180269
MarekLucin napsal 5. 10. 2018 v 07.11

Už aby to bylo. S tímhle jsem se natrápil moc. Zakládal jsem si kvůli tomu i nové účty. Teď jsem spokojený, ale tuto možnost bych určitě uvítal.

Nahlásit nevhodný obsah