THQ Nordic kupuje další známé značky

20. září 2018 11:02 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (2)

Není snad jediný týden, kdy bychom neslyšeli o tom, že THQ Nordic pro sebe získalo další novou značku. Z poslední doby to byly Kingdoms of Amalur, Timesplitters nebo Second Sight. Nyní se terčem jejich zájmu stala společnost Atari.

Začneme s tou populárnější značkou - Alone in the Dark. První díl této série budou znát hlavně videoherní pamětníci, protože vyšel už na začátku devadesátých let minulého století. Alone in the Dark je celkově považované jako jedna z první hororových videoherních sérií. Samozřejmě vyšlo spoustu pokračování. Tím zatím posledním je Alone in the Dark Illumination z roku 2015, což byla spíše kooperativní než hororová záležitost. Mezi hráči to není moc oblíbený titul a sérii spolu s roky nějak došel dech. Podaří se jí THQ navrátit zašlou slávu? To zatím nevíme. Ostatně, takhle to je se všemi značkami, které v poslední době tato společnost získala.

Alone in the Dark ale není tím jediným, co od Atari získali. Nyní vlastní také IP Act of War, což byla real-time strategie vyvíjená studiem EUGEN Systems. Ve své době to byla obstojná alternativa k sérii Command & Conquere.

Dle předchozích zkušeností tohle jistě není naposledy, co slyšíme o THQ ve spojitosti s nákupem nových značek. Očividně se jim, stejně jako společnosti Koch Media, daří velmi dobře. Teď ještě aby s těmi získanými značkami také něco vymysleli a nenechávali je nadále ležet u ledu.

Zdroj: DSOG

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922308
zaty napsal 20. 9. 2018 v 16.22

Ocelotr2.1: Mají společné jen ta 3 písmena :)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 9. 2018 v 14.04

Fandim THQ byl to snad jedinej vydavatel, co se nebál jít do experimentů i když prognózy nevypadaly přívětivě, ale on je boha jeho *ebal. Nevim kolik společného má THQ NORDIC s původním THQ, každopádně každej singleplayerovej pařan musí milovat jejich Zeldu čili Darksiders. A i já těžkej šovinista kvituju ženskou hrdinku v třetím díle, jen mi trochu vadí, že jí vrazili GOD OF WAR zbraň a ta je za zenitem už od dob PS2.

Nahlásit nevhodný obsah