Infliction je nový horor inspirovaný P.T.

15. září 2018 18:55 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (4)

Ať už vám Kodžimův P.T. přišel jako geniální dílko, nebo jako zvláštní pokus plný chyb, jedno tomuto titulu upřít rozhodně nelze – i přes své velmi krátkodobé působení na PlayStation Store dokázal inspirovat spoustu studií, které díky němu zjistily, že na plnotučnou hororovku není třeba designovat celý open-world. Na kvalitní vyděšení totiž stačí i mnohem komornější a na tvorbu jednodušší prostředí.

Posledním titulem, který se k odkazu P.T. hlásí, je Infliction, dílo australských Caustic Reality, sestávajících se pouze z jednoho člověka – Clintona McClearyho. Hráč se v něm bude poflakovat po předměstském domě, kde bude odhalovat záhadu opřádající rodinu, která v něm kdysi žila. A nebyl by to správný horor, kdybychom se v něm nacházeli přes letní poledne, společnost nám tedy budou kromě temnoty dělat i různé pazvuky, bubáci a psychický teror.

Hra běží na Unreal Enginu, díky kterému by měla dosáhnout toho správného děsu, samozřejmě za pomoci fotorealistického prostředí nebo dynamických světel a stínů. K dispozici budou dvě obtížností, přičemž standardní vám, na rozdíl od hardcore módu, občas přihraje nějaké to vodítko nebo nápovědu.

Pokud vše půjde podle plánu, Infliction vyjde již příští měsíc, a to pouze na Steamu, kde je již teď k dispozici demoverze.

Zdroj: DSOGaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 17. 9. 2018 v 07.32

Kojima je fakt vizionář. Stačí aby si uprdnul a ovlivní to vývojáře na deset let dopředu.

Nahlásit nevhodný obsah

20859361
czmarty7 napsal 15. 9. 2018 v 22.15

Ať to hodej na konzole.....

Nahlásit nevhodný obsah

20898847
Juzzy napsal 15. 9. 2018 v 20.51

Hrál jsem demo a jako paráda už se nemůžu dočkat.

Nahlásit nevhodný obsah